Velmi smutná zpráva dorazila z Jeseníku, svět královské hry opustil Pavel Kozák

18.05.2023 06:42

Některé zprávy se nepíší lehce. O to víc, když naše řady někdo navždy opustí. V sobotu ráno 13.5.2023 zemřel zcela náhle a nečekaně ve věku 63 let náš dlouholetý člen a kamarád Pavel Kozák.

Dovolte, abych o Pavlovi napsal pár slov. Narodil se 20.9.1959. Pocházel z Hlučínska, konkrétně z Kozmic. Od mládí byl sportovně založený. Kromě šachu hrál závodně fotbal, rekreačně tenis, ping pong, kuželky a byl také výtečným mariášníkem. Pavel byl soutěživý a velmi společenský. Do našeho klubu přestoupil v roce 1985 ze Sigmy Dolní Benešov, když se přiženil do Jeseníků. Byl výtečný šachista, který si dokonce dokázal uhrát normu kandidáta mistra, kterou se mohlo v minulosti pochlubit jen pár šachistů z našeho kraje. Byl rovněž dlouholetým funkcionářem našeho klubu a s velkým úspěchem také pomáhal s organizací našeho největšího turnaje JESENÍK OPEN. Do posledních dnů velmi aktivní. V nedávno skončeném ročníku Oblastního přeboru družstev patřil mezi velmi platné hráče a výrazně se zasloužil o to, že naše A družstvo postoupilo opět do Krajského přeboru. Před třemi týdny se na velmi dobře obsazeném domácím turnaji v rapid šachu umístil v nejlepší šestici a v seniorech nad 60 let byl dokonce první. Pavel byl dvakrát ženatý. Z prvního manželství měl syna a dceru díky kterým byl také dědečkem. V posledních letech mu byla velkou oporou jeho druhá manželka Hanka. Rozloučení s naším kamarádem bude v pátek 19.5.2023 v 16 hodin v Kozmicích, odkud Pavel pocházel.

Čest jeho památce.

P.S.: Dovolte mi na závěr ještě osobní vzpomínku. Pavel byl také vášnivý rekreační tenista a díky tenisu jsem se s Pavlem seznámil a odehrál s ním spoustu tenisových bitev. Před patnácti lety v roce 2008 mě v mých 36-ti letech oslovi,l zda bych neomladil místní „stárnoucí“ šachový klub a tak díky Pavlovi jsem vlastně členem a dnes i dokonce předsedou Šachového klubu Jeseník.

Pavel Koriťák - 15.5.20230x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat