Vítězem LIBURNIJA - Rijeka

14.10.2011 06:43 | Chorvatská liga

Nejlepším týmem chorvatské ligy je Liburnija Rijeka. Tým, který vedl Arkadij Naiditsch (2707), získal 15 bodů a měl dvoubodový náskok na Zagreb (na první šachovnici ukrajinský GM Sergej Fedorčuk) a další tým z Rijeky (na první šach...

Nejlepším týmem chorvatské ligy je Liburnija Rijeka. Tým, který vedl Arkadij Naiditsch (2707), získal 15 bodů a měl dvoubodový náskok na Zagreb (na první šachovnici ukrajinský GM Sergej Fedorčuk) a další tým z Rijeky (na první šachovnici Rus GM Boris Gračev). Liburnija v soutěži neprohrála, ztratila body jen za tři remízy. Tým hrál velmi vyrovnaně, v celé soutěži prohrál pouhé čtyři partie. Dobrý výkon odvedl Naiditsch na první šachovnici (5,5/9), největší bodový příspěvek přinesl GM Marin Bosiočič (6,5/9). Movsesjanova Mladost Zagreb skončila pod stupni vítězů, Sergej na první šachovnici uhrál 50% a ze svého ratingu odepisuje 14 bodů. Osijek, za který nastoupili David Navara se Zbyňkem Hráčkem, skončil na pátém místě. David uhrál 6/9 bez prohry, Zbyněk 5,5/9.

10 JUNIOR - Rijeka 1,5 0,5 0,5 0 1 1 1,5 1 1 * 0 8 0

Liburnija Rijeka zvítězila také v soutěži žen. Tým vedla WIM Borka Frančiškovič (2265), která získala 4,5/7. Nejsilnějšími hráčkami soutěže byly Anna Ušenina (2462) z Rijeky a Maria Muzyčuk (2456) z Lucija Bank Rijeka. Množstvím „Rijek“ se nenechte zmást, v soutěži hrály hned čtyři týmy z tohoto města. Lucija Bank Rijeka skončila na druhé příčce, třetí místo patří Mladosti Zagreb. Zagrebu k medaili na první šachovnici pomohla WMG Julie Kočetková (3/7). Poletu Buševec, za který nastoupila na první šachovnici IM Eva Repková (4/7), patří čtvrté místo.