Tady je Fialovo aneb klientelismus na prvním místě

20.12.2022 17:19 | Domácí zprávy

Po MČR mužů a žen je tady další pozoruhodný vítězný konkurz pana Fialy. Nekompletní nabídka byla vybrána jako nejlepší. Názor si sami můžete udělat v porovnání dvou nabídek. Bonbónek navíc je MČR základních škol, tentokrát vyhrává pan Svoboda.

Na Slovensku mají stanovy, kde si odsouhlasili, že člen VV nebude pořádat dotované turnaje šachovým svazem. V ČR pan Fiala si už přihrál více jak 1 000 000 Kč pro rok 2023 a pan Svoboda dalších 90 000Kč. Součtem dva lidi z VV si přihráli více jak 1 100 000 Kč. 

1) MČR Juniorů - Vítězná nabídka
Pan Fiala - člen VV si sám sepsal kolik turnajů s dotacemi od ŠSČR si přihrál během působení v VV ŠSČR. Zkušenosti pořadatele jsou tím nejlepším důkazem. 

Konkurenční nabídka...
Srovnání nabídek: 

 - Žádná nabídka není výrazně horší, či lepší. Dají se porovnat jako vhodné pro STK. 

- Stejný cenový fond, stejné dotace, rozdíl najdete v tom, že vítěz je člen VV ŠSČR

 - Ale vítězná nabídka není kompletní! Neumím si představit, že STK vybere nekompletní nabídku a ještě ji vyhodnotí jako nejlepší...Když si budete pozorně číst pak....

 - Pan Fiala neuvedl cenu pro ubytování doprovodu

Pan Fiala neuvedl cenu pokoje, jak se potom může porovnat nabídka? 

- Po sportovní stránce nabídnul horší program, tedy o jedno dvoukolo víc

- Není uvedeno, kolik bude stát snídaně

- Cena jídel je uvedena cca a to ještě dle aktuálního jídelního lístku. Jenomže nikdo neví, jaké budou ceny příští rok a jaký bude jídelní lístek pro hráče tohoto turnaje??


Jak může být nekompletní nabídka vybrána jako vítězná?? 


V čem je tedy lepší tato nabídka, než nabídka konkurence?? 

Přišlo by mi normální, když pořadatel pořádá už jeden významný turnaj a to MČR mužů a žen, že další turnaj bude pořádat někdo jiný. Minimálně tím se může podpořit další organizátor velkých šachových akcí.

Když už nic, pak podezření na střet zájmů a klientelismus s nádechem korupce nebude tak výrazný. 

Hlavně kvůli MČR...

Jsem dnes oslovil oficiálně ŠSČR s žádostí o podání vysvětlení, proč vybrali dražší nabídku na pořadatele MČR mužů a žen 2022. Jejich odpověď předám Policii ČR a Národní Sportovné Agentůře s podklady a kalkulacemi poražených organizátorů. Doplním kolik turnajů pořádají členové VV za poslední roky a minimálně Národní Sportovní Agentůře podáme podnět k prošetření porušení pravidel řádného hospodáře, když ŠSČR vybral dražšího pořadatele než byla nejlevnější konkurzní nabídka. Tím podle mě, svaz porušil své povinnosti a nekonal jako řádný hospodář. Protože je opakovaně vybírán člen VV jako pořadatel turnajů, které podporuje ŠSČR necháme prošetřit i případný střet zájmů. 

Jestli Policie ČR uzná náš podnět a bude mít podezření ze spáchání trestného činu, podáme žalobu na celé vedení VV ŠSČR a to jmenovitě: 

Martin Petr, Rostislav Svoboda, Michal Konopka, Jan Malec, Zdeněk Fiala, Jan Sikora

Dnes jsem oslovil Národní Sportovní Agenturu s žádostí kam mám podat podnět, jakmile dostanu odpoveď od ŠSČR předám Policii a žádost, kterou dám na Policii ČR přiložím do kopie Národní Sportovní Agentuře. 

