Šachový pád Vojty Pláta

26.02.2024 13:26 | Domácí zprávy

V hlubinách šachového světa, kde se bojuje nejen o pozice na šachovnici, ale i o místo v srdcích fanoušků, leží příběh Vojty Pláta. Jde o vyprávění plné naděje, talentu, a nakonec zklamání, které připomíná, že v životě i v šachách , tah má své důsledky.

 Ztroskotání nemusí být pouze osudem lodí na rozbouřeném moři; stejně tak může postihnout i lidské osudy, v nichž je možné ztratit nejenom vše, co máme, ale často i to, co jsme mohli mít. Příběh Vojty Pláta, jednoho z nejzářivějších šachových talentů naší doby, je příběhem o talentu, který byl zahozen (zahoděn), a o cestě plné kontroverzí, jež nakonec vedla k pomalému, ale neodvratnému ztroskotání na pustém ostrově zapomnění.

Pražský šachový festival: Hra stínů

V srdci Prahy, na festivalu, který sliboval setkání špiček šachového umění starého kontinentu, se měl předvést Vojta Plát. Ti, kdo se těšili na jeho partie, však museli čelit zklamání. Organizátoři, znepokojení možností ostudy, se rozhodli nabídnout Plátovi 1 000 eur ( nebo 20 000 Kč) jako cenu za jeho neúčast. Tento krok, i když pragmatický, vyvolal otázky. Plátova reakce, když s hrdostí rozesílal návrh smlouvy internetem, jen zdůraznila, jak hluboko jeho loď již klesla pod hladinu veřejného mínění. A nakonec, i podepsaná smlouva a slib mlčenlivosti, je pro něj jen dalším lživým slibem, kterému nevěří snad ani on sám. 

Ono stále měl možnost Vojta ty peníze odmítnout a mohl hrát. Nebudete překvapeni, že ty peníze přijal a nechal se takto elegantně vyprovodit z šachové akce roku. Organizátoři si možná ještě jednou pročtou smlouvu, kterou Vojta hrdě posílal internetem a možná se podívají na odstavec o " mlčenlivosti ". Nic na tom ale nezmění, že toto je přesně ten důvod, proč Vojta padá níž a níž. 

Reprezentace: Zrcadlo šachisty

Být reprezentantem znamená být nejen vynikajícím šachistou, ale také vzorem pro ostatní. Od Pláta se dalo očekávat mnohé, ale inspirace a motivace pro druhé nebyly mezi tím. Dveře k reprezentaci se pro něj zdají být nyní uzavřeny, což z pohledu mnohých představuje jediné správné rozhodnutí. Příběh, který by mohl sloužit jako inspirace, se tak stává varováním. Varováním, že nestačí být jen mimořádným šachistou. Protože reprezentace není jen o hře, ale i o reprezentaci naší země, nás šachistů a všech fanoušků, kteří máme rádi šachy. 

Soutěže družstev: Chybný tah

Ve druholigových Hustopečích bylo Plátovo jméno napsáno na soupisce s nadějí velké posily. Rychle však přišlo pochopení, jak velkou chybu udělali. Dnes říkají, že radši sestoupí o ligu níž, než aby i jednu partii u nich hrál Vojta Plát.  Ve Vlčnově po něm nikdo netoužil a na Slovensku teď údajně hledá nový extraligový oddíl. Jeho příběh se neustále opakuje, jako by byl uvězněn v šachové partii bez východiska.

Turnaje: Ztracené vítězství

Na turnaji ve Starém Městě, který měl být pro Vojtěcha Pláta pouťovou slávou, se místo triumfu objevila jen další série skandálů. Prodávání partií a hromadění dluhů vedlo k situaci, kdy ani výhra v turnaji nebyla dostatečná k pokrytí jeho závazků. Těch příběhů  bude mnohem více. Od zakázu hraní na Slovensku, po několik disciplinárních řízení v naší zemi. Znám spoustu příběhů, které mají podobný příběh. Vždy je to o naději, že se Vojta změnil. Nakonec je je to o vystřízlivění, že jsme zase naletěli. -Přijdou vždy nakonec urážky, vyhrůžky a pomůže jen jediné. Zablokovat, vymazat, spamovat a radši zapomenout. 

A co dál?

