RP šachy jsou tady prvním rokem

21.10.2021 13:56 | Zprávy

Asi nikdo z nás si nepamatuje, co dělal, když měl první rok. S RP šachy se můžeme podívat zpět na náš první rok. Můžeme se nejenom podívat zpět, ale i do budoucnosti. Můžeme si říct, proč jsme lepší a budeme ještě lepšími.

1148 objednávek za posledních 12.měsíců! Z nuly, z úplného začátku!  VOW to jsme opravdu nečekali. To jsou více než tři objednávky denně!  Už dávno nemáme zboží doma, ale máme v pronájmu skladové prostory a dnes slavíme první rok. Rok, kdy jsme se hodně naučili. Pochopili jsme jak fungují internetové srovnávače, internetová reklama, marketing. Máme dnes i ověřenou síť dodavatelů a tím to vše nekončí. Právě začíná a o tom bude tento článek.  Ale stále věříme našemu snu. 

Když si jdete založit e-shop, musíme mít vizi. Prostě musíte si říct, proč to chcete dělat. Bez vize, nikdy neuspějete. Naše vize je stále stejná. Nabízet lidem šachové zboží za lepší ceny, než nabízí ostatní. Pohledem na ostatní e-shopy jsme si řekli, že nebudeme jako oni. Budeme ve všem lepší. Důležitá je pro naše zákazníky cena. A naše snaha je mít férové ceny. 


Tak například. Šachová souprava Ambassador. Stejný výrobce, stejný dodavatel. Řekněme si, i stejná nákupní cena. 


Podíváme se jak se nám daří. 

rpsachy - 1300Kč 

https://www.rpsachy.cz/cs/sachy/sachovnice/original-ambassador-luxusni-sachova-souprava/

Ostatní? Draho, draho je pod Ještědem. Tam si z toho dělají legraci a hrabou jak myšky. Prodávají je za 1600Kč, U Bratislavy mají těžkou vysokohorskou přirážku a mají je za 1949 Kč a na západě Slovenska to mají za solidních 1350Kč.  Řekl bych, že toto je jeden z mála solidních e-shopů u nás. Když kontrolujeme ceny, sem se určitě díváme. Jinde se taky podíváme, ale pak se dlouho smějeme. Jak říkám, solidní obchod se pozná podle solidních cen. Určitě se solidní obchod nepozná podle reklamy. Reklamy jsou drahé a lžou. To není naše cesta.


Jdeme dál, co takhle šachové hodiny? 


rpsachy - 1880Kč za jeden kus  -

 https://www.rpsachy.cz/cs/vse/dgt-digitalni-sachova-technologie/digitalni-hodiny/ggt-3000/?variant=175/5

U drahoše pod jílkovitým Ještědem to mají - 1990Kč/kus, v Blavě to prodávají rakouským turistům za 2290 a i nás oblíbený slovenský přítel ze západu Slovenska to má za 1990Kč. 

Než jsme si otevřeli e-shop, tak se šachový počítač prodával za 9900Kč. Díky nám, už tolik nestojí. Pojďme se ale podívat, jak a kde stojí. 

 

rp šachy - 8000Kč

https://www.rpsachy.cz/cs/vse/dgt-digitalni-sachova-technologie/dgt-sachove-pocitace/dgt-centaur-sachovy-pocitac/

Něměčtí turisití jezdí často k Ještědu. S vysokohorskou přirážkou to mají za 8250Kč, v Blavě to mají i s pozdravem za 9540Kč a naše jediná konkurence ze západního Slovenska za 8250Kč,- Ale stejně, rp šachy to mají nejlevnější. 

Nechceme být jak ostatní. Chceme být lepší. Věříme v naší cestu. Budeme stále nabízet pokud to bude možné lepší ceny,  za stejné výrobky, než mají ti druzí. My nepotřebujeme  vydělávat na předraženém zboží. My chceme, aby naší zákazníci a kamarádi se k nám vraceli. Aby se k nám vraceli nejenom protože máme lepší ceny než ostatní. Ale i protože ví, že  to dává smysl. Díky e-shopu můžeme pořádat šachové akce pro naše fanoušky. Můžeme podporovat organizátory šachových turnajů. A tím, můžeme podporovat šachy u nás. 

