Vyhrál SOCAR, Nový Bor desátý

18.10.2012 09:21 | Evropský klubový pohár 2012

Sedmikolový turnaj je sprinterská disciplína. Překážek je tuze málo na to, aby se každé klopýtnutí nevymstilo. Letos si ovšem na Evropském klubovém poháru v izraelském Ejlatu odřel koleno každý. Nejméně krve (po pádu hned na prvn...

Sedmikolový turnaj je sprinterská disciplína. Překážek je tuze málo na to, aby se každé klopýtnutí nevymstilo. Letos si ovšem na Evropském klubovém poháru v izraelském Ejlatu odřel koleno každý. Nejméně krve (po pádu hned na první překážce jménem Ashdod) teklo ázerbajdžánskému týmu SOCAR, který už ve zbytku soutěže nezaváhal a doběhl na prvním místě. O vítězi však musela rozhodnout cílová fotografie v podobě pomocného hodnocení, stejný počet bodů jako vítězný SOCAR nasbíral i tým Petrohradu. Na třetím místě skončil SHSM-64. G-Team Nový Bor, osmý nasazený celek soutěže, skončil desátý.

SOCAR kromě Nového Boru porazil také rivaly z Petrohradu, dá se tedy říci, že jeho turnajové vítězství je zasloužené. Podtrženo bylo v závěrečném kole, kdy SOCAR porazil silný Tomsk-400 5:1. Vítězný tým podržel na první šachovnici Tejmur Radžabov (2792), který uhrál 4/6, vzadu pilně sbíral body (6/7) Gata Kamsky (2755). Za Petrohrad (jako tradičně) nastoupil Sergej Movsesjan (2699), který získal průměrné tři body ze šesti partií. Kuriozitou je, že jeho prohra s Alexandrem Griščukem (2752) nejenže rozhodla zápas dvou nejlepších týmů, ale byla také jedinou prohrou Petrohradu za celý turnaj! Tým SHSM-64 vedl Boris Gelfand (2736), který uhrál 3/5. Nejvíc bodů, šest ze sedmi, získal týmu Boris Gračev (2672).