Změna na prvním místě tabulky 2.ligy

12.03.2006 08:00 | Turnaje

ČSOB Litoměřice B – 1. Novoborský ŠK B 2:6 Novoborští se ujímají vedení v 2.lize. V neděli 12.3.2006 se hrálo 9.kolo 2. šachové ligy a novoborští se utkali v Litoměřicích s dosud vedoucím celkem velmi silným ČSOB o vedoucí ...

ČSOB Litoměřice B – 1. Novoborský ŠK B 2:6
Novoborští se ujímají vedení v 2.lize.
V neděli 12.3.2006 se hrálo 9.kolo 2. šachové ligy a novoborští se utkali v Litoměřicích s dosud vedoucím celkem velmi silným ČSOB o vedoucí místo v soutěži, kdy jedině výhra mohla být ještě šancí na celkové vítězství v 2 .lize.
Nastoupili jsme bez Honzy Vrány na 1.ša
chovnici, který hraje ME mládeže, ovšem jinak jsme byli kompletní. Litoměřice nastoupili také téměř kompletní, jenom bez Černého.
Bylo to opravdu výjimečné utkání a rozhodla až časová kontrola. Zpočátku byli pozice nejasné, po domácích přípravách i nezvyklé. Ovšem Míra Boreš přehlédl figuru hned v zahájení a zdálo se, že se bude hrát na jednu branku.
Jako první skončila partie smírem Vaculíka na druhé šachovnici s Pokorným, kdy se mu ve střelcově hře nepodařilo získat výhodu a po výměnách se soupeři po třech hodinách hry shodli na remíze.
Jako sprcha pro nás byla partie Jínové na sedmé šachovnici se Šurou, kdy v sicilské bílými figurami ve variantě s c3 Šura Jínovou postupně udusil.1.5:0.5.
Fantastický výkon odvedl Míra Boreš na páté šachovnici s Lamserem. V sicilské též s c3, ovšem za vydatného přispění soupeře, kdy s jezdcem méně, tak dlouho na soupeře Boreš dorážel, až jej zahnal do defenzívy a útokem nakonec zvítězil. To byl zlom v utkání. 1.5:1.5.
Petr Kučera ml. na osmé šachovnici s Láchou ukázal, že se neustále lepší. Udržoval si celou partii drobnou výhodu, ovšem zkušený soupeř žádnou hrubou chybu neudělal a tak partie skončila věžovou koncovkou a remízou.2:2.
Ujali jsme se vedení partií Völfla na třetím prkně s Bretšnajdrem, kdy Völfl postavil pevnou pozici, na které si Bretšnajdr vylámal zuby. Ztratil mnoho času, v časové kontrole mu čas chyběl a v již horší pozici Bretšnajdr prohrál na čas.2:3.
Kapitán Roman Boreš na čtvrté šachovnici s Pletánkem se do svého zkušeného soupeře pustil Ruským gambitem a Pletánek nenašel nejlepší obranu. Dostal se do svízelné pozice s odkrytým králem a jen díky časové tísni vzdoroval až do časové kontroly, po které již Boreš našel vyhrávající útok. 2:4.
Petr Kučera na první šachovnici s Kozákem předvedl mistrovsky vedenou partii, i když zahájení pojal poněkud pasivně. Po výměnách se rozvinul k protihře a po časové kontrole pozici převedl do koncovky stejnopolných střelců, kde brilantně obětoval figuru s rychlou výhrou. 2:5.
Dalecký na šesté s Nováčkem měl partii nejdivočejší. Ve skandinavské přehrál svého soupeře, který nepříliš jasnými manévry ztratil několik temp. Zdálo se, že Dalecký vyhraje co nevidět, ovšem nechal pozici zjednodušit. Po čase soupeře opět sevřel, hrubou chybou se pozice otočila a Nováček si stavěl dámu proti v+s. Psychicky partii nezvládl a dámu si nechal vyměnit za v+s a přesel do koncovky nestejných střelců, tam si již Dalecký poradil a soupeře dorazil na konečných 2:6.
0x 1028x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat

Kalendárium

Víte o významné šachové
události na dnešní den?

Dejte vědět naší redakci
petr.boleslav@nss.cz