Dobrý výrobek, dobrý e-shop nepotřebuje placenou reklamu. Proto si neplatíme reklamu -Držíme stále ceny, kterým věříme. Snažíme se nakupovat v takových množstvích a za takových podmínek, že na to vlastně reklamu nepotřebujeme. Věříme, že než si platit reklamu a zdražovat lidem zboží, že je lepší hrát fér .Lidi si to sami řeknou. Naše reklama je spokojený  kamarád, fanoušek, zákazník. Řekne to druhým a zase se za námi vrátí. To je naše cesta. Cesta, kterou věříme. 

To je naše cesta a prání do dalšího roku. Blíží se vydání šachové knížky pana Jansy. Moc, moc se na ní těším. Je to neskutečná výzva! Dát lidem  knihu, která může dělat radost desítky let! Připravujeme vlastní kolekci oblečení, vlastní výrobu šachovnic a šachových figurek. 


https://www.rpsachy.cz/cs/vse/knizky/vcera-a-dnes-kniha-vlastimila-jansy/

Ale ať uděláme cokoliv. Věřte mi, že rozdíl mezi námi a těmi ostatními je ten, že na prvním místě u nás jste Vy!  Cokoliv děláme, tak vždy vidíme to, pro koho to děláme a proč to má smysl dělat! 

Děkujeme našim fanouškům, kamarádům, přátelům a zákazníkům za neskutečný první rok s rpsachy! 


Poslední obrázek co dnes dávám do tohoto článku jsou Srbské šachy. Měl je rád Bobby Fischer a maj je rádo už více než sto šachistů u nás! Jsou opravdu pěkné. 

https://www.rpsachy.cz/cs/sachy/sachove-figurky/srbska-klubovka-dubrovnik-1950-2/


12x 3085x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (12) Aktualizovat
Petr Koutný

Wir - není to domluvená lepší cena, je to dotování dopravy. To se klidně může stát. Prostě nechci dotovat dopravu a zdražovat zboží. Ta doprava je opravdu včetně balení, fólii, polepovací pásky a když je pořeba i krabice. Knížka jde do obálky atd. Doprava nad nějakou částku asi umíme dát a mrknu na to. Díky za tip. 

+0 /-0 | 22.10.2021 21:54

Wir

Dopravu zadarmo jen tak jsem samozrejme nemyslel, ale pokud nekdo zaplati treba 10 000 za nejaky vetsi nakup tak uz by dopravu zdarma mit mohl, to prece pokryje nejaka marze z toho zbozi. Zasilkovna nabizi zaslani za 69 Kc, coz s tim ze je to treba zabalit a na pobocku odvezt tak 80 asi odpovida - pokud tuto cenu platite? - ale je s podivem, ze nekde je ta doprava pres Zasilkovnu treba 49. Zrejme maji domluvene lepsi ceny, coz se u e-shopu da predpokladat, ze bude mit lepsi ceny, nez kdyz nejaky jednotlivec neco posle jednou za uhersky rok.

+0 /-0 | 22.10.2021 21:47

Petr Koutný

Wir - díky za komentář. V poštovném je i balné. Česká pošta je opravdu šíleně drahá. Jednou jsem posílal dřevěné šachy poštou a platil jsem přes tři stovky. Zásilkovna je aktuálně nejlepší. Doručení do jednoho až dvou dní a cenově je to ok. Nerozlišujeme rozměry a váhu. Teda těžší a nebo větší balíky máme za stejnou cenu, i když je doplácíme. Hodně drahé věci, jako třeba digitální šachovnice, nejčastěji vozíme osobně auty. Za 50Kč to opravdu neumíme poslat, zabalit, zavézt na zásilkovnu  a zaplatit zásilkovně. Průměrná cena ostatních obchodů je od 60Kč do 100 Kč, jsme v tomto ve spodní polovině. Opravdu musíme zabalit, zalepit, polepit páskami rp šachy a koupit krabice na přepravu. Ale díky za tip, několikrát za rok vyzkoušíme akci doprava zadaramo. Ale například tento rok, jsme zaplatili zásilkovně za přepravu vice než 80 tis Kč. Dát to zadarmo, pak se to projeví v ceně.Co je zadarmo, je vždy dvakrát tak drahé.

