Předprodej knížky Jirky Štočka

24.11.2023 11:52 | Zprávy

Knížka, kterou vám dnes nabízíme, je knížkou předního českého velmistra Jirky Štočka. Protože bude knížka vytištěna okolo 10.12 zahajujeme dnes předprodej, tak abychom stihli tu knížku k vám před Vánoci s jistotou doručit. Tyto Vánoce bude krásně čtivé!

Tuto knížku vydává nakladatelství ER ( Elišky Richtrové) a my jsme rádi, že jí máme právě teď v naší nabídce. 


Budu citovat z knížky...

Velmistr Jiří Štoček se dlouhodobě zajímá o šachovou historii a klasiku a je v této oblasti znalcem, jak je patrné z komentářů v předkládané knize. Ale v první řadě to je silný praktický hráč. Čtenářům přináší jak ohlédnutí za obsažnými a poučnými partiemi spolu s recepty v šachové strategii a taktice, tak i pohled účastníka mnohých turnajových bojů. 

Autor předkládá výběr ze svých vlastních velmistrovských soubojů, často i s hráči nejužší světové špičky. Rozebírá různé aspekty praktické hry a vysvětluje svůj způsob uvažování. Tam, kde se to jevilo užitečné k objasnění „jak a proč?“, připojuje další inspirující partie. Klade strategicko-taktické otázky, na které mohou čtenáři hledat nejdříve sami odpověď.

Knihu lze doporučit nejen výkonnostním šachistům, usilujícím o svůj šachový růst. Prospěšná bude také trenérům a rodičům, kteří by rádi porozuměli psychice hráče před partií i během ní. Radost udělá i fanouškům šachu, kteří uvítají především příjemné šachové čtení.

Poučné a inspirativní dílo!

Eliška Richtrová, nakladatelvýtisk je 500ks a garantujeme dodání do Vánoc 2023. 

Můžete koupit u nás na tomto odkaze: 

https://www.rpsachy.cz/vse/knizky/z-velmistrovskych-klani-jiri-stocek/

A protože je neuvěřitelný zájem o knížky Davida Holemáře a pana Horta, kde už jsme prodali od každé knížky více jak 500 ks, nabízíme tyto knihy v balíčcích, kde můžete mít tři knihy, za cenu dvou...

https://www.rpsachy.cz/vse/knizky/balicek-knih-svet-bojovnika-to-se-nehraje-tajna-prisada/


https://www.rpsachy.cz/vse/knizky/balicek-knih-svet-bojovnika-to-se-nehraje-vlny-a-schody/

https://www.rpsachy.cz/vse/knizky/balicek-knih-to-se-nehraje-svet-bojovnika-cerny-a-bily/


Když jsem přemýšlel, co napsat závěrem, řekl jsem si, že toto je důležité. V dnešní době je těžké vydat šachovou knížku. Je opravdu málo nových českých knih. Proto každou knížku, kterou si koupíte a která vám udělá radost, potěší vaše známé a zpříjemní letošní Vánoce je mnohem víc, než jen jedna kniha a jeden balíček.

Je to podpora dalším knížkám v dalších letech, které přijdou a budou rozdávat radost, poučení a šachovou moudrost. 

A to vše je možné jen díky Vám a díky tomu, že kupujete a tím podporujete české šachové knížky! 

I za to moc děkujeme!

PK 

24x 2773x Petr Koutný
Fotogalerie
Komentáře (24) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
Pavel Ch

Mohou okomentovat zde někteří ze skvělých češtinářů?

  V českých knížkách (překlady, ba i ryze české) se objevují čím dále více "otrocké" překlady z angličtiny, ruštiny ve smyslu: "Vyhraj střelce!"    Už jsem to slyšel i od  mládeže, "vyhrál jsem věž" (nebylo myšleno pohár - věž).

Přeci to rve uši, Čech řekne: Získal jsem střelce, vyhrál jsem partii či turnaj.

  To jako by kopálista (ne)řekl: "Vyhrál jsem gól, vedeme 1:0".

Nebo angličtina, kde pronikají AJ slova do češtiny, otočí v dnešní době i tyto pojmy pro ČJ ? Díky.

+0 /-0 | 25.11.2023 12:19

kraken8
Tak určitě. Xd
+0 /-0 | 26.11.2023 12:00

kraken8
https://www.youtube.com/watch?v=8Xm0zLDyoVQ&pp=ygUMVGFrIHVyxI1pdMSb
+2 /-0 | 26.11.2023 12:02

Rubinus

Málo českých šachových knih? Tak mohlo by být i víc, jistě. Ovšem pokud zavzpomínám na produkci nakladatelství Olympia, tak jich dřív bývalo mnohem méně, řekl bych.

+0 /-0 | 24.11.2023 13:05

Kamil Mihálik
Zase záleží vždy na tom, že akých. Vydať sa dá všeličo, ale je otázne, či sa číta to aj dobre a aký zážitok pripraví to. Možno je kvantita vyššia ako v minulosti, ale kvalita ostáva približne rovnaká (vydaná tak jedna veľmi kvalitná kniha za 1-2 roky - hoci tohto roku je to na šťastie iné). Na druhej strane mám už asi 12 vytlačených kníh, z ktorých som väčšinu kúpil (niektoré dostal) a tiež aj také, ktoré som kupoval v elektronickej forme asi ďalších 8-9. Niektoré som požičal z knižnice a odskenoval som si nejaké staršie šachové knihy, ale tu bolo tak 3 alebo 4 také knihy.
+0 /-0 | 24.11.2023 13:37

Petr Koutný

Ještě si pamatuji knížky Šach Infa a pana Plisky....to byly tenkrát moc pěkné knížky. 

