Další hvězdné jméno do české extraligy!?

25.06.2011 17:50 | Bazna Kings 2011

Zprvu dobře utajený výlet představitelů extraligové Lysé nad Labem do Rumunska, kde se nedávno konal hvězdně obsazený Bazna Kings Tournament, přeci jenom vylézá trochu na povrch. "Ono vůbec pozorovat šachovou elitu při práci (on) liv...

Zprvu dobře utajený výlet představitelů extraligové Lysé nad Labem do Rumunska, kde se nedávno konal hvězdně obsazený Bazna Kings Tournament, přeci jenom vylézá trochu na povrch. "Ono vůbec pozorovat šachovou elitu při práci (on) live je mnohem zajímavější než on-line, kde nemáte možnost sledovat „řeč těla“ jednotlivých aktérů…" popisuje autor níže uvedeného vyprávění Vítězslav Priehoda. Že by tohle byl hlavní důvod návštěvy této poněkud vzdálenější destinace, se dá jen stěží uvěřit. V těchto chvílích můžeme jen spekulovat, podzimní extraligové soupisky odhalí více.

Česká účast na Kings Tournament 2011

Expremiér slovenské vlády V.Mečiar kdysi na dotaz novinářů „Jak jste k těm dokumentům přišel“ odpověděl „Našel jsem je ráno na stole“. A přesně takhle jsme přišli k pozvání na Kings Tournament - umíte si představit ten šok? Ale výzvy se mají přijímat (nebo zvedat?), tož jsme pozvánku zvedli ze stolu a rozhodli se jít do toho. Samotné cestě předcházelo pár logistických rozhodnutí, dlouho jsme např. zvažovali výběr dopravní společnosti. Nakonec zvítězil ekologicko-rozpočtově odpovědný přístup (my v Lyse nad Labem halt taky umime byt in :-)) a zvolili jsme společnost Audi. Přece jenom model Q7 má o něco menší spotřebu než třeba model A380 společnosti Airbus.

Vyzbrojeni pouze křížkem na krku (s česnekem mě Tomáš nevrle odbyl, prej do něj nedělá) jsme vyrazili na asi 12hod. cestu. Když jsem kdysi psal, že cestování po Rumunsku je značné obtížné, páč nejenom že nevíte, kde jste, ale ani kolik je hodin – tak to už dnes neplatí. Navíc žádní falešní policisté a vcelku kultivovaní a příjmení gádžové… Akorát kvalita rumunských okrsek je horší – ovšem pokud jezdíte často po D1čce, budete jimi příjemně překvapeni. Rumunsko se hodně změnilo, upravené vesnice již nejsou v kontrastu s nádhernou krajinou.

T.Valtr, D.Rogozenko, L.D.Nisipeanu, V.Priehoda.

Nabitý program byl rozplánován do pouhých 2,5 dnů. Z nějakého důvodu jsme měli dveře otevřené téměř všude (snad díky komunikačním schopnostem (?!), znáte to – komunikuji hodně, komunikuji rád :-)) a tak jsme se úporně snažili přijít na to, čím se obyčejný smrtelník liší od šachových špiček. Dobrá zpráva pro všechny – těch rozdílů není zas tak moc, horší je, že jsou bohužel docela zásadní. (Např. proč nikdy nedosáhnu úroveň velmistra mi nejnázorněji nepřímo ukázal Hikaru Nakamura – tak půlku partie (včetně času kdy byl na tahu) seděl bokem k šachovnici a koukal do zdi, na které jsem já při sebevětší snaze neshledal nic mimořádného k vidění...) Ono vůbec pozorovat šachovou elitu při práci (on) live je mnohem zajímavější než on line, kde nemáte možnost sledovat „řeč těla“ jednotlivých aktérů… Turnaj pořádal ROMGAZ a hrálo se ve městě Medias, kde sídlí i HQ této společnosti. (ROMGAZ je myslím druhý největší producent plynu v Rumunsku). Asi je zbytečné dodávat, že všechno klapalo na jedničku. Nakonec těch pár dnů uběhlo snad rychleji než posledních 30 sekund časové tísně a vybaveni výbornou domácí slivovicí od Mircea (náš průvodce ve volném čase) vyrážíme domů - mise byla úspěšná.

Návštěva muzea ROMGAZ

0x 1195x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat