Šachové soustředění v Příbrami

24.05.2015 04:09 | Trénink

Trenér GM Robert Cvek má s vedením šachových soustředění bohaté zkušenosti a jeho víkendová školení pořádaná ve slovenské Senici se mohou pochlubit spoustou spokojených účastníků.Tentokrát můžete své šachové znalosti pod jeho vedením zdokonalit v Česku.

Chtěl bych tímto co nejsrdečněji pozvat všechny šachové fanoušky do Středočeského kraje, pod Brdy, na šachové soustředění s přednáškami. Akce proběhne od 19.6. do 21.6. v Příbrami

Jak vznikl nápad uskutečnit soustředění a další zajímavosti si můžete přečíst v mém blogu na stránkách Pražské šachové společnosti.


Motto soustředění je: „Jak trénovat sebe“. V dnešní době je mnoho knih a informací, ale podstata kvalitního sebetréninku uniká. Hlavní problém je, že mnoho času, až 80% je tvořeno tzv. balastem (a málokdo má trenéra, který mu může pomoci). Tedy věcí, které vůbec nepotřebujete, nebo vám dají jenom minimum. Asi nejhorší je to v zahájení. Nejednou jsem byl svědkem, kdy hráči s elem cca 1900/2000 studovali zahájení jako silní velmistři, což je samozřejmě ztráta času. Pokusím se vysvětlit , jak obecně studovat šachy (co, jakým způsobem, proč, atd.). Všechno bude ukázáno na konkrétních příkladech. Ukážeme si i typické chyby (v) tréninku. Pak se podíváme na zahájení, střední hru a koncovku, opět tak, aby váš trénink byl co nejefektivnější. Každý pak dostane ukázku toho, jak by dle mě mělo vypadat (zpracované) zahájení, v elektronické formě. Bude to ukázáno jak pro hráče II.-I.VT, tak pro hráče kolem KM. Samozřejmě všechny ukázky a základní text bude každému dán v elektronické formě.

Na toto téma jsem se bavil už s mnoha lidmi od nejrůznější úrovně. I dle mé praxe platí jednoduchá rovnice, efektivita = výsledek (NE však kvantita = výsledek). Dobrý, vyvážený hodinový trénink může dát více, než čtyř hodinové bloumání v pralese variant. Nedávno jsem se bavil s jedním sympatickým šachistou o tom, co trénuje. Když mi řekl, co trénuje a jak dlouho, bylo mi jasné, že to je ztracený čas. Doufám a pevně věřím, že po soustředění se vaše práce daleko zefektivní a budete skutečně trénovat, co máte. Půjdete na onu horu/cíl, pěkně krok po kroku.

   

Základní informace:

 
  • Soustředění proběhne od 19.6. do 21.6.(pátek – neděle). Začátek v pátek od 16:00. Bude pět tréninkových jednotek po třech hodinách. Pátek 16:00 – 19:00. Sobota a neděle stejně od 9:00 – 12:00 a 16:00 – 19:00.
  • Místo konání je Náměstí TGM 122 v Příbrami. Přijet můžete v podstatě kdykoliv v pátek, stejně jako se hned ubytovat. Ale do 16,00. Mapka a foto místa viz. odkaz na ubytování.Kde se trénuje, se i spí.
  • Ubytování je 3 – 4 lůžkové (1. a 2. patro domu). Cena je 250 Kč bez DPH a 290 Kč s DPH. Ubytování je maximálně pro 20 lidí. Další podrobné informace jsou zde: http://www.asoft.cz/(v případě dotazů je telefonní číslo: 777 188 999)Ubytovat se můžete až do pondělí.
  • Maximální kapacita na soustředění je 25 lidí. Není podmínkou ubytování. Kdo chce, může dojíždět, nebo přespat jinde.
  • Cena tréninku bez ubytování je 800 Kč. Ubytování i trénink se bude platit na místě a hotově.
  • Je možno dohodnou stravu. To bychom určitě pak udělali na místě, kdo by měl o co zájem. Bude možnost občerstvení po celou dobu tréninku. Hostitelé se budou snažit každému vyjít vstříc.
  • Vezměte si sebou šachovou soupravu(ty bohužel nemůžeme zajistit) a kdo bude chtít, tak i šachové hodiny – mohl by se udělat ve volném času nějaký bleskový turnaj, nebo si u piva zablicat. Trénovací/hrací místnost je „izolována“ a nikdo nebude rušen.
  • Během soustředění, či po, bych rád sdělil svoji vizi dalších soustředění. Určitě proběhne diskuze na toto téma, a pak co by se dalo do budoucna zlepšit.
  • Přihlášky posílejte na adresu:sachycvek@seznam.czv případě nějakých nejasností mi zavolejte na mobil:606 628 961. Šachisté co se mi přihlásili přes blog, mají přednost!

Do přihlášky uveďte: Celé jméno a zda budete chtít ubytování a do kdy.

Budu se těšit!

Autor článku: Robert Cvek

Úvodník: Zuzana Červená


GM Robert Cvek (foto: Vladimír Jagr) disponuje Elem 2517, je dlouhodobou oporou nejsilnějšího extraligového týmu 1. ŠK Novoborský. Má bohaté zkušenosti s vedením výukových přednášek, momentálně zastává i funkci osobního trenéra nadějného českého talenta Tadeáše Kriebela.

9x 9483x
Fotogalerie
Komentáře (9) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Wittus

to Pick: Pořádámena toto téma  tuto neděli 7.6. jednodenní trénink s Robertem Cvekem v Opavě. Jsou ještě dvě volná místa. Pokud budete mít zájem ozvěte se mi na vitpavera@seznam.cz

+0 /-0 | 05.06.2015 21:10

Robert Cvek

All: Konec přihlášek, kapacita naplněna.

Jenom bych poprosil ty, kdo se ještě nevyjádřili, aby mi dali vědět.

Děkuji

+0 /-0 | 29.05.2015 18:34

Robert Cvek

Rádo se stalo :-) Určitě bych dal vědět, kdyby náhodou vzniklo podobné soustředění na Moravě, konec konců sám bydlím kousek od Ostravy. Ale zatím nevím o ničem. Pouze v rámci klubů.

+0 /-0 | 28.05.2015 05:58

pick

Děkuji za odpověď. A pokud by jste podobnou přednášku pořádal někde na Moravě velmi rád bych se jí účastnil.

+0 /-0 | 27.05.2015 07:52

Robert Cvek

Informace pro všechny:

V tento moment je přihlášeno 13 lidí a 4 zvažují přijet.

+0 /-0 | 27.05.2015 05:55

Robert Cvek

pick: Dobrý den,

bohužel ten video přenos by byl velmi obtížný, protože zdaleka nebudu na jednom místě. O tom jsem nepřemýšlel. Kniha je hodně lákavá, ale je za tím mnoho starostí a nejistý výsledek. Určitě ji nechci utajovat. Je spíše možnost ji přednést v jiný čas a na jiném místě.

+0 /-0 | 27.05.2015 05:53

pick

Dobrý den pane Cveku,

Bohužel se z časových důvodů nemůžu tohoto soustředění účastnit a také do Příbrami je to pro mě docela daleká cesta. Chtěl bych se Vás zeptat jestli neplánujete pořízení videozáznamu, případně zpracování tématu v nějaké další podobě? Ať už online přednáška, video, kniha apod.. Podle mého názoru je zvolené téma: "Jak trénovat sebe" velmi zanedbábáno a existuje jen minimum knih a materiálů se tímto zabýbající. A bylo by proto škoda Vaši přednášku "utajit" jen pro účastníky školení. Děkuji.

+0 /-0 | 26.05.2015 16:06

Robert Cvek

kedvis7: Děkuji :-) 

Budu rád, když na soustředění dorazíte, určitě mi dejte vědět na mejla, až to budete vědět (hlavně pak ohledně ubytování).

Jinak informace pro všechny:

V tento moment je 8 lidí přihlášeno a 4 zvažují přijet.

+0 /-0 | 25.05.2015 11:32

kedvis7

Pane Cveku, už jsem kdysi dávno učástnil vašeho soustředění a byl to pro mě zážitek. Jsem hodně vytížený, ale pokud najdu trochu času, tak bych rád přijel. Dál jsem už vědět o vašem soustředění i dalším šachistům.

 

+0 /-0 | 25.05.2015 06:29