+0 /-0 | 24.11.2023 13:18

Rubinus

To ano, ale to už bylo v devadesátkách. Já psal o osmdesátkách, kdy se spíš daly občas objevit nějaké starší knihy, ale nevydávalo se skoro nic. Třeba Škola šachové strategie a taktiky od Suetina, co já se tehdy naběhal, než jsem ji sehnal. Dnes většinou stačí pár kliků na netu a mám.

Pliska toho sice vydával hodně, ale ty jeho knihy o zahájení byly spíš z větší části jen takové sbírky nekomentovaných partií. Pár takových ještě mám. Já sbíral spíš takové ty metodické věci, typu izolovaný pěšec. To nám v osmdesátkách chybělo, byly jen takové ty ruské sešitky, co se v šachové prodejně prodávaly snad za 10 Kčs.

Třeba v neděli jsem zase listoval na Unichessu knihovnou a zalíbily se mě Miniaturky od Biolka. Tady nejsou, ale má je Kosmas i Megaknihy. Jako doplněk k těm starým od Alstera určitě dobré.

+1 /-0 | 24.11.2023 13:36

David Navara
Tuto knížku si moc rád přečtu!
+4 /-0 | 25.11.2023 05:03

Remcik z Banika

Celá ta lajna knížek ER je prostě nádherná symfonie barev a skvělé grafiky připomínající svobodná 60 léta. A na tuto Jirkovu se obzvlášť těším!

+3 /-0 | 25.11.2023 03:11

Zmestabileho

Předvánoční boom šachových knížek je super, a určitě jej podpořím.

Štoček může být na první pohled zajímavá kombinace šachového klasika a filozofa a silného praktického GM... a  myslím, že to celkově nemůže zklamat.

Ale znovu si postesknu jako už před pár dny tady u jiné knížky - bylo by fajn udělat českou šachovou knížku z dnešní aktuální současnosti, nikoliv jen reminiscence typu šachových memoárů, ať už je to Jansa, Hort, Navara, Štoček, Holemář...

Roberte, je to na Tobě. Pochlap se a pojď už do toho! :-).

+2 /-0 | 24.11.2023 16:27

Kamil Mihálik
Hm, uvidíme, že aká bude tá kniha od Štočka. Nebudem ju síce asi mať, ale počkám na recenzie, z ktorých budem mať veľkú radosť, pokiaľ budú veľmi dobre. Je dôležité, aby boli pozitívne. Nepripadá mi tá kniha veľmi z dávnej minulosti, ale môžem sa mýliť. Práve naopak budú tam asi aktuálne pohľady zrejme možno aj na niektoré šachové otvorenia. Na čo by písal Štoček tam staré vecí, ktoré už neplatia hm? Aspoň podľa obsahu vyzerá to na takúto kvalitnú knihu, z ktorej sa bude dať niečo aj naučiť. Tiež spomienky patria ku šachu. Prítomnosť pozná napr. každý, že aké to je. Minulosť nemusí poznať veru každý... Také sú trebárs knihy od Jansu, či Horta. Jansova kniha je excelentná. Dozvedel som sa veľmi veľa o zaujímavých významných hráčov z prostredia "starej" školy ako Korčnoj, Geller, Tal, vidí sa mi, že aj Keres bol spomenutý a možno aj ďalších... Inak zaujímavé knihy napísal už dávnejšie Ján Markoš Tajná prísada, či Pod hladinou, ktoré zodpovedajú presne dnešnému šachu. Tie knihy sú veľmi kvalitné...
+1 /-0 | 24.11.2023 16:48

Petr Koutný

To je skvělé, že píšeš takové komentáře. Roberta určitě rozhýbáme a on to dá. Dal jsem mu termín do června 2024, tak aby jsme to do září-října 2024 stihli vydat. Každý podobný komentář je skvělý! Díky! PK 

+2 /-0 | 24.11.2023 16:31

Kamil Mihálik
Tak je. Ľudia si kúpia vždy veľmi radi kvalitné české šachové knihy :o) Vyzerá tak, že tieto Vianoce bude mať šachista veľkú dilemu, čo si kúpiť. Všetky tri šachové knihy (čo vyšli nedávno) vyzerajú byť skvelé. Hlavne podstatné je, že aby pobavili a dobre sa čítali... To je hlavné a tiež, aby niečomu naučili.
+0 /-0 | 24.11.2023 12:09

Petr Koutný

Kamile vydat šachovou knížku je dnes velké dobrodružství. Je to jako jízda na tobogánu hlavou dolů a doufáte, že nakonci té cesty přistanete do bazénu s příjemně čistou vodou. Když se u nás v CZE vyprodá knížka s výtiskem 5000ks, je to snad kniha roku a bestseller a do toho jdou šachové knížky, které mají mnohem menší šanci na úspěch v porovnání s klasickou literatutou, kuchařkami, kriminálkami a love story...

Takže jsem moc rád, že si naše dvě letošní knihy našly už tolik čtenářů a že se jim líbí. je to pěkný pocit, že náš sen oslovil tolik lidí a stovky lidí budou mít tyto knížky pod stromečkem a dál budou ty knížky rozdávat radost. 

+0 /-0 | 24.11.2023 12:19

Kamil Mihálik
Petr, verím tomu, že je príjemné vydať knihy, ktoré sa čítajú a predávajú veľmi dobre. Áno, šachová komunita je menšia, ale ľudia podporia veľmi radi tie najhodnotnejšie šachové knihy. Všetko sa kúpiť nedá dnes, ale vybrať si, tak to dá sa stále. Mám z teba radosť, že si oslovil takých skvelých autorov, ktorí napísali také parádne knihy, aké napísali. Hoci som čítal len Vlny a schody doteraz.
+0 /-0 | 24.11.2023 13:46