World Cup 4.kolo aneb ono to jde?

22.07.2021 19:42 | Turnaje

Ve čtvrtém kole se toho opět dost událo. Pojďme se podívat na ty nejdůležitější momenty. Alespoň z mého pohledu.

Podivuhodný příběh Magnuse Carlsena. Alespoň na šachovnici. Moc jsem nechápal druhou polovinu jeho souboje s Radkem Wojtaszkem a (i) proto jsem partii okomentoval. Byla to drsná bitva, která skončila remízou. Často jsem si u partie kladl otázku "ono to jde?" Asi ano :-)

Nešťastný vstup do 4. kola měla uzbecká výprava, protože oba mladí borci prohráli bílými figurami. Vidím to velmi černě, z jejich pohledu, na další postup. Stejný problém bude řešit i GM Xiong, který bílými prohrál s GM Viditem.

Pěkně vyhrál GM Bacrot, na partii se určitě podívejte. Hezké koncovky sehráli a partie vyhráli GM Fedoseev a GM Tabatabaei. Posledně jmenovaný přehrál GM Hariho. Takže Hari musí zítra vyhrát, pokud chce bojovat o postup do pátého kola.

Úžasná bitva se rozhořela mezi GM Esipenkem a GM Dubovem. Byl to vskutku titánský boj. Fanoušci obou hráčů museli trpět, obzvláště pokud viděli hodnocení stroje a "závěrečnou" část partie. Vznikla koncovka, kde měl bílý kvalitu. Nicméně uplatnění bylo spíše "na povel", tedy na chybu soupeře (před tím ale mohl Esipenko vyhrát). Problém ale byl, že chyby dělali oba borci. Poslední nakonec udělal Esipenko a tím Dubov partii udržel.

Ještě připomenu jeden atraktivní souboj a sice mezi GM MVL a GM Praggnanandhou. První partie skončila remízou. Zítra má bílé Maxime. Doufám, že se bude prodlužovat, rapidy, případné bleskovky bych si rád u této dvojice vychutnal.

-
. kolo -
2x 2863x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
JanV

@moh4pkos

A teď si představte, že jste vsadil půl výplaty na výhru Andreje. smiley Ale ono zpoza PC se nám to snadno usmívá. Andy má teď asi sebevědomí někde na dně propasti roztříštěné na prach. Uvidíme, jak rychle se oklepe.

+0 /-0 | 23.07.2021 12:03

moh4pkos
Kouzelník Dubov dnes zkušenými partýzanskými manévry vyklouzl z těžkého sevření obrovské mladé neformální síly Andreje, a šel do pokoje zalízat krvácející rány...Kutuzov prohrál Borodino, ale Napoleon už nemá síly ani zdroje na nic. Bitva pokračuje zítra...Jediné co si musím poznamenat je, že palba mladého Andreje to je tedy fakt něco. Zákeřný protivník čekal snajperskou přestřelku, ale dostal tak 20 batérií odhodlaných Kaťuš! Šachy to byly pěkné, živé, egoistické, soutěživé. Zítra uvidíme, dobrou noc... )))
+0 /-0 | 22.07.2021 23:01