Stanovisko Komise reprezentačního úseku k odstoupení Julie Movsesian z ME žen 2024

25.05.2024 18:59

Česká ženská jednička Julia Movsesian reprezentovala ČR na individuálním ME žen v Řecku.

Po nevydařených výsledcích (1,5 bodu ze 6 partií) a menších zdravotních problémech (špatný spánek, žaludeční nevolnost) se po 6. z celkových 10 kol rozhodla z turnaje odstoupit. Své rozhodnutí oznámila na místě rozhodčím bez konzultace s Komisí reprezentačního úseku nebo vedením ŠSČR.

Komise reprezentačního úseku vyjadřuje ostrý nesouhlas s počínáním reprezentantky ČR a úspěšné trenérky mládeže Julie Movsesian, jejíž jednání na ME v Řecku nebylo v souladu s reprezentační smlouvou ani se sportovním/morálním kodexem reprezentanta ČR. Všechny šachové turnaje (a ty reprezentační obzvlášť) by každý člen mužské/ženské/mládežnické reprezentace měl dohrávat do konce, a to za jakéhokoli sportovního stavu.

Julia Movsesian se následně Komisi reprezentačního úseku ŠSČR omluvila, souhlasila se zaplacením části pobytu, který nevyužila, a sama si uhradila zpáteční cestu domů.

Dne 22.5.2024, Komise reprezentačního úseku ŠSČR

6x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat
26.05.2024 17:15 | paulz

Tak odejet po půlce ME s tvrzením o v podstatě běžných problémech na turnaji domů z akce který stála 45 000kč je hodně na hraně normálního přístupu.

Další věc je ta, že poslední kolo na ME žen se mělo hrát odpoledne před zahájením MČR žen v Ostravě. Takže už předem bylo jasné, že se to prakticky nedá stihnout. O čem samozřejmě museli na svazu vědět. No pokud samozřejmě vysílání na turnaje na svazové náklady není na podobném principu jako kontrola odesílání turnajů na Elo FIDE...hats off

26.05.2024 08:03 | Petr Koutný

Musí někde vzít na právníky, aby si zaplatili soudní výlohy a kde jinde škubat, než já ženském šachu? Však o šachy tady těmto lidem nikdy nešlo na prvním místě.

26.05.2024 07:21 | Tomáš Klimecký

Nedivil bych se kdyby Julie odmítla pod tímto svazem hrát na olympiádě. Svaz jí tam pošle v kolidačním termínu se začátkem MČR a pak ji potrestá ?

26.05.2024 07:14 | Tomáš Klimecký

""Komise reprezentačního úseku vyjadřuje ostrý nesouhlas s počínáním reprezentantky ČR a úspěšné trenérky mládeže Julie Movsesian, jejíž jednání na ME v Řecku nebylo v souladu s reprezentační smlouvou ani se sportovním/morálním kodexem reprezentanta ČR. Všechny šachové turnaje (a ty reprezentační obzvlášť) by každý člen mužské/ženské/mládežnické reprezentace měl dohrávat do konce, a to za jakéhokoli sportovního stavu""" Tohle je neskutečný výplod magořiny ze strany svazu ....." měl dohrávat do konce, a to za jakéhokoli sportovního stavu"""

25.05.2024 21:41 | Petr Koutný

A to je teprve začátek....ten tobogán bude parádní!

25.05.2024 19:59 | ciki333

Koukám, že ŠSČR po snížení dotací od NSA začal šetřit. A Jůlču hned "klepl přes prsty..."laugh