Na nss.cz mu byl udělen doživotní zákaz, na reprezentaci se může jen dívat zpovzdálí, a jak čas plyne, stává se z něj jeden z mnoha ztracených talentů. Tento příběh není jen o ztrátě; je to příběh o tom, co všechno může být ztraceno, když talent a příležitosti nejsou využity k dobrým účelům. Vojta Plát, kdysi hvězda šachového českého nebe, nyní pluje v nekonečném moři mířící k zapomnění, varující před zradou talentu a možnostmi, které mohly být, ale nikdy nebyly.

Kolikrát jsem se ptal sám sebe...

Proč pořád dávám Vojtovi novou a novou příležitost. Kolikrát jsem si za to nakonec v duchu nadával. Kolikrát jsem četl, že mají reprezentovat ti nejlepší? Přesto si dnes neumím představit reprezentaci, kde by hrál Vojta Plát.  V minulém roce jsme chtěli sponzorovat slovenskou extraligu, ale protože v ní hrál Vojta Plát, z tohoto plánu sešlo. Domlouvali jsme sponzorování slovenského extraligového družstva, ale opět objevila se možnost, že by v něm hrál Vojta Plát a my řekli ne. Už jen možnost, že bychom byli jakkoliv spojování s trosečníkem,  nám jasně říká, že takto to nechceme. 

Trosečník

Nakonec jsem moc rád, že Vojta nebude hrát na Pražském šachovém festivalu. Jsem moc rád, že jej pořadatelé vyplatili a Vojta nedostane příležitost svým chováním pokazit tento velký šachový svátek. Jsem moc rád, že reprezentace není jen o šachové výkonnosti, ale je i o respektu, důvěře a týmovosti. Jsem rád i za to, že víc a víc lidí otevírá oči a nenechá si líbit chování neslučitelné s chováním jednoho z nás. Nakonec, karma je zdarma. 

Závěr

Příběh Vojty Pláta nám pomalu mizí z očí, stává se jakýmsi tichým připomenutím toho, že život někdy hraje hry, které bychom nečekali, ani ve snu. Vojta nám mizi z Pražského šachového festivalu, mizí nám z reprezentace, ubývá oddílů, kteří to ještě s ním chtějí risknout a organizátoři turnajů si víc a víc rozmýslí, jestli jim stojí to trápení, které sebou Vojta přináší stojí za to.  

Vojtova cesta, která byla kdysi plná slibů a světla, se nyní zdá být zahalena stínem smutku a zapomění. Za pár let nikdo neštěkne po starnoucím šachovém velmistrovi, který už opravdu nebude nikoho zajímat.

Připomíná nám, jak je důležité chytit každou příležitost, která přijde, jak musíme být pánem svého osudu a jak snadné je ztratit se, když se zdá, že nás opustilo všechno světlo.

Možná nejvíc na celé této situaci bolí to, že to nebyl osud, kdo psal Vojtův příběh. Byly to jeho volby, okamžiky, kdy se nechal unést a udělal rozhodnutí, která nakonec změnila vše. Jeho příběh nám ukazuje, že i ti nejtalentovanější z nás mohou zabloudit. A nakonec i to, že šachy jsou pouhovou deskovou hrou a lidskost je mnohem víc, než dobře sehraná partie. 

Dobrá zpráva je...

Že začíná Pražšký šachový festival a nikdo podobný Vojtovi jej nám fanouškům nezkazí.

Těším se na tento velký šachový svátek! 

92x 12602x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (92) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Volgagambit

A takové to bylo velké přátelství mezi PK a Vojtou :-))))))

+0 /-0 | 11.03.2024 09:40

istr

Ono zas bude.

+0 /-0 | 11.03.2024 10:01

patmat
Bude ešte veľa doživotných banov pre Vojtu.
+0 /-0 | 11.03.2024 11:38

vevlad
Myslím že schopnosti GM Plata jsou být druhým GM Navarou pokud minule vyhrál proč si nezahrat.
+0 /-0 | 27.02.2024 15:54

lubomir1959

Při vší úctě k šachové síle GM Pláta, myslím, že David Navara nebo i Nguyen Van jsou přece jen o nějaký ten krok vepředu...

+2 /-1 | 02.03.2024 22:04

Petr Koutný

Protože kromě šachových věcí máte i nešachové věci a kromě šachového života máte i nešachový život. Když to sečtete, máte tady jeden zahozený talent. Ty nešachové věci umí člověka potápět hluboko pod hladinu svých možností. Tak proto nevěřím, že Plát může být někdy novým Navarou. Bude mu třicet let, možná má posledních pět let, kdy se ještě může pokoušet dojít dál, jakmile mu půjde na čtyřicet, pak už nic velkého se nestane. 