Jestli Policie ČR uzná podezření a zahájí trestní řízení, budu informovat novináře. 

Petr Koutný

PS: Hospodář Rostislav Svoboda dnes získal dotaci 90 000 Kč na MČR škol.

PS: 3 největší dotace tohoto roku. 

 MČR  - Fiala, MČR Juniorů - Fiala,  MČR škol - Svoboda

( členové VV získali 3 největší dotace  roku 2023  v částce přes 1 000 000Kč) 

Potřebujeme opravdu pořadatelé turnajů?

Nebude lepší, když bude vše pořádat Fiala a Svoboda? 

113x 12619x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (113) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Robert Cvek
Chess byl blokován a nikdy už tento nick zde nebude figurovat.
+6 /-12 | 21.12.2022 06:57

Prďola Lubomír1959

Odpověď jsem tu nenašel, tak se také zeptám - co tak hrozného chess napsal?

Argument s hostem neberu, hrajete si na médium a spíše než hosté jsou čtenáři vaši klienti.

Že jste bulvár? No vždyť ano, jediným vámi omílaným kritériem úspěchu je sledovanost a výběr témat tomu odpovídá.

Že jste garážovka? No vždyť ano, jste typickým představitelem této kategorie a není to nic, za co byste se měli stydět.

Že vaše právní povědomí se limitně blíží nule? No, to jste prokázali už mnohokrát, nejvýrazněji v té "kauze" podvádění na vašem turnaji. Ale v tom nejste sami, obecně je vnímání práva dost chabé.

Že PK rychleji píše než myslí a zásadně na kritiku odpovídá změnou tématu? Na to už si tady snad všichni zvykli....

Tak co se tak hrozného událo?

+5 /-2 | 21.12.2022 22:24

xdavx x
Ale on tu může dal psat... Jen pod jiným nickem. A upřímně. Mě se taky moc nelíbí, kdyz někdo svou anonymitu využívá k bezstrestnym urážkam...
+0 /-2 | 24.12.2022 12:37

Petan

A bude to "nikdy" doopravdy nikdy? Já jen že o Vojtovi Plátovi jsem se tady už nejméně 3x dočetl, že je nadosmrti zabanován a nebude nikdy odblokován, nikdy už sem nebude psát a nikdy se s ním nebude spolupracovat.  

+6 /-1 | 21.12.2022 13:45

Petr Koutný

Lži ze Strahova v podání Martina Petra, který až dětsky obhajuje korupci na svazu....ach jo....

https://www.chess.cz/vyjadreni-ke-konkurzum-na-poradani-mistrovskych-akci/?fbclid=IwAR21RFFJW7rK0-s30NhbbSp0T1DkS4iZaHP83pIKIill-xMdP08QPYUWVDk

 

Prý lepší lokalita, nebo lepší hotel, nebo zdržení se hlasování....Korupce na svazu v přímém přenosu. A to už se ani nebavím o tom, že konkurz na MČR škol by přímo ušitý tak, aby jej vyhrál pan Svoboda. 

+5 /-6 | 21.12.2022 17:03

romanburda

Byť v mnoha názorech s Tebou Petře nesouhlasím, ohledně konkurzu na republiku škol se shodujeme.  Z původních tří finále dotovaných 3 x 5000Kč se finále změnilo na mega akci dotovanou 90.000Kč.  Finále ve Zlíně považuji pořadatelsky i mediálně zvládnuté na výbornou, o tom žádný pochyb. Nezvládnuté je ale ze strany KM ŠSČR zadávání této akce formou konkurzu, kde i já se domnívám, že konkurzu s předem známým vítězem. Při setkáních s členy KM jsem je na to několikrát upozornil a vyzval je k tomu, aby nalezli způsob, jak finále škol přidělovat bez konkurzu, pokud panuje dlouhodobá shoda v konání akce ve stejném rozsahu.  Výsledkem je totiž fakt, že se věci znalé pořadatelé vůbec do konkurzu nehlásí a věci neznalé se stávají "užitečnými pitomci". Já nesdílím názor, že na pořádání šachových akcí se má pohlížet jako na ziskovou obchodní aktivitu a že se vše musí řešit konkurzem. 

