Staré Město počtrnácté

31.07.2016 06:17 | FIDE Open Staré Město 2016

Během druhého srpnového týdne proběhne již 14. ročník mezinárodního šachového turnaje FIDE Open Staré Město. Specialitou turnaje je bonusové kolo navíc, kdy je při sudém počtu deseti kol větší pravděpodobnost stejného počtu bílých i černých kamenů.

Hraje se v krásných zrekonstruovaných prostorách místního Společensko-kulturního centra a jako obvykle je připraven bohatý doprovodný program – večerní grilovačka zalitá pivem z místního pivovaru, úterní dopolední blicák a tradiční sobotní simultánka na náměstí Velké Moravy pod novým kostelem Svatého ducha.

GM Martin Petr při simultánce ve sklepních prostorách EVENT centra

V loňském roce se s velmi kladným ohlasem setkala spolupráce se Spolkem přátel slivovice, který při sobotní grilovačce připravil ochutnávku místních destilovaných darů přírody (slivovice, kalvádos, hruškovice, meruňkovice)

Ochutnávka pálenek – Spolek přátel slivovice

a s Klubem přátel vína, který ve čtvrtek prezentoval vzorky svých vín. O tyto oblíbené akce, které vždy navodí příjemnou uvolněnou atmosféru, nebudou hráči ochuzeni ani tento rok.

Volný čas je možno trávit mnoha způsoby – přímo vedle hrací haly jsou k dispozici beach volejbalové a tenisové kurty, region je protkán stovkami kilometrů cyklostezek, je možno si domluvit vyjížďku lodí po Baťově kanále a řece Moravě, případně navštívit kulturní a turistické památky (Velehrad – významné duchovní centrum, místo častých církevních poutí, shromáždění a cyrilometodějských oslav, hrad Buchlov, zámek Buchlovice, Archeoskanzen Modrá, Velkomoravské centrum s památníkem, ZOO Lešná, unikátní KovoZOO ve Starém Městě a další). Lázeňské město Luhačovice s tradiční promenádou, či Baťův Zlín také nejsou od Starého Města daleko. Krásné jsou večerní procházky po centru 2 km vzdáleného Uherského Hradiště.

Nově vybudovaná kostel Svatého ducha ve Starém Městě

 

Nevíte-li tedy, jak naložit s volným časem v termínu 5. - 13. 8., jste srdečně zváni na Slovácko. Přijeďte si vychutnat pohodovou a přátelskou atmosféru našeho kraje.

 

Za tým organizátorů
Radim Stuchlý – ředitel turnaje

 

Web turnaje
Fotogalerie 13. ročníku


4x 4187x
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

Jasnačka Michale, přesně jsi to vystihl, již za mých mladých let (a nemění se) se říkávalo: "Většina šachistů hodnotí úroveň organizace turnaje dle svého výsledku"wink

+0 /-0 | 01.08.2016 22:24

Oma z DC

Já měl na mysli především Martina Kameníka, který se před 6. kolem poměrně dost rozčiloval. Jinak Zdeněk Joukl byl také nespokojený před 6. kolem s barvami, nicméně pak zpětně turnaj hodnotil pozitivně smiley.

O možnosti poměru barev 6:3 vím, ale to je opravdu rarita, když se to někde objeví, nicméně 6:4 mít někdo na 100% bude. Ale jak říkáš: Každý systém má svá pro a proti. smiley

+0 /-0 | 01.08.2016 21:40

Pavel Ch

Dovolím si Michale upřesnit ÚL.  Nešlo při diskusi před turnajem o B x Č, v tom problém nehledali. To mohou mít i při lichém počtu kol, třeba 6 ku 3 (nestává se to, moc se tom neví, ale systém a pravidla jsou tak nastavena a stalo se již). Chtěli si mnozí zahrát o 1 kolo více a že 7 kol lépe rozhodne pořadí než 6. Ale někteří trvali na rozpisu, tak se můžeme zamyslet až přes rok, v místě měnit nešlo.

Po turnaji: Z první desítky měl 4:2 Č/B pouze bronzový, který byl z výsledku velmi nadšen, o úspěchu rád povídal i do kamer. Pak ještě jen jeden jediný za desítkou z celého turnaje téměř 4 desítek hráčů měl 4:2 Č/B. Viz

---

10 kol je výhodou, když soupeř nepřijde a chceš plnit normu. Pak ještě snad škrtání výhry pro normu se slabším. Každý systém má své pro a proti a je dobře, že není všude úplně stejné.

Jinak Staré Městoyes, moc rád vzpomínám osmdesátá léta, začínal jsem jako dorostenec po turnajích o 1.VT a KM na srpnových Memoriálech V.Vařiníka, předchůdce tohoto opnu. Již tehdy pořádal Fera Vrána. A velmi příjemný a sympatický rozhodčí, bohužel již není mezi námi, pan Hlaváček.

+0 /-0 | 01.08.2016 00:21

Oma z DC

Nevím, jestli je bonusové kolo výhodou. Určitě se najdou tací, kteří budou mít 4x bílé a 6x černé. Podobné to bylo třeba letos na MČR seniorů v rapidu v Ústí n. L. a dotyční z toho radost rozhodně neměli. smiley

+0 /-0 | 31.07.2016 22:37