Veteráni v Řecku

04.05.2011 11:43 | ME seniorských týmů 2011

V řeckém Thessaloniki začíná evropský šampionát družstev seniorů. Na startu se sešlo třicet pět týmů ze dvaceti zemí (Anglie nasadila tři týmy, Finsko, Dánsko, Izrael, Norsko a Švédsko po dvou + startují týmy finských měst Tur...

V řeckém Thessaloniki začíná evropský šampionát družstev seniorů. Na startu se sešlo třicet pět týmů ze dvaceti zemí (Anglie nasadila tři týmy, Finsko, Dánsko, Izrael, Norsko a Švédsko po dvou + startují týmy finských měst Turku a Helsinky). Pořadatelé totiž umožnili účast týmům reprezentujícím jakoukoli národní federaci či region. Turnaj se hraje švýcarským systémem na devět kol, končí jedenáctého května. Hrací tempo je 90 minut na 40 tahů a 30 minut do konce partie + 30 s/tah, čekací doba čítá 30 minut. Za vítězství získá tým dva body, za remízu jeden. Pro nejlepší tým je připravena odměna ve výši 1500 €. On-line přenos lze sledovat od deseti hodin. Český ani slovenský tým na startovní listině nenajdeme.

Jevgenij Vasjukov

Největšími favority jsou Rusové, průměrný rating základní sestavy, ve které jsou tři velmistři, má hodnotu 2432. Do bojů ruský tým vede GM Jevgenij Vasjukov (2480), co do ratingu nejsilnější hráč turnaje. Silný je také tým Německa v čele s GM Wolfgangem Uhlmannem (2389), průměrný rating týmu je 2372. Celkem se sjelo do Thessaloniki dvanáct velmistrů a dvanáct mezinárodních mistrů. Ozdobou šampionátu měl být osmdesátiletý Viktor Korčnoj, ten však nakonec švýcarské barvy neposílil. Hráčům kromě bojů za šachovnicemi nabízí organizátoři také exkurze po antických památkách.

Včera seniorské týmy odehrály první turnajové kolo. První tři nasazené týmy nezaváhaly, Rusové, Němci a Izraelci si se soupeři poradili shodně 3,5:0,5. Dnes čeká Rusy tým Skotska, Němci se utkají se Švýcary a na Izraelce čeká německý tým Stiftung.

Odkazy:

Stránky turnaje
Startovní listina na Chessresults
On-line
0x 1511x Aleš Kubeczka
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat