Caruana sestřelil Morozeviche

24.07.2009 10:59 | Biel 2009

Upřímně se přiznám, že takový výsledek jsem rozhodně nečekal. Italský šestnáctiletý benjamínek je sice velkým talentem světového šachu, nicméně tento fakt samotný by k porážce hráče nejužší světové špičky rozhodně nes...

Upřímně se přiznám, že takový výsledek jsem rozhodně nečekal. Italský šestnáctiletý benjamínek je sice velkým talentem světového šachu, nicméně tento fakt samotný by k porážce hráče nejužší světové špičky rozhodně nestačil. V gründfeldově indické získala italská jednička opticky lepší pozici, jejíž zesílení však nebylo jednoduché, ne-li nemožné. Kdyby černými hrál pevný Léko nebo Gelfand, nenechala by na sebe remíza zřejmě dlouho čekat, ovšem originální „Moro“ je bojovník za každé situace. Riskantním, avšak stále zřejmě ještě dobrým 44...h5 pozici přiostřil, aby ji pak pochybným převodem dámy c5-e3-d3 definitivně ztratil. Caruana už si nabídnutou šanci nenechal utéct a oslabeného černého krále figurovou lavinou ušlapal.

I včera tak byla naplněna kvóty jedné výhry bílých, když obě zbylé partie skončily remízou. Navíc o jejich průběhu nelze napsat nic moc zajímavého – ve španělské bez d4 v podání dvojice Vachier-Lagrave vs. Alekseev se během 19 tahů neudálo vůbec nic, v partii Ivanchuk – Gelfand byly „nejzajímavější“ snad jen dvě hrozby jednotahového matu, ale v obdobně rozdavačné náladě jako v partii s Morozevichem už Gelfand nebyl.

“Italský kudrnáč“ byl hvězdou čtvrtého hracího dne (ChessBase.com)

Výsledky

1. kolo - neděle 14:00
Alexander Morozevich 1 – 0 Evgeny Alekseev
Boris Gelfand ½ Fabiano Caruana
Maxime Vachier-Lagrave ½ Vassily Ivanchuk
2. kolo - pondělí 14:00
Alexander Morozevich 1 – 0 Boris Gelfand
Fabiano Caruana ½ Maxime Vachier-Lagrave
Evgeny Alekseev ½ Vassily Ivanchuk
3. kolo - úterý 14:00
Maxime Vachier-Lagrave ½ Alexander Morozevich
Boris Gelfand ½ Evgeny Alekseev
Vassily Ivanchuk 1 – 0 Fabiano Caruana
4. kolo - čtvrtek 14:00
Fabiano Caruana 1 – 0 Alexander Morozevich
Maxime Vachier-Lagrave ½ Evgeny Alekseev
Vassily Ivanchuk ½ Boris Gelfand
5. kolo - pátek 14:00
Alexander Morozevich Vassily Ivanchuk
Boris Gelfand Maxime Vachier-Lagrave
Evgeny Alekseev Fabiano Caruana

Odkazy

Odkazy

web
on-line
2x 1268x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
24.07.2009 15:44 | Autor neznámý

Plukovníku, ty ses nějak odvázal. :-)

Za svůj dnešní "výkon" by ovšem Moro zasloužil pár na holou. Dva dny se k němu nemodlím!

24.07.2009 12:13 | Autor neznámý

mě se to spíš zdálo, že by to byla remíza, kdyby morozevič nechtěl obdivovat, ale je to velký bojovník, chtěl vyhrát za každou cenu, škoda, že to nevyšlo, protože odvážnému štěstí přeje, no jo no, čest morovi, sláva kudrnáčovi.lekáč se v dortmundu proremizoval na druhé místo, no asi by to málokdo dosáhnul, ale dívat se na to, mne moc nebavilo. shrnuto podtrženo, mám pocit, že na výhru to hrál moro, jenže přetáhl strunu a nevzal tisícikorunu.