+0 /-0 | 22.10.2021 21:32

Wir

Ceny za zbozi jsou sice asi dobre, ale co ta doprava? 80 Kc za doruceni pres Zasilkovnu je honde, bezne je to kolem 50 Kc, casto i min. Ne kazdy asi pojede do Drslavic. Navic uplne chybi dalsi moznosti dopravy (Ceska posta, DPD apod). A co treba doprava zdarma pri nejakem vetsim nakupu? To vetsina e-shopu taky nabizi.

+0 /-0 | 22.10.2021 21:03

lykan

Ty druhy lidí, které se objevují tady v diskuzi, to asi nepřijmou, ale alespoň to zkusím. S příčinami nemocí je to jinak, než si většina lidí myslí. V nemoci se zrcadlí to, co se děje v duši. Nemoc není jen nějaká mechanická závada, její smysl spočívá v tom, že je to příležitost k růstu. Kdo chce, může gůglit "duchovní příčiny nemocí". Současná medicína není moc úspěšná v řešení různých chronických problémů z toho důvodu, že oni opravují stroj, jenže pokud příčina trvá, problém se znovu objeví. Proto moc nevěřím tomu, že například chirurgická úprava oka je dobrou cestou. Existují cvičení na zlepšení zraku, slyšel jsem dobré recenze na knihy od Norbekova.

+0 /-0 | 22.10.2021 20:48

Petr Koutný

Ciki díky. Toto je osobní. Můj největší vzor v životě byl můj děda. Prostě chlap, který to v životě uměl. Uměl se postarat o svojí rodinu, nikdy se před nikým neponížil ,nikdy se nikoho neprosil, nad nikým se nepovyšoval,  byl hrdý a rovný chlap. Takový jesenický horal. Mohl padnout na kolena, mohl si stokrát říct, že to nezvládne a přeci se znovu narovnal a vše se zvládlo.    Jednou mi řekl. Správný chlap nepije, nekouří a nenosí brýle. A já si to vzal k srdci. Nic na tom, že to jsou jenom slova a nic neznamenají. Ale já chtěl vždy dědovi dokázat, že budu správným chlapem. Tak ty brýle prostě nebudu nosit. Jak jsem psal, je to osobní:) . Vzpomínám si, když jsem k němu přijel na prázdniny, řekl " jdeme zabít krocany, podržíš mi je " Já věděl, že to nedokážu, já věděl že to nezvládnu a že na to nemám, ale řekl jsem, ano dědo. na poslední chvili mě zachránila teta. Uf, to bylo o kousek, ale já dědu nechtěl zklamat:) . No nic, to je jiný příběh. Díky Ciki za komentář. 

+0 /-0 | 22.10.2021 17:50

ciki333

22.10.2021 17:04 | Petr Koutný

Co tě to, Petře, napadlo za ptákovinu, nechat si laserem obrušovat rohovku? Operace na korekci dioptrií nejsou úplně bezrizikové, jak proklamují oční kliniky. Brejle s tvrzenými plasty neváží skoro nic a "skla" neprnou, ani když je přejede osobní automobil. Před nějakými deseti lety při tenisu v hale mi soupeř smečí napálil míček do xichtu - přímo na oko. Brejle se rozlítly na pět kusů, ale plast vydržel a jen mi zmáčkl bulvu. Ve sklivci jsem měl dvě trhlinky, ale ty se zahojily za 14 dní i díky antibiotickým kapkám. Oftalmoložka mi nicméně tenkrát sdělila, že nebýt tvrzeného plastu, poranění oka by bylo devastující. Doporučuji ti, Petře, vyser se na operace očí a nos brejle. Jen málokomu nesluší...

+0 /-0 | 22.10.2021 17:34

Petr Koutný

Honzo ahoj. Ano je to díky operací. Před šesti lety jsem měl asi tři dioptrie a šel jsem na laserovou operaci a bylo vše ok. Poslední dobou jsem nějak hůř viděl a doktorka mi naměřila asi +1,5 dioptrie. A tak jsem využil doživotní záruku a šel na to znovu. Jenže minule to byla nějaká forma lehčího zákroku a viděl jsem hned druhý den. Teď mi ty oči vzali asi pořádně a říkali, že až 14 dní nebudu dobře vidět. tedy, bude se to zlepšovat. Ale první tři dny po operaci vidím, jako bych otevřel oči pod vodou a to snad ještě mořškou vodou. takže oči pálí, slzí a jen kapu. Spíš nevidím než vidím a i tento komentář nevidím a doufám, že nemá moc překlepů. Proto je méně videí a články co vychází, byly naplánovány před operací. Moc děkuji za komentář, oči budou dobré a bude vše zas jak má být! Díky, Petr

+0 /-0 | 22.10.2021 17:04

JanV

@Petr Koutný

Já jsem si říkal, že teď nevychází tvoje videa a čím to asi je... Tak doufám, že se operace podařila a budeš brzo vidět jako rys.

Už víckrát jsem si říkal, jak to všechno vůbec můžeš stíhat a pořád mi to není jasný... :-D

Tak ať se daří a děkuju. Honza

+0 /-0 | 22.10.2021 16:05

Petr Koutný

Díky Honzo. Vše co píšeš s tím souhlasím. Popisky vylepšíme, jen těch položek je pčes 200 a nejde to hned. Vyprodáné zboží bude určitě docházet do skladu v nejbližších dnech, objednáno je, jen čekáme na dodání. Včera jsem objednal Tournament 5, Tournament 6 a Ambasador. Když už objednáváme, pak minimální množství je 100 souprav. Minulý pátek jsem dovezl Srbské šachy, před minulý týden magnetické šachy a stále je do doplňovat. Zítra mrknu na knihy a dokoupím knihy. Stále naháním naše stolaře, ať už dokončí naše výrobky. V zákulisí píše knihu MIlan Babula, jenže je po jedné opareci a čeká na druhou. Tím mu přeji pevné zdraví. Pan Jansa věřím, že to stihne dopsat do konce tohoto roku, tak ať to vydáme v lednu. Jsem po operací očí a dnes vidím ještě hodně špatně, ale cílem je i do konce října vymyslet vlastní kolekci oblečení. Valí se toho neskutečně moc, proto potěšil i tento komentář. Díky za něj Honzo. 

+0 /-0 | 21.10.2021 19:42

JanV

1148 objednávek? No vida, 2 z toho jsou moje, až mi dojde kniha pana Jansy, tak to se dá počítat za 3., a dnes jsem poptal mailem stautonky č.5, tak asi bude i čtvrtá. Tak nějak automaticky vždycky kouknu na RP a když mám pocit, že to není ono, tak jinam, a tam mě zaskočí ty ceny... Neuvědomil jsem si to, ale je to tak. Tak jen doufám, že to tak i zůstane. :-)

Mimochodem, u hodně položek máte "vyprodáno", jde takové zboží přes vás objednat s delší dodací lhůtou? A malé doporučení: zkuste zapracovat na detailnějších popisech zboží. :-)

Zdraví Xao

+0 /-0 | 21.10.2021 19:32

sarmatam

to je fajn, že člověk ví gde si koupit za levno, plátno , figurky i hodiny.....jj ....

+0 /-0 | 21.10.2021 18:26