Šachový turnaj TePe Sigeman & Co 2022 s Davidem Navarou skončil

10.05.2022 05:00 | Zahraniční zprávy

Šachový turnaj TePe Sigeman & Co 2022 s Davidem Navarou skončil. Pojďme se podívat jak to dopadlo a jak si vedl David Navara.

Vítězem turnaje se stal mladý americký velmistr GM Hans Niemann, USA (ELO 2656), který získal 5 bodů ze 7 partií. Začátek i konec měl stejný, dvě remízy, ale uprostřed tři partie vyhrál. Jeho vítězství bylo zasloužené. Poprvé jsem si ho všiml na turnaji, který hrál při MS mezi Carlsenem a Nepem.  Sehrál tam jednu z nejvíce kuriózních bleskovek, posuďte sami:
Druhé až čtvrté místo (4 body ze 7 partií) dělili GM Michael Adams, Anglie (ELO 2698), GM Nils Grandelius, Švédsko (ELO 2635) a GM Arjun Erigaisi, Indie (Elo 2675). Klobouk dolů před Mickym, že dokázal i v takovém věku držet s omladinou krok. Pro Nilse konečně povedený turnaj. A Arjun? Od tohoto geniálního Inda jsem čekal více, hlavně když první dvě partie vyhrál, ale potřebuje více takových turnajů a zvyknout si na špičku.

Náš David Navara nakonec skončil na 5. místě, když udělal 3,5 bodu ze 7 partií. Po nepříjemném začátku, kdy David prohrál v prvním kole s GM Salemem, David uhrál solidní výsledek. David se vyznačoval nejenom kreativitou a šachovou fantasií, ale také bojovností. Davidovi za chvíli začíná MČR mužů, takže má akorát tak čas se "zotavit" a vrhnout se do dalšího boje.

½

Jednička turnaje GM Jorden van Foreest, Nizozemsko (ELO 2715) uhrál jen 3 body ze 7 partií. Jorden nevyhrál ani jednu partii a byl prostě z formy.

Předposlední skončil GM Saleh Salem, Spojené arabské emiráty (Elo 2690), který hrál hodně atraktivní šachy, ale měl dost proher. Sice dvě partie vyhrál, ale 4 partie prohrál. Bylo z toho jen 2,5 bodu. Mám pro vás jednu jeho neuvěřitelnou bleskovku:

A poslední skončil GM Alexei Shirov, Španělsko (ELO 2695). Alexej byl bez formy a energie a bylo z toho jen 2 body bez výhry.