Poražen i Romanišin

22.09.2013 11:41 | Novoborská šachová Corrida 2013

Novoborská Corrida zná po třech kolech již všechny možné výsledky. Tadeáš Kriebel ve velmi dobré partii porazil dosud neporaženého Olega Romanišina (foto V. Jagr). Viktoru Lázničkovi se podařilo v prohrané pozici vyklouznout Veselinu Topalovi do remízy.

V hlavním zápase se opakovala varianta z první partie a Topalov znovu obětoval pěšce za aktivitu. Partie dále pokračovala v rychlém tempu podle již vyzkoušených vzorů a stala se soubojem domácí přípravy. Láznička analyzoval varianty široce a hluboko, přesto mu v hrané variantě unikl důležitý tah, po kterém se ocitl ve výrazně horší pozici. Po velmi dlouhém zamyšlení našel cestu jak soupeři zkomplikovat vítězný útok. Topalov s časovou výhodou jedné hodiny podlehl dojmu, že všechny cesty vedou k výhře. Jediným zbrklým tahem vypustil značnou část výhody a po dalších nejistých tazích musel pak sám hledat cestu do remízové koncovky.(foto Vladimír Jagr)

Komentuje IM Pavel Šimáček

-
. kolo -
Stejně jako v první partii prokázal Tadeáš výbornou domácí přípravu. Zpočátku zahájení probíhalo svižně. Romanišin však záhy zjistil, že ho čekají vážné problémy. Po sedmnácti tazích měl na hodinách 0:50 proti 1:36, přesto se mu nepodařilo najít vhodné řešení. Tadeáš vystupňoval výhodu až dosáhl strategicky vyhrané pozice. Závěrečný útok  ale nevedl dostatečně důrazně a Romanišin mu urputnou obranou práci ztížil. Tadeáš přišel o časovou výhodu a ve složité pozici mu rozhodování zkomplikovala časová tíseň. Přesto nakonec bílý prokázal svůj um a cestu k výhře našel. (foto Vladimír Jagr)

Komentuje GM Robert Cvek

-
. kolo -
Po třech kolech je stav obou dvou zápasů nerozhodný. Nespornou kuriozitou je skutečnost, že do tabulek již byly zaznamenány všechny možné výsledky. Dnešní volný den zpestří velká simultánka Veselina Topalova  ve sklárně Ajeto Lindava.

Odkazy:

Novoborská šachová Corrida 2013

Přenos online (16:00)


autor: Jana Maříková

Fotogalerie: Vladimír Jagr 

1x 5877x Marek Vokáč
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
matman

Výtečný komentář pana Šimáčka, ostatně jako vždycky. Legrační je, že na serveru ChessBomb and Chessdom dosud nepochopili, že jde o dva samostatné zápasy a po třech kolech stále uvádějí tabulku všech čtyř hráčů, jako kdyby šlo o jeden turnaj :-). Mají toho asi moc :-).

+0 /-0 | 23.09.2013 08:08