Simultánní turné 2015 – Dobrá u Frýdku-Místku

15.04.2015 06:00 | Šachový festival Ostravský koník 2015

Letošní pátý ročník simultánního turné IM Lukáše Klímy konaného v rámci propagace blížícího se ostravského šachového festivalu je tak trochu ve stínu nově vzniklého rapid tour.

Zatímco v rapid tour se v sobotu v Šenově odehrál již pátý turnaj, simultánní turné bylo o dva dny dříve zahájeno první simultánkou v Dobré u Frýdku-Místku.

Při pohledu do historie exhibic pořádaných v oblíbeném hostinci Na špici bylo zřejmé, že perfektně připravené hrací podmínky, přátelská atmosféra, lahodné pivo a vynikající domácí tlačenka jsou opět jen předehrou k nelítostnému lynči za šachovnicemi.

Přitom z počátku nic nenasvědčovalo tomu, že by se měl opakovat ostudný výsledek z předloňska (13:10), ba naopak se stejně jako loni (15:2) hrálo pouze na 17 šachovnicích a sestava domácích doznala snad jen kosmetických změn. Pohodový rytmus Lukášového kroužení ringem se změnil až po cca dvou hodinách hry, kdy v krátkém sledu jednotahově prohrál tři partie a najednou to bylo na ručník. Snad géniové zodia káli, snad osmapadesátá vyšší inteligence spikli se proti ubohému starci, který si nakonec do své výsledkové listiny zapsal dvě velké rošády a 6 jeho soupeřů si tak zajistilo slevu na startovném do hlavních turnajů letošního Ostravského koníka.


V tomto týdnu se Lukáš Klíma vydá ve čtvrtek na simultánku do Bohumína a v pátek do TJ Ostrava. V sobotu se pak koná předposlední turnaj rapid tour v Bohuslavicích, kam se můžete vydat z Ostravy šachovým autobusem a třeba se utkat s Davidem Navarou!!!


Simultánní turné IM Lukáše Klímy po městech a klubech Moravskoslezského kraje je unikátní propagační akcí blížícího se šachového festivalu Ostravský koník, který začíná již za necelé tři týdny v ostravském domu kultury.

Úspěšní soupeři Lukáše Klímy v simultánním turné si mohou vybojovat slevu na startovném do FIDE turnajů festivalu Ostravský koník 2015. V případě výhry je pro ně připravena: - sleva 100% pro hráče s ELO < 2000 do turnaje FIDE Open "B" nebo "C" - sleva 50% pro hráče s ELO > 1900 do turnaje FIDE Open "A"

Rapid tour Ostravský koník 2015 je série rapid turnajů v Ostravě a okolí pořádaných v období od 1.ledna do 1.května 2015. Jedná se o kombinaci kvalitně a hojně obsazených turnajů s bohatou historií s nově vznikajícími turnaji v regionu. Jednotícím prvkem všech těchto turnajů je snadná dostupnost z Ostravy posílená o unikátní šachový autobus zajišťující přepravu účastníků z Ostravy do dějiště turnaje a zpět.


3 nejlepší hráči ve čtyřech vyhlášených kategoriích (do 1600, do 1800, do 2000 FIDE ELO a bez omezení) si mohou uhrát startovné zdarma do hlavních turnajů Ostravského koníka.


Více informací na stránkách festivalu www.ostravskykonik.cz

1x 5629x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
16.04.2015 11:55 | ELOminator

Tak doufám, že Lukášovi ta "forma" vydrží minimálně do pátku devil