+1 /-0 | 21.12.2022 20:01

xdavx x

silene... tohle jestli bude povidat i panum z agentury, tak si teda moc nepomuze.

+2 /-2 | 21.12.2022 17:49

ciki333

Někteří jedinci mají dlouhé vedení...Modelová situace:

Pan Cvek pořádá doma hostinu, na kterou pozve cikiho333, Oldřicha Kuželku a chess(e). Prvně jmenovaní se sice mezi sebou pohádají, ale pochválí hostitele a ocení chutné menu...Chess odhazujíc kosti na podlahu, neustále remcá cosi o neokořeněném masu, o špinavých oknech. Uráží paní Cvekovou, je drzý, arogantní...Koho chytnete za límec a prohodíte zavřenými dveřmi?

Já mám ohledně této otázky jasno...

+3 /-6 | 21.12.2022 14:16

Messer56
Ciki333: a) je správně? Pana Cveka?
+2 /-0 | 21.12.2022 17:59

romanburda

Neúspěšnou pořadatelskou nabídku jsem Petrovi poslal nikoliv jako stěžovatel, ale proto, aby se zveřejňovali pro porovnání i nabídky neúspěšné a KM ŠSČR se tomu stále brání. Za mě jsou obě nabídky srovnatelné a KM tak mohla vybrat Burdu (Šachová škola pat a mat) stejně jako Fialu. Šachová škola toho pořádala letos až moc  a ze strany KM tak nebyl určitě důvod nás upřednostňovat. Naopak, při vyrovnanosti nabídek je změna místa celkem logická. Rozhodování KM při výběru pořadatele nepovažuji za neobjektivní a za přikloněné směrem k předsedovi KM Z.Fialovi. Pořadatelsky podstatně zajímavější akci MČR mládeže KM přidělila jinému pořadateli a já mám informaci, že i Z.Fiala se o tuto akci ucházel. Kritiku si zaslouží jen podfinancování MČR juniorů ze strany ŠSČR. Pokud má dotace sloužit i na úhradu ubytování účastníků, není možné poskytnout dotaci pro r.2023 ve stejné výši jako byla v r.2022. Na kritiku pana Karla Havla ohledně pořádání Harrachova nebudu reagovat, protože kritiku přijímám pouze od účastníků akce, nikolv zprostředkovaně. 

+11 /-0 | 20.12.2022 11:15

xdavx x

uprimne, nikdy jindy jsem v nicem nevidel, ze by zvitezila v cemkoli NEUPLNA nabidka... to ze tato neuplna nabidka je navic predlozena clenem VV a je nakonec vitezna, je korupcni signal jak brno...

+5 /-7 | 20.12.2022 11:32

romanburda

Když se podíváte do konkurzního zadání, tak z pohledu zadání nabídka neúplná není. Zadání řeší jen, jak budou účastníci bydlet a že budou bydlet zdarma (náklady pořadatele). Jak a za kolik se budou účastníci stravovat a za kolik budou bydlet jejich případné doprovody, tak na to se zadavatel (KM ŠSČR) vlastně neptá.  Tím obhajuji, proč KM tuto nabídku mohla vybrat a já jen doufám, že si KM tyto informace od překladatele zjistila, než se pro přidělení pořadatelství rozhodla.  Sám jsem několikrát byl dotázán jako předkladatel pořadatelských nabídek k doplnění informací emailem. Tyto doplňující informace mohou být rozhodující pro přidělení pořadatelství, ale v prvotní konkurzní nabídce se neobjeví.   

