Silvestr 2020 hrubky slavných

31.12.2020 08:12 | Trénink

Vybral jsem si pro vás 15 partií (ukázek) v boji o titul nejcennější, o mistra světa. Pravda je, že v jedné ukázce to hráči ještě netušili, že hrají o titul.

Jsme jenom lidi. I ti nejsilnější dělají někdy strašné hrubky. A dokonce když naproti sobě sedí dva nejlepší hráči planety. Mistr světa a vyzyvatel.


 Chigorin - Steinitz 1892Někdy hrubé chyby působí až komicky. Obzvláště v první a poslední ukázce. První ukázka je tvorba prvního mistra světa. Poslední pak posledního - současného - mistra světa Magnuse Carlsena.

Schlechter - LaskerChtěl bych vám tímto ukázat, že chyby prostě patří k šachu. Nedá se svítit. Na druhou stranu bych vám chtěl všem popřát, aby těch hrubých chyb ubylo. Nejenom na šachovnici, ale také v životě. A když k tomu bude zdravé postavení a příjemná iniciativa, tím lépe. Pak je tah na bránu daleko jednodušší i když sedíme v křesle a díváme se na televizi.

Lasker - CapablancaPřeji vám všem jen to nejlepší do Nového roku 2021. A co se týče šachu, pak jedinečné chvíle, které právě tento svět přináší.

Spassky - FischerRobert Cvek

-
. kolo -
0x 5245x Robert Cvek
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované