RP šachy koupili nejčtenější šachový server

21.05.2021 15:27 | Turnaje

Tento článek bude mít příběh. Neskutečný příběh, kde z nápadu nahrávat videa pro pár kamarádů se dostanete k vlastnictví těchto legendárních stránek. Tyto stránky ušly kus cesty a staly se legendou. Tento příběh ale nekončí, právě začíná...

Když jsem byl mladším a je tomu už pár let. Tak jsem denně četl tyto stránky. Četl jsem je každý den. Hltal jsem každou příležitost, která mi dávala šanci se ponořit hlouběji do světa plný šachových hvězd. 

Když jsem trénoval Vlčnovské hráče, napadla mě myšlenka ušetřit čas a připravovat jim tréninky přes internet. Říkal jsem si, že jim pomůžu hrát lepší šachy. Nikdy by mě nenapadlo, že se na tyto videa někdo jiný podívá. Ten příběh možná dál znáte. Prvních sto fanoušků a neskutečné pocity. To přeci není možné! Tři sta fanoušků a já možná drze oslovím Roberta, jestli by nechtěl točit videa. Čekal jsem, že řekne NE! Jak to řekli ostatní! Moje nabídka byla drzá! Nabídnout šachovému profíkovi , aby dělal věci pro lidi a aby je dělal zadarmo! Každý odmítl, jen Robert mě tenkrát šokoval. Bez váhání řekl - ANO!

Asi tomu budou už dva roky, když jsem řekl Robertovi, že tyto stránky umírají. Že by to mohla být příležitost na nich začít psát. Robert mi řekl, ať oslovím Bolka, ale že to je bez šance. Jedno zeptání a autorsky přebíráme tyto stránky. Hned první den zakážeme diskuzi a jsme pro spoustu lidí nepřítelem číslo jedna. Blokujeme diskuzi a ten tlak čtenářů bych vám nepřál zažít. 

Minulý rok v říjnu jsem řekl Robertovi, že bychom mohli tyto stránky koupit. Nakonec jsme se dohodli na dvouletém pronájmu a v těchto dnech ukončili pronájem a dohodli se na odkoupení těchto stránek. 

Celý tento příběh je neskutečným příběhem. Sny jsou krásnější, když je můžete prožít. Je to sen, který právě žijeme. Tyto legendární stránky jsou součástí RP!

Psal jsem, že nevěřím v náhodu. Ta cesta po které jde RP a kdy můžeme dnes oslavit další velký úspěch, je jen díky vám! Díky každému vašemu zhlédnutí, komentáři a energii, kterou nám dáváte, se sny mění ve skutečnost. 


Moc vám všem děkujeme.


Petr Koutný a Robert Cvek

 

27x 2888x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (27) Aktualizovat
22.05.2021 17:33 | Petr Koutný

Všem děkuji za komentáře. Tedy Druid, Alfa, David, Ciki, Kamil, Harry, Playboy, Sarmatan,  atd. Budeme se snažit zaujmout a zlepšovat obsah tohoto webu. Kritika člověka posouvá a děkuji za ní. Petr 

22.05.2021 17:00 | Druid.Panoramix

Davide - k Tvému příspěvku v 16:34 bych doplnil jen toto: a tak se na tomto webu objevila i fantasy, sci-fi, filosofické traktáty a politické eseje. Otázkou je zda dobré, průměrné či zcela špatné. :o))

Alfa - ano, i tímto způsobem na to lze nahlížet. :o)) Zajímavá myšlenka.....

22.05.2021 16:53 | alfa

Gratuluji panu Boleslavovi, že se zbavil portálu nss a může klidně spát a nemusí se obávat, co kdo napíše do diskuze.

22.05.2021 16:34 | david brazina

no hlavne aby bylo o cem psat, ten rok a pul, kdyz neni o cem ani karel capek by nic nevymyslel. K tem lajkum, pro by ne, dislajky taky maji smysl, mazat dle uvazeni, pod kecacim clankem se vydrzi kdeco, ale pod sachovymi clanky by mel jit morfin a jemu podobni se svou nenavisti, k certu. a pokud to nepujde ani po nekalikatem upozorneni, tak sbohem.

22.05.2021 16:27 | Druid.Panoramix

Co člověk, to názor - od naprostého souhlasu po naprosté odmítání a tak to má být - to je demokracie. Dva roky pronájmu a teď konečně vlastnictví - v mém pojetí cesta od šachového serveru, který byl jen odbornou šachovou arénou a mnohým příspěvkům mimo šachy bylo jasně ukázáno, že tady nemají co dělat k něčemu, co by rádo mixovalo všechno dohromady, pelmel, bulvár a do toho šachy ze zahraničí i z domácích luhů a hájů. Ano, narostla sledovanost, zvýšila se frekvence příspěvků do diskuze, ale převážně do všeobecně kecacího fóra, bohužel. Co zůstalo? Špatná čeština, o gramatice nemluvě, ale to se dá pochopit, nejsme každý profesorem češtiny a neoplývá každý brilantním slovosledem a tak doufám, že zůstane i pár pětek na jazykovou úpravu a korekturu.

Ke komentům a jejich hodnocení, případně mazání, lajkování a dislajkování - tady bych byl trošku opatrný, mohlo by to zavánět tím známým:"kdo nemočí se mnou, ten močí proti mě" a víme, že Petr Koutný občas kritiku neunáší a pak prostě nereaguje anebo reaguje po svém. Pravda zatím nedospěl k absolutnímu mazání příspěvků, ale co není, může být - je majitel. :o))

Čas ukáže, zda se koupě tohoto webu ukázala pozitivem či negativem, zatím přeji oběma pevné zdraví, protože zdravý člověk dokáže spoustu dobrých věcí, dobrý kolektiv protože bez něho se to bude motat v kruhu a přestane to bavit, stále nové nápady a neotřelé myšlenky, které budou tento web obohacovat jako ranní rosa trávu a květiny na louce a hlavně shovívané čtenáře, objektivní kritiky, protože i oni sem patří. Kývači a přikyvovači jsou fajn, ale kvalitu neposunou, kritici ano, protože vlastně upzorňují na nedostatky a mohou často naznačit i správný směr. Ať se daří a za půlroku uvidíme. :o))

22.05.2021 11:37 | ciki333

Kvituji s potěšením, že duo RaP odkoupilo portál nss od pana Boleslava. Chtěl bych tímto redakci poděkovat za téměř neomezenou svobodu slova, která mi dovoluje vyjadřovat se k politické situaci v ČR i ve světě. Toto na mnoha webech není možné, pokud tedy příspěvky nejsou v souladu se stranickou linií TOP09 a Pirátů. O fízlovském FB, YT, Twitteru snad ani nemá cenu se zmiňovat. Přeji jednomu z posledních ostrůvků svobody - Novému šachovému serveru - mnoho úspěchů do let budoucích.

22.05.2021 10:10 | Kamil Mihálik

Harry podľa mňa sa nebudú dávať červené karty vo veľkom. Určite nebude to tak nastavené, že získaš 2-3 záporné recenzie na svoj príspevok tak sa zmaže. Bude treba získať veľa záporných hlasov. Za istých skutočností môže byť to zábavné a prospešné. Ja vítam to. Normálni ľudia nemyslím si, že sa majú niečoho báť. Báť sa môžu akurát ľudia, čo píšu tu často tak trochu od veci.. Nejakých politickych tém sa neobávam. Je to šachová stránka inteligentných ľudí väčšinou, aj preto si nemyslím, že bude sa mazať vo veľkom...:) Podľa mňa väčšina ľudí nebude ani lajkovavať ani dislajkovať...

22.05.2021 09:19 | Petr Koutný

Harry - přesně co píšete je zatím důvod, proč tato myšlenka je jen pracovní myšlenkou a není prioritou. První priorita je https, druhá priorita bude vkládání partii do komentářů a možnost si opravit/upravit komentáře. Další bude zlepšení registrace do stránek a ten největší krok se bude spouštět po těchto malých krocích. Ještě o něm nechci moc mluvit, ale chtěl bych aby tady psala česká a slovenská šachová špička. Přesně jak tomu bývalo před několika lety zde. 

22.05.2021 09:17 | Petr Koutný

Playboy - děkuji

22.05.2021 08:49 | Harry Nelson Pillsbury

S těmi komentáři to myslíte vážně ? Takové hodnocení nevypoví vůbec nic o kvalitě příspěvku, mohou se zde ( a určitě také budou ) vytvářet skupiny , které si budou navzájem " lajkovat ", i kdyby šlo o sebevětší odpad a naopak dávat červené karty těm, kteří mají jiný politický názor. A že budou takové nepohodlné příspěvky odstraněny systémem, takovéhle " diskutéry " jen povzbudí. Mně už to může být jedno, poněvadž kvůli cenzuře sem píšu stále méně a brzy se zřejmě rozloučím natrvalo ... 

22.05.2021 08:37 | Playboy

Uvažoval jsem, jestli se se slovo Gratulace hodí, ale dle mého názoru určitě, protože převzít a nakopnout legendární šachový server a troufám si říci s mezinárodním přesahem je důvod k gratulaci.

Velká gratulace Petrovi a Robertovi a věřím, že je to významný krok pro ně, ale i pro celou česko-slovenskou šachovou scénu.shaking handshats offyesczech flag

22.05.2021 07:58 | Petr Koutný

Sarmatam a Kamile díky moc

22.05.2021 06:19 | sarmatam

Petře a Roberte a ostatní ať se Vám daří do budoucna, supeeeeer ....jen tak dál :-)

22.05.2021 04:22 | Kamil Mihálik

Super správa, som na Vás hrdý. Je to veľká vec. Navyše teraz je to najťažšie, pretože nie je ani veľmi, o čom písať. Ľudia by čítali radi, ale svetový šach je v dnešných dňoch paralyzovaný doslova. Nové "úhorkové" námety nie sú asi... Veď sa ani nič nehraje poriadne. Za tento a minulý rok bolo napr. minimum svetových superturnajov, čo sa to prebralo. To si história nepamätá. Som si istý, že keď začnú sa hrať svetové turnaje tak ten obsah bude lepší a hodnotnejší. Len treba vydržať dovtedy...

21.05.2021 23:48 | Petr Koutný

Jozokoumes - děkuji a budu reagovat. Máme připravené velké změny. Programují se v těchto dnech, jen je budeme pouštět postupně. První je určitě přechod z http na https. Druhým bude diskuze. Možnost vkládání partií,možnost si komentář opravit, lepší registrace a i to, že budou mít komentáře lajky a dislajky. V mém pohledu by to mohlo být spíš jen červené karty. Pro představu...když bude komentář mít limitní počet červených karet, systém jej automaticky vymaže. Tedy čtenáři by si sami určovali, které komentáře chtějí tady mít. Máme i vizi jak obsahově tady mít nejlepší články od nejlepších autorů. Ale jak jsem psal, musíme jít postupně. K mému komentování, děkuji za postřeh. Už pár posledních dní nevstupuji do diskuzí a když už, tak jen minimálně. Dnešek je výjimkou, protože jsem chtěl odpovídat pod tímto článkem. Děkuji za komentář. V pozadí těchto stránek probíhají první změny a určitě je nepůjde přehlídnout. Petr 

21.05.2021 23:01 | jozokoumes

No, hoši, gratuluju! Jsem tady každý den, ale přijde mi , že jsem se tu dřív více dozvěděl ze šachového dění. Na tom je třeba trochu (více) zapracovat. Přeji Vám hodně úspěchů, ale ještě musím konstatovat, že před pár lety byl obsah tak profesionálně zpracován, že jsem prakticky neměl k obsahu připomínky. Pro Vás, pane Koutný jen jednu připomínku - stal jste se moderátorem všech diskuzí a Vaše pravda musela být vždy ta nejpravdivější - za každou cenu! Myslím, že by možná mohlo být lepší (asi Vám to už někdo poradil) být u diskuzí víc v pozadí! Nicméně Vám přeji hodně úspěchů! 

21.05.2021 20:53 | Petr Koutný

Semod - děkuji, ty stránky budou procházet poměrně velkou rekonstrukcí a změny budou hodně viditelné.  

21.05.2021 20:51 | Semod

Pane Koutný gratuluji a jak řekl jeden nejmenovaný trenér "Hlavně se z toho neposrat". Váš šachový server na kterém jste se veřejně vyjádřil, že nejčtenějším šachovým článkem všech dob bude bulvární "Diskusní článek - diskuze o čemkoliv" dostává komickou nálepku. Šachu zdar shaking hands.

21.05.2021 17:32 | Petr Koutný

Děkuji Pedro, přijdou i viditelné změny a těším se na ně. Díky Pedro za komentář, Petr

21.05.2021 17:17 | Pedro Morales

Pecka, grauluju :) To muselo stát peněz, ale snad se to vrátí. Mám radost ;)

21.05.2021 16:17 | Petr Koutný

Honza H - děkuji za komentář. 

21.05.2021 16:01 | HonzaH.

RP šachy koupili nejčtenější šachový server a udělali z něj druhý Blesk... šachy jdou lehce stranou, ale hlavně že je diskuze a sledovanost

21.05.2021 15:45 | david brazina

to verim, tak at se to splni :)

21.05.2021 15:42 | Petr Koutný

Díky Davide! Máme spoustu plánů jak vylepšit tyto stránky. Už se pracuje na https...lepší forma zabezpečení, přidáme možnost vkládat partie  s možností je přehrávat do komentářů a bude toho mnohem víc. Opravdu mám radost, sice jsme to koupili už minulý týden, ale až dnes byla doména přepsána. Tak nějak je to stále silné a neskutečné. Díky Davide za komentář.

21.05.2021 15:40 | Petr Koutný

Kraken - díky za komentář, už týden v kuse slavíme. Víkend bude taky náročný! Nic lepšího v tento okamžik ze mě nevypadne..na tom ale nezáleží, záleží na tom, že se RP povedla neskutečná věc a jsem na to hrdý! 

21.05.2021 15:38 | david brazina

kraken8, tak aby ti nezaskocilo. je videt ze petr ma radost. co mas ty, z tebe strika na kilometry daleko.

21.05.2021 15:36 | kraken8

Těch pravopisných chyb v tak krátkým článku ... no budiž. Ale i jak je to psaný stylisticky, to je prostě strašný, strašný.