 

+8 /-1 | 20.12.2022 19:37

vpr
Pokud to chápu správně, pane Burdo, Vy jste vlastně skončil obhajováním konkurenční nabídky. Gratuluji k takové "sebereflexi", to se opravdu hned tak nevidí. Napřed píšete, že obě nabídky jsou srovnatelné, vzápětí to popřete tvrzením, že vlastně nevíte cenu ubytování(stravy) pro doprovod u konkurenční nabídky, ale je v pořádku, že ta Vaše nezvítězila. Přitom pro rodiče je to dost podstatná informace, nemyslíte? Žeby zafungovalo staré české přísloví Kdo chce s vlky žíti, musí s nimi výti? Vy jste ale opravdu nemusel, pane Burdo, páč ti vlci jsou na odstřel, což doufám prokážou únorové volby.
+2 /-7 | 20.12.2022 19:59

Petr Koutný
Takže máme štěstí, že Fiala nepořádá vše....Ještě že jeden turnaj dovolil dělat někomu jinému. Ale možná příští rok to překoná a udělá vše. To je taky jediný důvod, proč je v VV, aby si to mohl pohlídat. Střet zájmů nikomu asi nevadí.
+5 /-7 | 20.12.2022 11:23

Petr Koutný
Budu citovat.... Podle názoru Nejvyššího soudu je součástí nezbytné loajality povinnost jednatele dát při rozhodování přednost zájmům společnosti před zájmy svými či zájmy třetích osob, včetně zájmů společníka, který jej do funkce jednatele vahou svých hlasů prosadil. Jednou z nejdůležitějších povinností členů statutárního orgánu je povinnost jednat s péčí řádného hospodáře. Porušení této povinnosti má pro členy statutárního orgánu významné následky, neboť může zakládat např. (i) ručení členů statutárního orgánu za dluhy obchodní korporace vůči věřitelům podle § 159 odst. 3 NOZ[1] nebo podle § 68 ZOK,[2] (ii) povinnost členů statutárního orgánu k náhradě škody podle § 99 IZ[3] a další. Právní úprava ručení členů statutárního orgánu za dluhy obchodní korporace vůči věřitelům podle § 68 ZOK se přitom v důsledku novely ZOK[4] od 1. 1. 2021 podstatným způsobem změní. jedná např. o případy „zkresleného vedení účetnictví, nepřiměřených či nevhodných investic, pokračování ve ztrátové činnosti bez přijetí patřičných opatření či v případě zpronevěry majetku obchodní korporace“. Důvodová zpráva tak předpokládá případy flagrantního porušení povinností členů statutárního orgánu, které mohou mít i trestněprávní přesah. Z textu zákona nicméně nic takového nevyplývá, a proto nelze vyloučit, že odpovědnost založí i méně závažná pochybení. Stručně: VV protěžuje člena VV, to lze dokázat kolik turnajů pořádá během své funkce v VV, naposledy kolik peněz z dotací bude čerpat v roce 2023. Pokračování ve ztrátové činnosti ( na rok 2023 návrh rozpočtu mínus 3 mil Kč), tedy vybrání dražší nabídky prohlubuje mínus a nepřijímá patřičná opatření, ke snížení schodku hospodaření. To jsou typické známky porušení pravidel řádného hospodáře. Už to řeším s právníky a s NSA.
+7 /-3 | 20.12.2022 11:34

chess
Tento komentář byl smazán a diskutující byl zablokován pro porušení pravidel diskuze.
+7 /-4 | 20.12.2022 14:09

hejdic

Ty hrnky sou super a knížka pana Jansy taky tak nezáviťte!

+3 /-0 | 20.12.2022 16:01

chess

Vy asi právník nebudete, vyťte?

+5 /-4 | 20.12.2022 18:03

MaX

Jako volební materiál dobré, pár dni nespavosti to určitě také někomu způsobí. Víc z toho nebude.  

+0 /-0 | 20.12.2022 21:03

Petr Koutný

Max minimálně to způsobí někomu pár dní nespavosti. Pravděpodobně to bude jasná zpráva, že už to nebude jen o článcích, ale jakmile udělají v VV chybu, půjdeme do toho mnohem ostřeji a nebudeme váhat podat žalobu, podnět k auditu, či oslovit novináře. No a když se poštěstí, bude audit. Každá varianta je malá vyhra. Protože výhrou je to, že mocní a nebo malomocní budou vědět, že jeden chybný krok a reakce bude rychlá. Tak snad nebudou chybovat a šachy na tom jen vydělají. 

