První Letní šachový tábor ŠŠPM Lipky HK proběhl úspěšně

26.08.2016 07:00 | Šachové tábory a dovolená

V termínu 14. – 20. 8. 2016 se sjelo na velmi příjemný Penzion Lovrana v Janských Lázních 38 mladých šachistů převážně z Královéhradeckého kraje, ale také z Pardubického a z Prahy.

Vzhledem k tomu, že se jednalo o první ročník tábora pořádaného naším klubem, byl počet hráčů pro nás pořadatele pěkným překvapením. Včetně trenérů a vedoucích tak byla kapacita penzionu prakticky vyčerpána.


Mladé šachisty čekal týden jak intenzivního šachového tréninku pod vedením silných a věkově blízkých trenérů (IM Tomáš Kraus, WFM Nataša Richterová, FM Luboš Roško, KM Tomáš Ptáček a KMž Kateřina Vlčková,), tak i další atraktivní sportovní a zájmové aktivity, které k takové akci náleží (sport, hry, anglický jazyk, keramická dílna atd.). Celým pobytem účastníky provázela celotáborová hra na aktuální téma Pokémoni na základě mobilní aplikace Pokémon GO, kterou pro podmínky tábora detailně zpracoval Vadim Kablukov. Vše probíhalo pod taktovkou hlavní vedoucí a zdravotnice tábora Svatavy Ptáčkové, která má s organizováním obdobných pobytů mnohaleté zkušenosti ve spolupráci s majitelem penzionu Davidem Lorencem, který se svým týmem vytvořil pro tábor velmi dobré podmínky včetně vynikající stravy.


Po nedělním příjezdu a ubytování byli účastníci rozděleny do čtyř vyrovnaných sportovních skupin (přijeli již zkušení hráči od ročníku 2001 až po benjamínky ročníku 2009) pro celotáborovou hru a večer po zahajovacím šestikolovém turnaji do čtyř šachových skupin dle své výkonnosti. Od pondělí do pátku probíhal táborový program dle plánovaného scénáře, a protože i počasí bylo perfektní, veškeré aktivity se podařilo naplnit a i šachová výuka mohla probíhat v příjemném venkovním prostředí.

Protože týden utekl jako voda, v sobotním dopoledni již nezbývalo, než tábor zakončit a rozloučit se s hráči, trenéry a vedoucími i provozovateli penzionu. Všem děkuji za perfektní průběh akce, stejně tak jako rodičům, kteří své děti na akci přihlásili a zajistili jejich příjezd i odjezd.

Na příští léto bude klub připravovat další táborovou akci, jejíž termín bude teprve doladěn.


Svatava Ptáčková,
hlavní vedoucí tábora a předsedkyně klubu ŠŠPM Lipky HK


0x 7772x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované