Úvodní třetina vygenerovala přes desítku lídrů

30.04.2019 14:20 | Mistrovství České republiky mužů 2019

Šampionát České republiky prošel v Ostravě svou první třetinou. Plným bodovým ziskem se již nikdo z téměř sedmi desítek účastníků pochlubit již nemůže, 2,5 bodu stačí na dělení prvního a třináctého místa.

"Tak si tak doma sedím, spokojeně nic nedělám a mám radost z volna. Když v tom najednou telefon a než jsem se nadál, byl jsem naložen do auta a postaven před 20. soupeřů. Téměř ihned jsem pochopil, že mám hrát simultánku a tím pádem, že zřejmě uplynul rok a blíží se ostravský koník. Snažil jsem se Markovi Jelínkovi vysvětlit, že to není možné a že jsme přeci hrací sál sklízeli maximálně před měsícem, ale byl neoblomný, a tak nezbývalo než hrát," říká IM Lukáš Klíma, který každý den komentuje partie přímo v místě konání.

 

Prostě a jednoduše řečeno rok se s rokem sešel a česká šachová špička hraje opět v Ostravě. Momentálně máme za sebou třetinu turnaje. Vše najdete na www.ostravskykonik.cz,

"Důležité jsou šachy a proto jsem si pro vás připravil několik zajímavých momentů z prvních kol festivalu. Jen vás všechny zvu k návštěvě našeho turnaje, třeba se vám zalíbí živé komentáře v přísálí, nebo zcela nově prodejní výstava obrazů ostravského malíře Jana Gryze se šachovou tématikou. A dost už plkání a jdeme se kouknout na partie," říká Lukáš Klíma. 

Jan GRYZ a jeho obrazy na Ostravském koníku 2019-
. kolo -

-
. kolo -

GM Peter Michalík


-
. kolo -

-
. kolo -

-
. kolo -

-
. kolo -
2x 4732x
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
B-ckar
Davidovu matovú konštrukciu zo štvrtého kola proti Zwardoňovi sa oplatí vidieť.
+0 /-0 | 30.04.2019 17:52

Carlos

Hezký článek i vybrané partie. yes

 

+0 /-0 | 30.04.2019 15:10