+1 /-3 | 20.12.2022 21:14

xdavx x

chybovat by jeste nebylo tak hrozne, ale pokud neco delaji s cilem na tom vydelat na ukor druhych jen z pozice jejich funkci, tak tam nemaji co delat.

+0 /-2 | 20.12.2022 22:39

xdavx x

myslis? ja bych se i vsadil, ze pokud nekdo sedi v komisi, kde se rozhoduje i o jeho projektech, je to stret zajmu jako prase. 

+0 /-2 | 20.12.2022 21:13

Petr Koutný

Aktuálně 20.12.2022

Poslal jsem na dva kontakty, které se mi dnes ozvali podněty k prošetření na NSA. 

Jedná se o:

předsedu kontrolní oddělení Národní sportovní agentury bezpečnostního ředitele NSA

Poslal jsem konkurzy,  které podepisuje pan Fiala. 

Vítězné nabídky,které podepisuje pan Fiala. 

Potvrzení z ŠSČR, že konkurenční nabídka na MČR mužů a žen byla levnější

Návrh rozpočtu na rok 2023 s navrhovaným schodkem 3 mil Kč

Seznam všech turnajů, které pořádali členové VV za poslendí roky

Odsouhlasení bezúročné půjčky ( která nebyla vyplacena, ale byla odsouhlasena)

Důkazy, že vítězné nabídky pana Fialy měly faktické vady, byly neúplné. 

Podle právních rad co mám, budu citovat: je součástí nezbytné loajality povinnost jednatele dát při rozhodování přednost zájmům společnosti před zájmy svými či zájmy třetích osob, včetně zájmů společníka, který jej do funkce jednatele vahou svých hlasů prosadil.Je tady podezření se střetu zájmů, které může být až porušením poviností řádného hospodáře. 

Budu dále informovat, PK

+1 /-2 | 20.12.2022 20:41

Petr Koutný

Ještě jsem doposlal schválení půjčky ještě nezaložené společnosti. To by je taky mohlo zajímat....

+1 /-2 | 20.12.2022 21:24

xdavx x

tak snad to klapne... 

+0 /-2 | 20.12.2022 22:24

sarmatam
....tady jsem jenom tak skočil ....MIMOchodem .... no jo no ? ....já se f polityce nevyznám ...tak jse omlouvám ...jsem nula , dylyna ...,, močál ,, a budoucí prezident :-) ...hezký konec útěrky :-) ...vlastně ŮTERKA ......
+0 /-1 | 20.12.2022 21:24

Tomáš Klimecký

to chess  : co jsi dokázal udělat pro šachovou hru .... ? napiš ... zde konkrétní věci až uděláš více než nám vyčítané hrnky tak se můžem o nečem bavit..... 

+2 /-2 | 20.12.2022 19:23

Petr Koutný

Tome v klidu, teta závist je věčná. Má ještě sestru hloupost. Někdy se prostě stane to neštěstí, že se potkají najednou u jednoho člověka. Tak jak se to stalo v tomto případě. A Chess to nemá lehké, on to má opravdu těžké. Ale, co už, i to se stává. Někdo má prostě těžký osud. 