Ale proč brečet? Rostou noví hráči, noví talenti...

+1 /-1 | 27.02.2024 16:08

Praktickysach

Proč 5let? Šachy stejně jako páka se dají hrát na top světové úrovni určitě minimálně do šedesáti. Teda pokud se šachista bude zdrave chovat, což v páce dělají a proto i šedesátnici porážejí třicátníky... nevidím důvod proč by nemohl někdo i později výkonnostně nahoru v šachu. Když to je možné i ve fyzickém sportu 

+0 /-0 | 27.02.2024 16:14

istr

 Někoho zabanovat a pak o něm napsat tohle, to chce koule. Respekt.

+1 /-0 | 02.03.2024 16:53

hever
Tento komentář byl smazán a diskutující byl zablokován pro porušení pravidel diskuze.
+1 /-0 | 02.03.2024 17:13

hever
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+1 /-0 | 02.03.2024 16:57

xdavx x

nekoho zavrit do vezeni a pak o nem psat ze je to dezinformator, to chce koule. Respekt. Ze pozdravuje Cermak. 

+0 /-2 | 02.03.2024 16:56

Jirikovka@post.cz
Je to velice zvláštní a dějiny šachu to nepamatují,aby hráč dostal peníze za to,že nenastoupí do turnaje! GM Pláta znají pořadatelé pražského turnaje mnoho let proč se letos rozhodli mu bránit v účasti na turnaji! To by pořadatelé měli šachové veřejnosti vysvětlit! Stalo se něco o čem veřejnost neví ? Jaké ostudy se pořadatelé bojí?
+1 /-0 | 01.03.2024 23:33

Praktickysach

jirikovka@post.cz níže je odpověď,že to nebylo kvůli tomu, že by nechtěli jeho účast,ale kvůli tomu,že se Vojtovi nelíbily podmínky. Byly lepší pro zahraniční GM a dokonce IM.

Tak si nechal přispět na výlet do USA. Což možná nebylo tak špatné.

+1 /-0 | 02.03.2024 11:28

Jirikovka@post.cz

Intenzivní nepřátelství mezi mnou a GM Plátem trvalo 2 roky od roku 2021 do roku 2023 včetně! Umocněno bylo návštěvou přestupkové komise 2x! Zda toto nepřátelství bude již minulostí,nebo bude opětně rozdmýcháno se uvidí!

+1 /-0 | 02.03.2024 08:27

lubomir1959

Fakt vás to baví se s ním dohadovat??? 

+0 /-1 | 02.03.2024 08:29

pawel

Pokud by Vojta hrál, tak by odškodné za rok mohlo být o řád vícewink

+0 /-0 | 02.03.2024 02:59

vevlad
Škoda že GM Plat nehrál v Praze o postup jistě by měl hrát Masters jsou tam srovnatelní hráči -. Jo jo je mi líto GM Plata nasazují podstatně slabší hráče než je mistr plat.
+0 /-0 | 28.02.2024 10:23

pavelno

Mně prostě vadí, že tento článek je jednostranně negativní. Neznám Vojtu Pláta tak dobře jako autor článku a mnozí diskutující. Nemám s ním ani osobní zkušenost (kromě dvou prohraných partií). Ale dobře si vzpomínám, že třeba dobře zorganizoval internetové turnaje během covidu, že moderoval zábavně šachové přenosy. O excesech se útržkovitě dovídám pouze z těchto a jiných stránek šachových webů. Tím chci upozornit, že řada lidí je na tom jako já a nezná detaily. Neupírám názor Petru Koutnému, ale  pro mě  a jiné šachové amatéry, kreří nevidí úplně do podstaty věci, může článek přijít jako informačně neúplný a spíš jako hanobící pamflet, když v něm není vyjádření protistrany.

+2 /-1 | 27.02.2024 14:15

lykan

Plát blil do zdejší diskuze celé roky. Byl to daleko nejagresivnější pisálek, jakého kdy zdejší diskuze poznala.  Nepotřebujeme další zvratky.

+1 /-0 | 27.02.2024 23:14

MaX

ee, "Bob fon doprdele“, toho ani Vojta nepřekonal.

+0 /-0 | 28.02.2024 08:26

Petr Koutný

Rozumím a skoro závidím. Mít tento postoj nezničený osobní zkušeností musí být krasné. 

+2 /-2 | 27.02.2024 14:24

vevlad
Škoda že GM Plat nehrál v Praze o postup jistě by měl hrát Masters jsou tam srovnatelní hráči -.
+0 /-0 | 28.02.2024 07:14

vevlad
Myslím že GM Plat je max zvláštní - podobně jako GM Láznička - co bylo je a bude talentu - kdo z nich došel na GM - šachová stopa GM Plata je obrovská.
+1 /-0 | 27.02.2024 05:33

lubomir1959
Ne, GM Plát není zvláštní, je jedním z mnoha talentů, které nedosáhly toho, čeho mohly dosáhnout, kdyby... jenže historie se neptá na kdyby. Bez kázně a disciplíny to bohužel nejde. No a pokud náhodou si někdo dovolí napsat nebo vyslovit názor, který není v souladu s názorem GM Pláta, okamžitě je urážen. Šachové umění mu upřít nelze, ale jako sportovec, který by měl jít mladým příkladem, se rozhodně nechová. Každý z nás má své chyby, svatý není nikdo, ale GM Plát občas zachází příliš daleko. Pro mě má reprezentace naší země absolutní prioritu a z pohledu sportovní etiky si ho v ní neumím představit.
+3 /-1 | 27.02.2024 08:03

honzales77

Hovořil jste,že talent je jen 5% úspěchu,talent je moc přeceňovaný!U šachu je lepší hovořit spíše o schopnostech učit se nové věci,mít dobrou paměť,analytické myšlení aj.

Pokud je mi známo tak se školou to moc taky nikam nedotáhl pan Plát a na střední školu není třeba mít talent...

Tento článek mi přijde poněkud hm(možná by se hodil za pár let,ale to by možná ani nikoho už nezajímal..:-))...nevím odkud padá,kde byl vlastně ten pomyslný vrchol,považuju ho za normálního českého velmistra co se týče šachového umu,není to žádná velká osobnost českého šachu...

+2 /-1 | 27.02.2024 13:09

lubomir1959

Pane honzalesi, podle mého je talent skutečně jen 5% úspěchu, zbytek je soustavná každodenní mnohahodinová dřina. V každém sportu je dnes obrovská vyrovnanost, mezi úspěchem a nezdarem je uzounká hranice, mnohdy může rozhodnout i nepatrný detail. Kdo někdy nějaký sport dělal, tak ví, že stačí jeden nešťastný okamžik a všecka dlouhá dřina sportovce je pryč, jako když vytáhnete šňůru od počítače. A ne každý sportovec je ochoten věnovat svému sportu celý život, tím pádem samozřejmě nedosáhne na vrchol pyramidy.

+0 /-1 | 27.02.2024 19:30

Cnc-profi
Očakávam kvantum komentárov, súhlasiacich aj odporujúcich. Ja si idem uvariť kávičku, nasadiť okuliare, usadit sa do kresla a čítať všetky tie perly...
+1 /-0 | 26.02.2024 13:43

Petr Koutný

Ba naopak, spíš čekám, že už moc lidí nebude zajímat... 

+1 /-1 | 26.02.2024 13:50

patmat
Písali ste predsa, že na NŠS píšete najmä o o tom, čo čitateľov zaujíma.

Preto vraj píšete o Mitrope málo, lebo to vraj čitateľov zaujíma málo, spomienok osvieteného GM tu je veľa, lebo to je vraj veľmi čítané a tento článok...?

+1 /-0 | 26.02.2024 20:41

Petr Koutný

Tento článek nepropadl. Čtennost okolo 4 000 nám jasně říká, že byl zajímavý a čtenáře zaujal. 

+2 /-1 | 26.02.2024 20:45

ciki333
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+1 /-1 | 26.02.2024 15:34

Ota Válek
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+1 /-0 | 27.02.2024 11:25

Petr Koutný

Zoufalí lidé děkají zoufalé činy. Rád si na to počkám. Škoda, že to bude poslední hrdinský čin jednoho zapomenutelného velmistra.Možná být Plátem se ještě poradím s vedením ŠSCR jaké jsou to pocity odcházet od soudu s bolavou hlavou a prázdnou peněženkou....:) .... Těším se, jak Vojta bude šetřit aspň na soudní poplatky, to už nemluvím o advokátech a tentokrát ho nechám zaplatit i naše soudní výlohy.....:) 

Samozřejmě co píše Vojta jsou bludy. Pravda je ta, že trosečník už nemá ani záchranný člun a už i on ví, že jeho loď dávno odplula dál za obzor, kam už on ani nedohlédne. Ve vzpomínkách možná ještě cítí zašlou slávu a hrdinské činy, ale ve své samotě už může jen koukat na měsíc a čekat na další den. 

