Sergej Movsesjan s půlbodem náskoku

28.07.2016 14:12 | Czech open 2016

Hlavní turnaje letošního festivalu vstoupily do své druhé poloviny a diváci se mohou těšit na opravdu napínavou podívanou až do posledních kol.

Čtyřčlenná vedoucí skupina velmistrovského turnaje Pardubice Open se smrskla na jediného šachistu. Jediným hráčem, který má na svém kontě po šesti odehraných kolech pět a půl bodu, je nasazená dvojka Sergej Movsesjan. Ten si včera poradil s nebezpečným Indem Anuragem a v čele průběžného pořadí nyní drží půlbodový náskok před dotírající skupinkou "pětibodových". V ní je i Movsesjanův dnešní soupeř – Viktor Láznička. „Jejich vzájemnou partii považuji za jeden z vrcholů velmistrovského turnaje. Z psychologického hlediska bude velmi zajímavé sledovat, jakou taktiku Viktor zvolí. Má bílé figury a půl bodu ztráty, takže jsem zvědavý, jestli bude riskovat nebo si na svoji šanci ještě počká do zbývajících dvou kol,“ říká festivalový expert Petr Pisk.

Láznička v šestém kole remizoval s výborně hrajícím Cyrilem Ponížilem i přesto, že v průběhu partie získal výhodu pěšce. Ponížil však tuto nevýhodu dokázal neutralizovat a nakonec doslova vydřel remízu. Kromě těchto dvou hráčů jsou v první desítce ještě další tři Češi. „Ve vydařených výkonech pokračují Štoček s Babulou a musím zde zmínit zřejmě největší překvapení letošního ročníku. Tím je Martin Červený, který zde podle mě hraje nejlepší šachy ze všech, což dokázal v šestém kole, kdy dokázal s černými figurami porazit silného Rusa Demidova,“ míní Petr Pisk. Martin Červený po tomto výsledku drží skvělé druhé místo.

Kromě pětice Čechů se na špičku dotáhli rovněž nejvýše nasazení šachisté, kterými jsou například Ind Ganguly, Ukrajinec Kravtsiv či Izraelec Nabaty. „Poslední tři kola slibují atraktivní finiš. Dojde ke střetnutí velmi vyrovnaných hráčů a diváci budou jistě svědky zajímavých partií,“ dodává Petr Pisk.


Průběžné výsledky šachových turnajů a další informace naleznete na festivalových stránkách.Jakub Burian
tiskový mluvčí Czech Open 2016

1x 4371x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
HonzaSvatoš

Dnes byl k vidění vtipný kombinační závěr velmi ostré věžové koncovky Nabaty - Babula.

+0 /-0 | 28.07.2016 20:18