V bulletovém rytmu

24.02.2014 17:43 | ostatní turnaje

Seriál patnácti brněnských bleskových turnajů BLITZ GRAND PRIX BRNO nabídnul nejrychlejší disciplínu 2x1 minuta + 2 vteřiny / tah, která řádně prověřila instinkty všech hráčů.

Nebyla nouze o četná překvapení, což bylo způsobeno jednak novým neobehraným tempem a druhak důrazem na okamžitá rozhodnutí, což často zamotávalo hlavy i největším favoritům. Bulletovým tempem se hrálo nejprve na Lokomotivě (5.2.2014) a poté na Durasu (20.2.2014), když zájem o tuto bláznivou disciplínu projevilo 20, resp. 18 hráčů. Díky čtyřem novým hráčům (Vít Kratochvíl, Martin Šenkýř, Adam Dvořák a Lukáš Mikulů) jsme zaregistrovali jubilejního 60 účastníka a ani tento krásný počet nemusí být zdaleka konečný. Vedení v GP udržel především díky dobré docházce autor těchto řádků IM Neklan Vyskočil, no především bleskoví draci IM Vojtěch Zwardoň a FM Josef Kratochvíl můžou tento stav rychle změnit.

Výsledky, komentáře, fotky, pořadí GP i průběh ankety závěrečného turnaje na přání najdete na webových stránkách BLITZ GRAND PRIX BRNO.

Jak už bylo výše uvedeno, sedmý turnaj proběhl na Lokomotivě 5.2.2014 a zúčastnilo se jej rovných 20 hráčů. Hrálo se systémem každý s každým a nutno říci, že se tímto bláznivým tempem všichni dobře bavili. Nekorunovaným maratóncem byl především Tomáš Lakatoš, který dohrával téměř vždy jako poslední při značném zájmu přihlížejících. Ve vyrovnaném klání nakonec těsně triumfoval FM Kirill Burdalev před FM Josefem Kratochvílem a FM Davidem Holemářem. Body do seriálu připsali v dalším pořadí Slavomír Sremaňák, Adam Dvořák, IM Neklan Vyskočil, Tomáš Lakatoš, Martin Šenkýř, CM František Vykydal a Karel Kredl. Podrobné výsledky tohoto zajímavého klání najdete zde. 

Bullet se poté přesunul na Duras, kde se hrálo 20.2.2014. 18 hráčů si to opět rozdalo systémem každý s každým a turnaj velmi rychle odsýpal i přes probíhající olympiádu a následně fotbalovou Evropskou ligu, kterou účastníci měli možnost vidět z velké obrazovky v hrací místnosti. Turnaj kromě hráčů také navštívila a pár fotek pořídila sympatická propagátorka akademického šachu v ČR Eva Pekárková, která s sebou přinesla i možného budoucího konkurenta brněnských šachistů. Ten byl chvílemi velice zaujat hrou i jinak ne příliš tichými blázny, kteří v rychlém tempu přestavovali jakési dřevěné špalíky. Po chvíli jej však toto podivné dovádění cizích lidí přestalo bavit a hlasitě zavelel k odchodu.

BGPB 1314_1

V turnaji se nejlépe vedlo IM Vojtěchu Zwardoňovi, který výborně finišoval a nakonec zvítězil ziskem 13,5/17. Senzační 2. místo obsadil 15-letý Vít Kratochvíl, mladší bratr slavnějšího Josefa, který měl po deseti kolech 9 bodů a jasně vedl. Poté sice trošku zvolnil (12,5/17), ale i tak je stříbrná pozice skvělým úspěchem. Bratrský úspěch pak dovršil třetím místem FM Josef Kratochvíl (12/17), který se nenápadně sune na piedestal GP. Na dalších místech skončili a do GP bodovali FM Dávid Varga, FM David Holemář (bez prohry!), IM Neklan Vyskočil, Martin Šenkýř, Tomáš Lakatoš, Jakub Roubalík a Kirill Burdalev, který tentokrát prostě neměl svůj den. Výsledky turnaje si můžete prohlédnout zde.

BGPB 1314_2
Zleva FM Dávid Varga (4), FM Josef Kratochvíl (3), IM Vojtěch Zwardoň (1), 
Vít Kratochvíl (2) a FM David Holemář (5)

Závěrem si dovolím pozvat všechny milovníky těchto rychlých disciplín na další, v pořadí již devátý turnaj GP. Tím bude turnaj dvojic na 2x5 minut, který se odehraje 20.3.2014 od 18.30 opět na Durasu. Tomu bude v rámci Akademických šachových střed předcházet tradiční utkání brněnských univerzit VUT vs. MUNI, které se uskuteční 5.3.2014 od 17.30 na Lokomotivě. Kombinace rapid + blesk slibuje nejen zajímavou šachovou podívanou, ale i společenskou událost. Tak neváhejte a přijďte buď na čučku nebo přímo hrát!


autor: Neklan Vyskočil

0x 3249x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat