Zápas Polsko – Ukrajina

25.05.2012 04:43 | Lublin 2012

Symbolického soupeře pro měření sil scheveningenským způsobem si zvolili domácí v polském Lublinu. V roce, kdy obě země spolupořádají ME ve fotbale, tak dojde i k jejich střetnutí nad šachovnicemi. Možná i z tohoto důvodu se kapit...

Scheveningenský systém, ve kterém se hráči utkávají pouze s hráči opačného družstva, je u nás znám např. ze zápasů Sněženek proti Machrům, nicméně polská varianta má tu odlišnost, že se hraje pouze jednokolově. Velkou důležitost tak můžeme přikládat již samotnému losu a ten určil, že bílými figurami budou začínat Ukrajinci. A hned v úvodním kole toho dokázali náležitě využít, když bodovali Efimenko, Fedorchuk a Zherebukh, za Poláky při jedné remíze kontroval pouze Macieja. Jestli se jim odveta povede v následujících dnech, můžete každodenně sledovat od 15 hodin zde, v úterý pak celá soutěž bude zakončena ještě turnaji v rapid a bleskovém šachu.

Partie

Odkazy

Stránky turnaje
Online přenos
Výsledky z Chess-results.com
Symbolického soupeře pro měření sil scheveningenským způsobem si zvolili domácí v polském Lublinu. V roce, kdy obě země spolupořádají ME ve fotbale, tak dojde i k jejich střetnutí nad šachovnicemi. Možná i z tohoto důvodu se kapitánům podařilo dát dohromady velmi důstojnou sestavu. Polsko reprezentují Mateusz Bartel (2677), Bartosz Socko (2635), Kamil Miton (2622), Bartlomiej Macieja (2614) a juniorský mistr světa Dariusz Swiercz (2585), kterým v dresu Ukrajiny čelí Zahar Efimenko (2689), Anton Korobov (2678), Yuriy Kryvoruchko (2676), Sergei Fedorchuk (2634) a Yaroslav Zherebukh (2632).
0x 898x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat