ŠK Zikuda Turnov obhájil loňský triumf

18.07.2016 22:16 | Czech open 2016

První víkend letošního Czech Openu byl vůbec nejnabitější částí festivalového programu. Na ploše Tipsport areny se uskutečnily od rána do večera desítky turnajů v nejrůznějších hrách.

Nedělní podvečer přinesl vyvrcholení šachového Mistrovství republiky čtyřčlenných društev, který se hrál pod názvem Konica Minolta Open. První příčku sedmikolového turnaje obsadilo nejvýše nasazené družstvo ŠK Zikuda Turnov, které tak obhájilo loňský triumf. Druhý skončil ruský Yamal a bronz putuje do Německa zásluhou SG Leipzig. Šachisty s nejvíce nasbíranými body v průběhu turnaje se stali Michail Demidov z celku Duras Brno a Pawel Kowalczyk z TJ Hronov.

Do druhé poloviny vstoupil další sedmikolový turnaj, kterým je ratingový turnaj Infinity Open. Po prvních čtyřech kolech okupují medailové příčky nejvýše nasazení hráči. První místo prozatím patří Petru Neumanovi, druhý je Srb Jovica Radovanovič a třetí místo drží Jevgenij Elisejev z Ukrajiny. Infinity Open pokračuje v prostorách Tipsport areny až do středy. 

Velkým překvapením skončilo sobotní klání v mezinárodní formě holanďanů, tzv. bughouse. Slovo bughouse znamená v angličtině blázinec, což vystihuje rychlou a nevypočitatelnou povahu této šachové varianty. Turnaj ve hře, kterou hrajou čtyři hráči rozdělení do dvou týmů, opanovalo americké duo Jimmy Lee a Wade Barrett. Zámořská dvojice se postarala o historicky první americký triumf v turnaji.  
O víkendu se v Pardubicích uskutečnily také další turnaje v nejrůznějších hrách. Výčet jejich vítězů naleznete níže:  

Bridž – hlavní turnaj dvojic: Šlemr Jakub -  Žylka Kamil
Mezinárodní dáma: Václav Křišta
Česká dáma: Jiří Sysel
Scrabble: Martin Vacek
Backgammon – hlavní turnaj: Zdeněk Žižka
Speedgammon: Martin Žižka
Go: Jan Prokop
Zatre: Vladimír Suchý     

Průběžné výsledky šachových turnajů a další informace naleznete na festivalových stránkách.   


Jakub Burian
tiskový mluvčí Czech Open 2016

0x 3976x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat