Muzychuk nebo Koneru?

27.09.2012 06:43 | GP FIDE žen

Závěrečná dvě kola nás čekají v posledním turnaji ženské FIDE Grand Prix v tomto dvouletém cyklu, což je ideální chvíle ke krátkému zhodnocení ambic jednotlivých účastnic. K prvenství je nejblíže Anna Muzychuk (2606), která j...

Závěrečná dvě kola nás čekají v posledním turnaji ženské FIDE Grand Prix v tomto dvouletém cyklu, což je ideální chvíle ke krátkému zhodnocení ambic jednotlivých účastnic. K prvenství je nejblíže Anna Muzychuk (2606), která jako poslední prochází turnajem bez jediné porážky. Obdobnou bilancí se ještě do minulého kola mohla pyšnit i Humpy Koneru (2593), avšak ve vzájemné partii své slovinské soupeřce podlehla. I tak zůstává Indka hlavní pronásledovatelkou, když na první místo ztrácí pouhý půlbod. Vzhledem k losu – Koneru bude hrát s posledními Sočko a Oztürk, Muzychuk čekají ve výrazně lepší formě hrající Ruan Lufei a Cmilyte – je situace stále otevřená.

Z partiových ukázek můžeme nabídnout efektní závěry partií v podobě dvou-, resp. třítahových matů. V obou případech se ukázky týkají Moniky Sočko – jednou jako oběti, podruhé z té příjemnější strany:

29.09.2012 00:49 | Autor neznámý

Koneruová má 160+145+110=415,  Muzyčuková 145+130+130=405. Koneruová je tedy opravdu druhá. Škoda. Proti Hou Yifan nemá narozdíl od Muzyčukové šanci, akorát to zase bude děsná nuda.

28.09.2012 15:58 | Autor neznámý

Omyl ve SP. Byla to olympiáda, protože to byl 39. ročník a to SP dlouho mít nebude.

28.09.2012 15:54 | Autor neznámý

Nevím, v jakém článku jsme se bavili o drakovi. Už jsem si vzpomněl (přesněji našel), že pan Navara hrál 9.g4 v roce 2010 na SP proti mexickému velmistrovi Leonu Hoyosovi s ELEM tehdá 2579.

28.09.2012 11:03 | Autor neznámý

A největší prdel by byla, kdyby 2. v GP byla nalosovaná v KO proti Yifan, to potom neví, jestli to má hrát na výhru nebo na prohru

28.09.2012 10:15 | Autor neznámý

No jestli je tam ještě vložené KO MS, tak je to fakt chaos. Ale v každém okamžiku bude jedna MS - teď Yifan, potom ta, co vyhraje KO turnaj a potom ta, co vyhraje zápas obhájce x Yifan/2. v pořadí v GP

28.09.2012 09:30 | Autor neznámý

NoELO: Když už politicky nekorektně, tak Rusce bych tedy já nefandil ...

28.09.2012 08:27 | Autor neznámý

Dlouho nerozumím tomu, že při trendu emancipace, kdy ženy tvrdí, že na tom intelektuálně jsou stejně jako muži, kdy si vytvořili rovná práva v mnoha směrech jim vyhovuje hrát si šachy separé. Zrušil bych tyto turnaje a zavedl jediný titul mistra světa bez ohledu na pohlaví.

Šachy nejsou atletika, aby museli mít vlastní turnaje. Vždycky se musím usmívat, když sleduji naše reprezentantky, které hrají na úrovni lepších amatérů. Nepřekládejte si příspěvej jako averzi vůči ženské emancipaci. Naopak.

28.09.2012 08:12 | Autor neznámý

Ke kávě: celkovou vítězkou je už dávno právě Chou I-fan - absurdistán FIDE

27.09.2012 22:43 | Autor neznámý

ad plzenak: myslím, že nemáte pravdu, počítají se tři nejlepší výsledky, tudíž by Koneru byla v případě vítězství druhá (škrtal by se jí nejhorší výsledek). Ale prase aby se v tom vyznalo.

27.09.2012 21:17 | Autor neznámý

Ona Koneru nepomůže ani případná výhra v turnaji. Pokud jsem to dobře spočítal, tak Muzyčukové stačí 2.místo k celkovému 2.místu v GP (vítězství si už dříve zajistila Hou Yifan). Otázka ale je, zdají to bude stačit kl případnému zápasu o titul mistryně světa. Jestli jsem to správně pochopil, drhá hráčka z GP bude hrát o MS pouze tehdy, pokud Hou Yifan vyhraje letošní MS (hrané stylem Světového poháru). Jinak s vítězkou bude hrát v roce 2013 právě Hou Yifan. Akorát nevím, kdo by vlastně byl mezitím mistryní světa? Je to chaos.

27.09.2012 19:38 | Autor neznámý

Imouse:

Ale to by musela paní Soćko konečně zabrat. Taky bych si přál jako vyzyvatelku čistě emocionálně (a politicky nekorektně) krásnou slovanskou dívku. Nebýt toho souboje o vyzyvatelku MS, asi bych to ani nesledoval. Zítra sledovat budu (bude to poslední kolo, v souladu s názorem v článku, na který jsem odkazoval, dnes GM Koneru pochopitelně vyhrála nad 2200+ Turkyní).

27.09.2012 18:58 | Autor neznámý

odpověd na titulku: Anička!!!

ale vyhráno ještě nemá - Koneru má na poslední kola "lepší" los.

27.09.2012 11:48 | Autor neznámý

...podivnosti...

27.09.2012 11:46 | Autor neznámý

No, ono jde o víc než jen vítězství v tomhle turnaji, jestli dobře rozumím podmínkám, tak je ve hře zápas o titul mistryně světa. Zdá se, že pokud GM Muzyčuk bude s Koneru alespoň dělit první místo, stane se vyzyvatelkou. Zajímavý článek o podovnosti ženské GP je zde