Simultánka s Tomem a blicání s Petrem

23.11.2023 19:54 | Zprávy

První akce je za námi. Tomáš uhrál sedm výher, dvě remízy a jednu prohru. Připravil jsem si pro vás v tomto aktualizovaném článku zajímavé pozice, výsledky a můžete si přehrát i partie. A už v pátek si můžete zahrát se mnou. Šachy nás baví s vámi, díky!


Tomáš uhrál 7 výher, dvě remízy a jedenkrát prohrál. 

Například v této pozici se ukázal pěkný motiv...h6 Kg4( Kh4) Vf4 mat


 Líbil se mi i tento mat...


A taky se stala nehoda a to není náhoda a zasloužená prohra...


všechny partie najdete zde: 

https://lichess.org/simul/eQqeeyTJ

Tomovo jsem naordinoval trénink a ve čtvrtek si vyzkouší simultánku. Tom bude hrát, já komentovat a tímto vás zvu na zajímavou simultánku. 

adresa simultánky: Toms2011 simul • lichess.org

počet hráčů: max 10

živý přenos: https://www.youtube.com/watch?v=y4VJ7eNaYII

23.11. od 17:00


V pátek opět od 17:00 si můžete zahrát se mnou. Naposledy se to pořádně zvrtlo a kolem osmé, už jsme  hráli minutovky. Jo, vzpomínám si, bylo to skvělé. Tak i tímto vás vyzývám na hru. Na lichess mě můžete najít pod přezdívkou RoyalChessYutube  - https://lichess.org/@/RoyalChessyoutube

 a stačí me vyzvat ke hře. Živě to samozřejmě poběží na Youtube. 

Budeme se na Vás těšit a třeba dáme i nějakou soutěž?! 

3x 2324x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (3) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
honzales77
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 23.11.2023 20:50

Petr Koutný

Koukal jsem na něj, hrál pěkně.Víc neřeším. Akce byla fajn, partie měly ráz a říz a mám z akce dobrý pocit. Chtěl jsem aby si Tom potrénoval (myslím tím tvrdě makal, učil se rychle orientovat v pozicích, pamatovat si hrozby,reagovat na změny, hrát pod tlakem, umět hospodařit s časem, ...) a jsem rád, že byl zájem o akci. Ve všech směrech se mi akce líbila a jsem za ní rád. 

 

Po akci jsem si s Tomem volal, některé partie jsme bez šachovnice hodnotili, co se povedlo a co ne. Věci, které se mi nelíbili jsem Tomovi připomenul, ale on o nich moc dobře věděl a z toho nepovedneého jsme si vytáhli poučení a z toho povedeného jsme a Tom samozřejmě nejvíc měl radost. Jsem rád, že Toma akce bavila, že mu rodiče tuto akci dovolili a že to byl fajn šachový večer.

+3 /-0 | 23.11.2023 21:04

Carlos

Díky za 2 zajímavé večery.

 

+1 /-0 | 22.11.2023 19:27