Další cyklus vzdělávání trenérů 2. třídy

21.08.2010 07:43 | Šachový svaz ČR

Akreditované školící středisko Šachový svaz České republiky zahajuje v září další cyklus vzdělávání trenérů 2. třídy. Trenéři, kteří získají tuto kvalifikaci, obdrží certifikát licence opravňující k registraci živnos...

Akreditované školící středisko Šachový svaz České republiky zahajuje v září další cyklus vzdělávání trenérů 2. třídy. Trenéři, kteří získají tuto kvalifikaci, obdrží certifikát licence opravňující k registraci živnostenského listu ve smyslu živnostenského zákona ČR č. 455/1991 Sb. pro profesionální trénování šachu. Proběhne jednak jednodenní doškolení trenérů 2. třídy, kterým končí platnost licence v roce 2010, případně 2011, a bude zahájeno školení nových trenérů 2. třídy, přístupné pro trenéry s kvalifikací 3. třídy, respektive pro šachisty s mezinárodními tituly GM a IM.

Letní turnajová sezóna se pomalu chýlí k závěru a neškodí si připomenout některé projekty obyčejného šachového roku. Docela jsem si užíval postavení "prostého šachového lidu" a občas jsem se i bavil sledováním řešení některých evergreenů naší šachové organizace, leč funkcionářský jed už mám pevně uchycen pod kůží. Díky tomu jsem se příliš nebránil, když mi v létě Evžen Gonsior předával zpět oblast školení trenérů šachu v rámci TMK ŠSČR.

Proto si dovoluji připomenout 2 důležité vzdělávací akce, které již byly vypsány na webových stránkách ŠSČR.

Doškolení trenérů 2. třídy proběhne v sobotu 11. září od 10:00 v Praze na Strahově, hlavní budova ČSTV, předpokládaný konec cca 19:00. Na programu jsou tato témata: Změny a novinky v organizaci ŠSČR, ECU a FIDE (Palovský); Úloha trenéra při tvorbě repertoáru a přípravě na turnaje (Konopka); Význam a produktivita jednotlivých výcvikových forem ve vývoji mladého reprezentanta (Šimáček); Metodika šach.výcviku v současné době s ohledem na vliv elektronických prostředků (Gonsior) a Diskuse. Absolvování tohoto doškolení je nutné pro prodloužení platnosti trérské licence trenéra 2. třídy. Dosud jsou přihlášeni: Pavel Němec, Marcela Vaňková, Miroslav Veselý, Jiří Hodovský, Petr Herejk, Jiří Krejnický, Pavel Viták, Marek Vokáč a Pavel Šimáček. Trenérská licence v roce 2010 končí ještě těmto dalším trenérům - Pavel Brož, Ivan Kopal, František Lipš, Růžena Přibylová a Romana Zemanová. Využiji této příležitosti a připomenu ještě, že v roce 2011 končí platnost trenérské licence 2. třídy těmto trenérům - Antoním Ambrož, Alois Bartoš, Pavel Benčo, Jiří Bielavský, Tomáš Bydelský, Josef Přibyl, Milan Schwarz, Antonín Surma, Jaroslav Šmíd, Dosi Točev, Richard Biolek sr., Dušan Blažek, Renata Brožová, Petr Luniaczek, Jan Macíček, Petra Movsesjanová, Jiří Novosák a Miloslav Vanka. Poplatek za doškolení ve výši 100 Kč složí každý účastník při prezenci.

Ve stejný den na stejném místě, tedy rovněž v sobotu 11. září bude v Praze na Strahově, hlavní budova ČSTV, od 9:30 zahájeno školení nových trenérů 2. třídy úvodním víkendovým seminářem. Sobotní program společný s programem doškolení, nedělní program bude zaměřen na praktický výcvik a vzorové přednášky. Školení je rozvrženo do 5 víkendových seminářů v průběhu roku plus čtyřdenní seminář při mistrovství ČR mládeže 2011. Další náplní školení je samostudium, vypracování závěrečné metodické práce a absolvování zkoušek (květen 2011). Poplatek za školení ve výši 1500 Kč složí každý účastník při prezenci úvodního semináře. Účastníci si hradí veškeré své pobytové a cestovní výlohy. Přihlášeni doposud jsou Miroslav Pavlíček, Viktor Novotný, Anna Rývová, Vít Moravec, Ondřej Matějovský, Tomáš Vaněk, Jan Mišičko, Richard Biolek ml., Miloš Huttner, Ondřej Kašpárek, Luboš Jedlička, Michal Novotný a Martin Beil.

Přihlášky na obě školící akce můžete ještě stále zasílat na adresu sekretariátu ŠSČR (e-mail: chess@cstv.cz, tel. 257210981), pokud možno mailem, s kopií na mou mailovou adresu gmvoko@o2active.cz. Uveďte jméno, adresu, trenérskou kvalifikaci, rating a kontaktní adresu (mail).

0x 3783x Marek Vokáč
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat