Simultánní turné 2015 – Dobrá u Frýdku-Místku

15.04.2015 06:00 | Šachový festival Ostravský koník 2015

Letošní pátý ročník simultánního turné IM Lukáše Klímy konaného v rámci propagace blížícího se ostravského šachového festivalu je tak trochu ve stínu nově vzniklého rapid tour.

Zatímco v rapid tour se v sobotu v Šenově odehrál již pátý turnaj, simultánní turné bylo o dva dny dříve zahájeno první simultánkou v Dobré u Frýdku-Místku.

Při pohledu do historie exhibic pořádaných v oblíbeném hostinci Na špici bylo zřejmé, že perfektně připravené hrací podmínky, přátelská atmosféra, lahodné pivo a vynikající domácí tlačenka jsou opět jen předehrou k nelítostnému lynči za šachovnicemi.

Přitom z počátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl opakovat ostudný výsledek z předloňska (13:10), ba naopak se stejně jako loni (15:2) hrálo pouze na 17 šachovnicích a sestava domácích doznala snad jen kosmetických změn. Pohodový rytmus Lukášového kroužení ringem se změnil až po cca dvou hodinách hry, kdy v krátkém sledu jednotahově prohrál tři partie a najednou to bylo na ručník. Snad géniové zodia káli, snad osmapadesátá vyšší inteligence spikli se proti ubohému starci, který si nakonec do své výsledkové listiny zapsal dvě velké rošády a 6 jeho soupeřů si tak zajistilo slevu na startovném do hlavních turnajů letošního Ostravského koníka.


V tomto týdnu se Lukáš Klíma vydá ve čtvrtek na simultánku do Bohumína a v pátek do TJ Ostrava. V sobotu se pak koná předposlední turnaj rapid tour v Bohuslavicích, kam se můžete vydat z Ostravy šachovým autobusem a třeba se utkat s Davidem Navarou!!!


Simultánní turné IM Lukáše Klímy po městech a klubech Moravskoslezského kraje je unikátní propagační akcí blížícího se šachového festivalu Ostravský koník, který začíná již za necelé tři týdny v ostravském domu kultury.

Úspěšní soupeři Lukáše Klímy v simultánním turné si mohou vybojovat slevu na startovném do FIDE turnajů festivalu Ostravský koník 2015. V případě výhry je pro ně připravena: - sleva 100% pro hráče s ELO < 2000 do turnaje FIDE Open "B" nebo "C" - sleva 50% pro hráče s ELO > 1900 do turnaje FIDE Open "A"

Rapid tour Ostravský koník 2015 je série rapid turnajů v Ostravě a okolí pořádaných v období od 1.ledna do 1.května 2015. Jedná se o kombinaci kvalitně a hojně obsazených turnajů s bohatou historií s nově vznikajícími turnaji v regionu. Jednotícím prvkem všech těchto turnajů je snadná dostupnost z Ostravy posílená o unikátní šachový autobus zajišťující přepravu účastníků z Ostravy do dějiště turnaje a zpět.


3 nejlepší hráči ve čtyřech vyhlášených kategoriích (do 1600, do 1800, do 2000 FIDE ELO a bez omezení) si mohou uhrát startovné zdarma do hlavních turnajů Ostravského koníka.


Více informací na stránkách festivalu www.ostravskykonik.cz

1x 7108x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
ELOminator

Tak doufám, že Lukášovi ta "forma" vydrží minimálně do pátku devil

+0 /-0 | 16.04.2015 11:55