Ostravský koník ve startovacím boxu

25.04.2018 08:23 | Ostravský koník 2018

Devítidenní ostravský dostih je už za dveřmi – čtyři hlavní turnaje startují tuto sobotu 28. dubna v Domu kultury města Ostravy.

Otevřené mistrovství České republiky mužů bude nejvíce sledovaným festivalovým turnajem. Z důvodu kolize s německou extraligou se bohužel turnaje nezúčastní někteří naši nejlepší velmistři a zlato nebude obhajovat ani GM David Navara, který dostal pozvánku (jež se neodmítá) na světový top turnaj Memoriál Vugara Gašimova za účasti mistra světa Carlsena a dalších špičkových světových šachistů. Přesto aktuální startovní listina MČR mezi 60 přihlášenými čítá 12 velmistrů a 15 mezinárodních mistrů a diváci se tak mohou těšit na strhující boje o mistrovské vavříny. Kromě titulu mistra České republiky si nejlepší český šachista odnese prémii ve výši 50.000 korun.

Fanoušci se mohou těšit na tradiční online přenosy (na webových stránkách Ostravského koníka nebo na chess24.com) a v místě konání i na živé komentáře probíhajících partií v podání ostravského mezinárodního mistra Lukáše Klímy. Tomu budou nově na YouTube kanálu „Robert a Petr šachy“ konkurovat IM David Kaňovský a GM Štěpán Žilka, kteři se ve svých online komentářích pokusí přenést atmosféru ostravského šampionátu i na monitory Internetových šachových fanoušků.

I ve třech dalších FIDE turnajích budou účastníci soutěžit o zajímavé ceny a vítěz každého turnaje si odnese 10.000 korun.


Festival nabízí i kratší turnaje – večerní turnaj v holanďanech v pondělí 30. dubna, přebor žáků ostravských škol ve čtvrtek 3. května ráno a bleskový turnaj v pátek 4. května večer.

Sobotním turnajem v Bohuslavicích se zakončilo i letošní rapid tour. V celkem sedmi turnajích (Bílovec, Hrabůvka, Rychvald, Petřvald, Havířov, Šenov, Bohuslavice) soutěžili účastníci rozdělení do tří kategorií o startovné zdarma do hlavních turnajů Ostravského koníka. Poprvé byla vypsána i odměna pro celkového vítěze, o kterou se neskutečným finišem v posledním turnaji (9 z 9?!) přihlásil vítězný Vojta Zwardoň. Turnajů rapid tour se zúčastnilo celkem 415 šachistů ze 7 zemí. Více na stránkách www.rapidtour.cz

V dubnu se již po osmé koná i simultánní turné, tentokrát opět v podání IM Lukáše Klímy. Případní výherci mohou získat slevu na startovné do hlavních turnajů. V loňském roce angažovaný IM Vojta Plát byl příliš nekompromisní a kapituloval za celé turné pouze 3x. Tento limit se podařilo Lukášovi splnit hned v první simultánce v Hrabyni. Z celkem šesti simultánek zbývají poslední dvě, dnes v Dobré u Frýdku-Místku a zítra pod otevřeným nebem před Domem kultury města Ostravy (v případě nepřízně počasí se simultánka odehraje uvnitř). Více na stránkách www.ostravskykonik.cz/simultanniturne.php


Šachový festival Ostravský koník je zařazen mezi 12 nejvýznamnějších sportovních akcí probíhajících v Ostravě (po boku Zlaté tretry a Davis Cupu) a díky stálé podpoře města Ostravy se již po čtrnácté uskuteční v reprezentativních prostorách Domu kultury města Ostravy. Projekty simultánního turné a rapid tour (s unikátním šachovým autobusem) probíhají v 11 městech a obcích Moravskoslezského kraje a významným způsobem propojují naši šachovou komunitu. Ostravský koník je ideálním místem pro setkání s šachovými přáteli.

Do startu zbývají už jen 3 dny.
3-2-1-start

Ostravský koník 2018
1x 17107x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat Zobrazit pouze mnou komentované
ELOminator

No tak je fakt, že vyhrát tour s jedním výsledkem 5.5,to tedy hats off

+0 /-0 | 25.04.2018 10:42