+2 /-2 | 26.02.2024 15:52

Ota Válek

Nesleduji soustavně šachové dění a proto mi uniklo, kterého z festivalových turnajů se měl pan Plát zúčastnit, jak se tam kvalifikoval... Uvítám, pokud autor či někdo z diskutujících doplní tyto informace.

+0 /-0 | 27.02.2024 10:01

Nestor Machno

Vítězstvím zde si vybojoval právo účastnit se turnaje Challengers. https://chess-results.com/tnr727954.aspx?lan=1&art=1&turdet=YES&flag=30

+3 /-0 | 27.02.2024 10:21

Krolop

S panem Koutným bez výhrad souhlasím. Snad se jen trochu divím, že mu toto poznání,  tak dlouho trvalo.

+2 /-1 | 27.02.2024 09:55

Milan Janček
Ok, než budu číst dál, tak prosím - talent byl zahozen. Sem přesvědčený, že - zahoděn - je nesmysl. Celkem to tahá za uši.
+0 /-0 | 27.02.2024 09:33

Petr Koutný

Zahoděň je krásní slovíčko. Taky jsem nad ním přemýšlel a znělo divně, přesto krásně....Dám jej do závorky...díky za komentář PK

+1 /-1 | 27.02.2024 09:37

Milan Janček
Autor tohoto komentáře si sám smazal tento komentář.
+0 /-0 | 27.02.2024 09:31

Šach

Jsem přesvědčen o tom, že tento článek nenapsal pan Koutný. Není to jeho styl a neumít tak psát česky, jako autor článku. Pan Koutný ho asi někomu, kdo se umí česky vyjadřovat zadal. Neříkám, že to tak je stoprocentně, ale vypadá to tak. Koutného čeština je na takové úrovni, že by v základní škole propadl. Článek podle mého názoru psal někdo jiný.

+1 /-0 | 27.02.2024 08:28

Petr Koutný

Díky za uznání. Bádejte dál, budu zvědav co vypátráte. Mimochodem, pra-pra-pra babička cestovala po Mongolsku? Píšete - neumít psát česky je jako , když říká cizinec : paní málo peněz,málo chodit....

+0 /-1 | 27.02.2024 08:32

Šach

Člověk nemusí být detektiv, aby poznal, že Koutného psaná čeština v komentářích a v článku je naprosto jiná. Většinou neví, kde se dělají čárky. Např. "Bádejte dál, budu zvědav co vypátráte." "Píšete - neumít psát česky je jako , když říká cizinec : paní málo peněz,málo chodit...." To je vyloženě špatně. To by dostal v základní škole pětku. Takové chyby v článku ale nejsou.

+1 /-0 | 27.02.2024 08:56

patmat
Písal to on, sú tam niektoré jeho typické chyby, len ich tam je menej, lebo asi písanie článku trvalo dlhšie, než pri rýchlych informačných článkoch.
+0 /-0 | 27.02.2024 09:07

pavelno

Já nevím, psát takhle o člověku a nedat mu možnost se k tomu ani vyjádřit?

+11 /-0 | 26.02.2024 18:26

Petr Koutný

Těžko se Vojta vyjádří, když tady dostal ban.... a v tomto neuhnu...

+3 /-4 | 26.02.2024 19:57

patmat
Tak môžete mu, napríklad, dať krátkodobé povolenie na písanie komentárov len do tohoto článku.
+1 /-0 | 26.02.2024 20:26

Petr Koutný

nedám mu žádné povolení, žádnou vyjímku, žádnou šanci....tady skončil. 

+2 /-2 | 26.02.2024 20:35

JD

"smapovat", oprav si to Petře. Pak smaž tento komentář.

+1 /-0 | 26.02.2024 17:09

Petr Koutný

díky,opraveno a komentář nechám....pomohl...PK

+0 /-0 | 26.02.2024 19:56

patmat
No, to sloveso, aj keď už bez preklepu, v tej vete pôsobí akosi nezmyselne...
+1 /-0 | 26.02.2024 20:53

JD

Nekoliduje tento turnaj náhodou s výletem Pláta do USA? Dát mu 20t bylo ok, ne?

