Vánoční Meteleskum vyhrává Vojtěch Plát

14.12.2022 22:04 | Turnaje

Vojtěch Plát, Miky Maník a Petr Špreňar to jsou tři nejlepší hráči Vánočního Meteleskum. Každý desátý získá knihu, která by mu měla přijít ještě do Vánoc. Celkem hrálo 195 hráčů a živý přenos opět nezklamal. Byl prostě živý.


Jak jsme slíbili, tak jsme zaplatili. Vojta Plát dostal 1 000Kč, Miky Maník jakmile pošle číslo účtu dostane 300 Kč a Petr Špreňar za třetí místo dostal 200Kč. Každého desátého jsem oslovil na lichess a když mi pošle údaje, kam poslat knihu, pak jí pošleme rychlostí meteleskum bleskum, tak aby jí dostal do Vánoc. Knihy věnuje Martin Beil a jeho e-shop https://www.eshop.my-chess.com/

Živý přenos byl živý právě v tom, že stát se může cokoliv. Takže, když máte vše nastaveno, tak minutu před vysíláním počítač oznámí nutnost aktualizace a musí se aktualizovat a restartovat. V tom případě nastupuje  plán B a komentuji já do doby, než z Brna přijde signál a vše jde pak podle plánu. Jak říkám, živý přenos je opravdu živý a stát se může cokoliv. Protože nás to baví, nemáme problém s humorem přejít i tyto překážky. ( Technický hokus pokus, kdy jsem vypnul přenos a napojili se kluci z Brna se povedl a v 31. minutě se na to můžete podívat). Minimálně náhodou jsme objevili zajímavou možnost, jak komentovat přenosy více lidmi z různých míst a vždy trochu jinak. Vše má svůj význam...

Tak a partie. Vojtěch Plát to udělal trošku s Vánočním vtipem a to se cení. Na nss byl zablokován pod přezdívkou Dan Hora a na lichess hrál pod jménem DannyMountain. Zaslouženě vyhrál a i pobavil. 

Tak partie, která rozhodla. Vojta Plát a Miky Maník. 

 Turnaj má své kouzlo i v tom, že dostane cenu každý desátý v pořadí. Tím chci říct, že toto je snad jediný turnaj na světě, kde i 160. hráč v turnaji získá cenu a čtvrtý, nebo pátý ne. Nakonec to má své kouzlo. Ta radost je vždy stejná. Ta reakce, kdy člověk vyhraje knížku, je vždy krásná.  A o to nám jde. Turnaj nás baví a protože si opět přišlo zahrát více jak 190 hráčů, přesně jich bylo 195 hráčů, určitě naplánujeme další Meteleskum. 

Že to favorité nemají lehké, si sám na vlastním monitoru vyzkoušel Rigos. Nešlo to a tady je jeho partie s Miky Maníkem

Třetí místo získal Petr  a byl to taky jediný hráč, který dokázal porazit Vojtu Pláta! Na tu partii se určitě musíme podívat! 

Chtěl bych každému hráči, každému, kdo se koukal na živý přenos nebo kdo bude číst tento článek, poděkovat za to, že vás Meteleskum baví. Chtěl bych vám popřát pěkné Vánoce. Užijte si je nejlépe, jak to dokážete! Ale abych nekončil tento článek moc brzy, přidám další zajímavé partie! 

Marek neskutečně bojoval s Miky Maníkem! Už to vypadalo, že si to velmistr zkušeně pohlídá, Marek hrál na vteřině a nakonec remíza! Poklona a klobouček za bojovnost! Když si budete tu partii přehrávat, kouknětě na čas! Skoro 30 tahů uhrál Marek pod deseti vteřinami! 

Pěkný mat se objevil v této partii. Neznám jména hráčů, ale jak se říká v legendárním filmu Jáchyme hoď to do stroje..." Asi dobrý oddíl ". 
Vojta co vím, má strašně moc rád šachy. Tak, ať má ještě větší radost, tady je jeho pěkná partie. Dobře Vojto!! 
Pan Václav Pacl je skvělý šachista a já jsem moc rád, že i on hraje Meteleskum tak často, jak jen to jde. Tady se mu povedla moc pěkná partie! 

Na konci článku, dříve než dám odkazy a poděkuji sponzorům vám všem přeji pěkné Vánoce. Užijte si je a mějte se moc krásně! A samozřejmě se budu těšit na další příležitost si s vámi zahrát v dalším Meteleskum Bleskum, které jen nevím, kdy bude..:)

Pěkné Vánoce 

pořadí, partie, hráči - https://lichess.org/swiss/z25eSLEq

Poděkování za věnování knížek patří Martinu Beilovi a jeho e-shopu My-Chess https://www.eshop.my-chess.com/

Finanční ceny věnovali RP e-šachy s.r.o a náš e-shop - https://www.rpsachy.cz/

Poděkování patří i klukům za komentování přímého přenosu a za to, že to nevzdali.

Díky, PK

9x 2949x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (9) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
giocozo
Petře, jsi frajer, že si tu první cenu Vojtovi po tom všem nakonec vyplatil. S každým odpuštěním přichází nový začátek.
+2 /-0 | 15.12.2022 07:23

Beran

To je snad samozřejmé?!?

+0 /-0 | 15.12.2022 20:52

Petr Koutný

Moje zásada, že nikdynikomu nedlužím a co slíbím, to splním. V Anglii když jsem nastoupil do práce, nebyla potřeba pracovní smlouva. Majitel firmymi řekl, že jeho slovo je smlouva, samozřejmě mi někdy za půlroku dal něco jako pracovní smlouva, ale vždy co slíbil, to splnil. Nemuseli jsme si nic psát, podepisovat a archivovat. Slovo je smlouva a slib se musí splnit a když řeknu, že vítěz získá 1000Kč, tak i kdyby vyhrál čert, tak tu cenu dostane....Vojta vyhrál, cenu dostal a já splnil vše, co jsem slíbil. Slovo je slovo. 

+1 /-0 | 15.12.2022 07:45

sarmatam

....co se stalo ?.....

+0 /-0 | 15.12.2022 07:29

VojtaTelekes

Ahoj, Péto díky za vložení mojí partie sem, ale já si tedy nemyslím, že by se zrovna tato partie povedla :D To mám větší radost z partie, kde sem vyhrál proti BigPaul, nebo ta remíza proti Hrochovi :)

+1 /-0 | 15.12.2022 11:45