Šachy v literatuře

31.12.2013 04:26 | ostatní-články

V tisících uměleckých děl hrají roli či jsou zobrazeny šachy. Stejně jako ve filmu či ve výtvarném umění, tak i v literatuře můžeme najít desítky či stovky knih, v nichž se královská hra objevuje.

Máte-li rádi literaturu (nejen šachovou) a šachy, je zábavná soutěž o zajímavé ceny určena právě vám. Na webu Pražské šachové společnosti budou zveřejňovány ukázky z krásné literatury, detektivek i literatury pro děti, ve kterých se objevují šachy či šachisté, a vaším úkolem bude poznat z jaké knihy ta ukázka je. Budete-li vědět či jen hádat jméno autora i název knihy, pošlete jej co nejrychleji na mail sylva.rubenova@gmail.com.

Můžete soutěžit o knihy z nakladatelství Argo a Paseka a hlavně o knižní poukázky do knihkupectví Kanzelsberger. Kdo pošle jako první správnou odpověď získá 3 body, druhý 2 body a všichni ostatní, kteří pošlou správnou odpověď do 4 dnů od zveřejnění, získají po jednom bodu. V březnu budou body posčítány a nejlepší odměněni. Vítěz získá poukázky na nákup knih v knihkupectví Kanzelsberger v hodnotě 1.500 Kč, druhý získá poukázku na nákup knih v hodnotě 1.000 Kč a třetí v hodnotě 500 Kč.

Zvláštní cenu získá ten soutěžící, který pozná nejvíce knih. Navíc po každém kole slosujeme všechny správné odpovědi a jeden z vás vyhraje hezkou knihu.

Soutěž pořádá Pražská šachová společnost a sponzory soutěže jsou knihkupectví Kanzelsberger a vydavatelství Argo a Paseka.


autor: Pavel Matocha

6x 4244x
Fotogalerie
Komentáře (6) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
pogous

Na www.praguechess.cz je od dnešního rána druhá ukázka! 

+0 /-0 | 03.01.2014 10:39

Pavel Capek

Do not feed the trolls.

+0 /-0 | 01.01.2014 16:29

noELO

ad ZMB - Vaše sarkastické příspěvky sice občas oceňuji - někdy souhlasím, někdy alespoň rozpoutáte diskusi, ale v případě fiktivního autora druhé knihy jste (právě) dnes taky vedle. Náhodou jsem jeho dnešní partii - coby více či méně osamělý starší pán, který z principu nesnáší povinné oslavy Silvestra - podrobně sledoval, byla asi dnes v Litomyšli nejdelší. A protože byla bez motoru, byla přinejmenším pro mne jako šachového analfabeta zajímavá. Přeji (nejen) Vám lepší náladu v příštím roce. 

+0 /-0 | 31.12.2013 18:19

capjar

to Zmestabileho: Ten první titul zcela jistě ještě nevyšel, to je pouze jeden velký omyl. cool Ale ten druhý titul, ten by mne zajímal, ten ještě nemám ve své sbírce. Můžete dát na něj konkrétní odkaz, kde se dá nožná sehnat?  cheeky 

+0 /-0 | 31.12.2013 18:06

Zmestabileho

Na Silvestra prý vyšly dvě nové knihy se šachovou tématikou. Poznáte na rozcvičku do Nového roku jejich autory? Název první knihy - "Remizuji, tedy jsem!" Kniha má ještě podtitul - "Vše, co jste chtěli vědět o remízách, ale báli jste se na to zeptat". A malá nápověda - autor pochází z Asie.

 

A název druhé knihy - "Myslím ještě rychleji, než blicám!" Zde také nápověda - autor mimo jiné popisuje svá úspěšná vystoupení na letošních víkendových turnajích v Kozochlupech, Suchomastech a Dolní Rožínce, a zvláštností knihy je poslední kapitola, která obsahuje plný text vyhlášky o platnostech a náležitostech českých cestovních dokladů - což se může všem šachistům, kteří občas cestují za hranice, velmi hodit.

+0 /-0 | 31.12.2013 17:45

EmilV

Dobrý, to tu ještě myslím nebylo!

+0 /-0 | 31.12.2013 05:15