+0 /-0 | 26.02.2024 17:13

Praktickysach

V USA turnaj skončil, bude hrát ještě něco? Pěkný výsledek, těch 2600 dá brzy. https://chess-results.com/tnr892336.aspx?lan=5&art=9&fed=CZE&snr=1

+1 /-0 | 26.02.2024 19:01

patmat
"těch 2600 dá brzy".

Stačí na to asi tak 25 takýchto turnajov s takým výsledkom a takými súpermi...

+0 /-0 | 26.02.2024 20:23

Petr Koutný

Turnaj,kde nebyl mezijeho soupeřem žádný soupeř?? Tomus e říká životní turnaj...:) 

+1 /-0 | 26.02.2024 19:58

HumphreyvanWeiden
Tento komentář byl smazán pro porušení pravidel diskuze.
+1 /-1 | 26.02.2024 20:17

ciki333

"Organizátoři, znepokojení možností ostudy, se rozhodli nabídnout Plátovi 1 000 eur ( nebo

20 000 Kč) jako cenu za jeho neúčast. Nebudete překvapeni, že ty peníze přijal a nechal se takto elegantně vyprovodit z šachové akce roku."

Tak já překvapenej jsem, neb o těchto zákulisních intrikách slyším prvně. Nechápu, proč Vojta na "dohodu" přistoupil. Vždyť "Challanger" měl být vrcholem jeho šachové kariéry...Kývnout na nabídku 1000€ svědčí o tom, že Vojta nezná svou cena. Když už pořadatelé nestáli o jeho účast, měl, obrazně řečeno, zmáčknout varlata panu Boleslavovi a požadovat 10 000€...

 

+2 /-1 | 26.02.2024 14:37

Rubinus

Sice jsem nevěděl, proč nehraje, ale nějaké takové vysvětlení jsem tak trochu tipoval. Asi bych zkusil uhádat víc, ale 10k € je už asi přeci jen mimo. Bohužel na stránkách není vidět cenový fond, od toho by se mé úvahy asi odvíjely, kolik inkasovat bez práce a případně si v daném termínu zahrát jiný turnaj.

+1 /-0 | 26.02.2024 15:20

kraken8
Rozpočet festivalu je 5,3 milionu korun, cenový fond činí 1,58 milionu. https://praguechessfestival.com/cs/2024/clanek?id=421#
+0 /-0 | 26.02.2024 15:23

Rubinus

To je málo konkrétní. Podstatná by v daném rozhodování byla cena, kterou lze získat třeba za 5. či 6.místo v tom Challengers. Plus odhad možného dalšího výdělku mínus čas a náklady. Ona ta nabídnutá částka asi není úplně mimo mísu.

+0 /-0 | 26.02.2024 15:33

Petr Koutný

Pro někoho je tisíc euro pár korun, něco jako jedna lepší večeře, nebo jedna lepší láhev vína. Pro druhého to je život na dalších pár dní, nebo prohraná sázenka, nebo jen kapka v moři umořených dluhů. 

Přesto souhlas. Prodat se tak lacino. Přijít o možnost hrát špičkový turnaj,který mohl být vrcholem kariéry, je něco co pochopí jen trosečník....

Jak jsem psal, cenu už to opravdu nemá....

+2 /-1 | 26.02.2024 14:45

MaX

Jednou se Vojta najde to nemám strach, jen mu to překvapivě trvá dlouho. Rozhodně pak Vojto vydej knížku, dneska je vydává doslova, kde kdo. Ta tvá bude aspoň čtivá. Dávej to.

+2 /-0 | 26.02.2024 15:28

MaX

bude pokračování?

+1 /-0 | 26.02.2024 15:20

Rubinus

To bude zase v alejích nablito... Ale vzhledem ke komentáři u sousedů se asi nějaký takový článek dal čekat. No uvidíme, kormidelník je sám a je to celé na něm.

+1 /-0 | 26.02.2024 13:53

Petr Koutný

Tento článek tady není protože to s něčím souvisí. Začíná Pražský šachový festival a lidi se ptají, proč tam Plát nehraje. A tak abych psal stovky odpovědí, jednodušší je to říct tisícům fanouškům v jednom článku. Dále je vhodné podpořit každého, komu Plát ublížil a říct jim , že karma je zdarma.

A když bude Plát chtít, můžeme ještě zveřejnit tu jeho tajnou smlouvu s Bolkem ( Ave) aby měli právníci zase co jíst....:) . 

PK

 

+2 /-1 | 26.02.2024 14:00