+1 /-7 | 20.12.2022 19:25

Karel Havel
Byl bych v zásadě pro to aby členové výkonného výboru nemohli být vybíráni tímto orgánem svazu jako pořadatelé šachových akcí podobně jako je v článku zmíněno, že je to na Slovensku. V opačném případě je možný střet zájmů skutečně evidentní. Nicméně aktuálně takové pravidlo šachový svaz ČR schváleno nemá, takže pokud je člen vv jako pořadatel vybrán, tak je to asi morálně sporné, ale určitě v souladu s pravidly šs a se zákonem. Takže se obávám, že avizované trestní oznámení bude policií odloženo a osobně jej chápu jako šikanózní a jen jako součást předvolebního boje s cílem tímto způsobem poškodit konkurenci. Jinak za pořadatele MČR nebyly Teplice podle mého názoru vybrány, protože jejich termín kolidoval s Bundesligou, což by znamenalo, že cca 10 nejlepších šachistů ČR se MČR nezúčastní. Víc snad není třeba dodávat. MČR juniorů dostal pan Fiala zřejmě proto, že jeho pověst jako pořadatele mládežnických turnajů je o několik světelných let lepší než pověst pana Burdy. I Vy sám jste přiznal, že Harrachov pod jeho vedením se úplně nepovedl, ostatní účastníci této akce hovořili o katastrofě. Naopak pořadatelské kvality pana Fialy jste i Vy onehdy ocenil. Trestní oznámení může v této zem jistě dát kdokoli na kohokoli. Zejména pokud má podezření na spáchání trestného činu. Nicméně v tomto případě si nemyslím, že k nějakému došlo a tak to za dobrý nápad nepovažuji.
+8 /-2 | 19.12.2022 23:50

Petr Koutný

Karle - ale nebyla kolize s Bundelisgou, to je první špatný argument. Druhý je ten, že říkáte že Harachov se nepovedl, banaopak, jsem neslyšel na nějnic špatného, kromě chvály. Jestli svaz vybral pořadatele,který nabídl dražší nabídku, je tady podezřejní z porušení zásad dobrého hospodáře, protože si kupuje stejný turnaj, za vyšší peníze. Stejně tak nabídka, která vyhrála MČR Juniorů není kompletní, nemá uvedené ceny za pokoj, je sportovně horší, protože má jedno dvoukolo navíc, chybí cena za pokoje pro doprovod a finančně byla stejná jak poražená nabídka. Tedy, proč se STK rozhodla pro tuto nabídku? Myslím si, že je to klientelismus v druhém případě,v rpvním poušení zásad dobrého hospodáře. Ten kdo financuje ŠSČR by se o tom měl dozvědět, tedy Národní Sportovní Agentůra a PČR by mohla prověřit, jestli nedošlo k trestnému činu, protože škoda je vyšší než 5 000Kč. 

+4 /-4 | 20.12.2022 06:19

Karel Havel
O té termínové kolizi jsem četl v diskusi na vašem serveru. Sám jsem se po termínech nepídil. Pokud tedy termínová kolize není, tak důvod, proč Teplice pro MČR vybrány nebyly, neznám. Co se Harrachova týče, tak tam jsem osobně nebyl, ale měl jsem tam dítě s trenéry. Takže zprávy o tomto turnaji mám jen zprostředkované, ale od důvěryhodných přímých účastníků. Na řadě turnajů organizovaných panem Fialou jsem naopak byl a kromě toho, že v Koutech na hotelu byl vždycky přetížený internnet, nemám k jeho organizaci výhrady. Takže já osobně bych p. Fialu vybral taky. Nicméně jsem pro to, aby členové vv právo pořádat turnaje dotované šs neměli. To, že nyní členové vv jsou největšími příjemci dotací na pořádání šachových akcí je nepochybně špatně, byť nezákonné to podle informací, které já mám k dispozici, nejspíš není.
+4 /-1 | 20.12.2022 09:18

Petr Koutný
Karle dobrý den. Nezákonné to určitě není. Jen dodám, že termínová kolize nebyla součástí konkurzních podmínek. Za druhé to tedy nemůže být jakýkoliv argument, protože kdyby byl, mělo by to být součástí konkurzní podmínky. Za druhé, byla vybrána nabídka dražší, tedy tady je už otázka, jestli 31 000 nebo 60 000Kč obstojí argumentem nad něčím, co nebylo v konkurzní nabídce.
+2 /-3 | 20.12.2022 10:19

Petr Koutný
Poslední komunikace: Zkuste prosím definovat časovou osu a skutkovou podstatu daného případu. Vyhodnotil bych si to, v případě potřeby bychom dali videocall a v případě pozitivního nálezu bychom to již řešili v rámci procedur Agentury, která by dle mého názoru směřovala k veřejnosprávní kontrole daného subjektu. Děkuji za součinnost a jsem s pozdravem MS ----------------------------------------------- Takže dnes to zpracuji, přidám slíbené bezúročné půjčky, přidám ME ve Slovinsku, přidám přehled kolik turnajů pořádali členové VV za poslední roky a uvidíme....
+4 /-3 | 20.12.2022 14:43

Petr Koutný
Aktuálně: mojí žádost přijal bezpečnostní ředitel, DPO, MKB NSA. Dnes mu naposílám veškeré podklady, přidám avizovanou bezúročnou půjčku a budu informovat veřejnost.
+5 /-4 | 20.12.2022 12:06

lykan

Pridej i to Slovinsko, kdy je nekdo zodpovedny za ten cestak, ktery svaz proplatil kamaradovi. Nekdo pochybil a tudiz to musi i zaplatit. Ne, ze se to zaplati z penez NSA nebo nevinnych sachistu. Jen at to tam je vse dohromady. Ten audit bude grandiozni. To se budou asi kluci hodne divit. Vanocni darek se vsim vsudy :-)

+3 /-4 | 20.12.2022 13:14

Petr Koutný
Aktualizace 20.12.2022 Národní sportovní agentura - v případě podezření, provede audit na ŠSČR. Po telefonu, mi řekli, že toto jednání je hodně podezřelé. Aktuálně mám poslat všechny podklady. Je velká šance, že bude proveden audit hospodaření ŠSČR. PČR budu informovat datovou schránkou dnes.
+5 /-3 | 20.12.2022 10:41

kiklos

Petře, na trestní oznámení to není. Bude třeba najít, co a kým bylo porušeno. Jestli při konkurzech není výslovně uvedeno podle jakých kritérií se bude vybírat, pak výběrem dražší nabídky nebylo porušeno nic. Správně by měl ten, kdo peníze poskytuje - NSA, trvat na nějakých pravidlech, a pak by se muselo při vypsání konkurzu uvádět, podle čeho se bude vybírat (např. podle celkové ceny, nebo 60% cena, 20% termín, 20% služby účastníkům). Nyní je to postavené tak, že si může VV zdůvodnit výběr tím, že se jim líbí profesionální vystupování pana Fialy ... 

 

Vidím jako nanejvýš vhodné tlačit na NSA, případně MŠMT, aby podnikla(y) veřejnosprávní kontrolu, případně nařídily audit. 

+4 /-0 | 20.12.2022 07:13

lykan

Tady si musi hlavne rodice a obycejni lide v ceskem sachu vsimnout, ze u nas neco neni v poradku a nemeli by tudiz takove akce jakkoliv podporovat.

+3 /-2 | 20.12.2022 07:44

Petr Koutný
Díky, přesně toto bude můj hlavní směr. Nicméně datovkou to pošlu na policii a budu tlačit na NSA, dnes tam budu volat.
+3 /-2 | 20.12.2022 07:32

Silas

Výborně pane Koutný !

Jako rodič mladého šachisty mám velkou radost , že arogantní "bafuňář" Fiala je pod kontrolou.

Co nás však jako rodiče trápí - kde a za jakých podmínek bude Mistrovství ČR do 16 let ??

KM měla vyhlásit do 15,12, - nedodržela ! Není informace proč, kdo za to může, případně jaký

bude mít postih.. Jako rodiče  opravdu pořebujeme vědět ,kde si máme shánět ubytování a

kam za 2,5 měsíce pojedeme. Nedodržení tohoto sdělení KM je pohrdáním všemi rodiči ,kteří

z velké části vše financují. 

 

 

+2 /-1 | 19.12.2022 19:03

Petr Koutný

Dnes je to zveřejněno,  Šachový klub Most ve dnech od 11. do 19. března 2023 v hotelu Panorama v Teplicích pořádá MČR do 16. let

+2 /-2 | 19.12.2022 19:18

Silas

Děkuji pane Koutný,

nemám čas neustále sledovat web. Je velkou škodou , že se nepřihlásilo třeba Brno nebo

někdo jiný z geografického centra ČR.Osobně je mi líto , že jste se nepřihlásili R P.

Luhačovice byly super !    

+1 /-0 | 19.12.2022 20:39

Petr Koutný

Děkuji. Nechceme pracovat na konkurzu, když to zase vyhraje Fiala, nebo Svoboda a nebo někdo ze svazu. Pozorně když se podíváte, pak i tento turnaj ( MČR do 16. let 2023)  vyhrál člověk ze svazu. Je to zbytečná práce, oslovovat sponzory, město, zajišťovat tým lidí a nakonec si to všechno vezmou lidi z VV....Až se jednou změní toto vedení svazu a bude se hrát fér, s tím že nejlepší nabídka vyhraje konkurz, pak se rádi přihlásíme. Nevidím doopravdy možnost, jak se přihlásit do konkurzu, který předem vyhrává pan Fiala, či Svoboda. 

+3 /-3 | 19.12.2022 20:43

xdavx x

To co si bafunari dovoluji uz presahuje vsechny meze. Jeste bych urcite zminil i onu milionovou pujcku nepujcku. Sepsal bych vsechna rozhodnuti tohoto typu, vcetne vylet Kisove namisto organizacne pravniho zamestnance svazu,, ktery pobira plat prave za tuto agendu.

Myslim si ze tahle vlada neudelala vubec nic, a urcite se ji bude hodit takovy pripad prosetrit, aby byla videt alespon nejaka jejich cinnost.

Martin Petr a jeho banda neni majitelem sachu u nas, ale pouze jeho spravcem. 

+3 /-5 | 19.12.2022 18:50

Petr Koutný

Na Sekretariát ŠSČR odešel tento email:

Dobrý den  

 

Po dohodě s právníky, máme podezření, že svaz vybral dražší nabídku a tím porušil povinnost řádného hospodáře, můžete nám prosím poslat oficiální důvod, proč byla vybrána dražší nabídka na pořádání MČR mužů a žen 2023 členem VV.  

 

Vaší odpověď předáme právníkovi a zvážíme napadení tohoto rozhodnutí.    Toto je oficiální žádost, dnes jí budeme i publikovat. Zašleme i na MŠMT a novinářům na seznamu  

 

Děkuji za informaci, že jste můj email přijali a budete jej řešit, popřípadě do kdy můžu čekat odpověď.   

 

Děkuji   Petr Koutný

 

PČR budeme informovat Datovou schránkou. 

+6 /-3 | 19.12.2022 17:54

Petr Koutný

Na Národní sportovní agentůru právě na email, oznamující korupci odešel tento email:

 oznamení@agenturasport.cz

 

Dobrý den   ŠSČR vybral pořadatele šachového turnaje s dotací 820 000 Kč, i když nabídka vítězné strany byla minimálně o 31 000Kč a pravděpodobně až o 60 000 Kč dražší než levnější nabídka. Nabídku vyhrál člen Výkonného výboru, který jako člen vedení ŠSČR vyhrál konkurzní nabídky pro rok 2023 v částce přesahující částku 1 000 000 Kč.    Protože ŠSČR vybírá opakovaně člena VV, vybírá pořadatele, kteří nabízí dražší podmínky a tím i větší náklady pro ŠSČR, tedy peníze, které poskytujete této organizaci Vy, žádám o prošetření porušení pravidel řádného hospodáře  a možné korupce či klientelismu.    Chceme celou věc předal Policii ČR, ale před tím Vás informujeme a ptám se, jestli můžete zahájit vyšetřování.   

 

Děkuji, jsem kdykoliv k dispozici   Petr Koutný 

+6 /-3 | 19.12.2022 17:53