Vysvětleni mého trenérského vztahu k V. Plátovi

25.05.2008 08:00 | Turnaje

Jelikož se na nss.cz rozbouřila vášnivá diskuse ohledně mého trenérského vztahu k Vojtovi Plátovi, myslím, že by bylo záhodno, abych podal informace, jak daná spolupráce probíhala. Alespoň tím vytvořím samostatné fórum, aby se ...

Jelikož se na nss.cz rozbouřila vášnivá diskuse ohledně mého trenérského vztahu k Vojtovi Plátovi, myslím, že by bylo záhodno, abych podal informace, jak daná spolupráce probíhala. Alespoň tím vytvořím samostatné fórum, aby se dvě záležitosti týkající se mé osoby oddělily.

Na podzim loňského roku jsem byl osloven trenérem mládežnické reprezentace panem Sergejem Berezjukem, zda-li nechci dělat na MS mládeže v Turecku trenéra. Měl jsem tam dva svěřence a neviděl jsem důvod, proč odmítnout. Na místě jsme si svě
řence rozdělili a každý měl na starosti šest dětí. Mě připadl mimo jiných i Vojta Plát. Po dobu MS jsem byl ubytovaný společně s předsedou komise mládeže panem Jaroslavem Říhou, se kterým jsem probíral různá témata včetně toho, proč Vojta Plát často střídá trenéry a momentálně již delší dobu nikoho nemá. Na MS jsem se dohodl z Vojtou Plátem, který to konzultoval se svým otcem, že to zkusíme od 1.ledna 2008. S tím jsme se rozcházeli z Ruzyně.

V průběhu prosince mě kontaktoval otec Vojty Pláta s tím, že začneme pracovat až 1.dubna 2008. Zdůvodnil to tím, že v lednu má Vojta Plát zkoušky ve škole (má individuální plán výuky), v únoru je mistrovství republiky dorostu a juniorů a v březnu MČR mládeže. Navíc měl pan Plát obavy ohledně účtování, když trenérské smlouvy jsou uzavírány vždy po MČR mládeže od 1.dubna daného roku. Podle mě to bylo podivné rozhodnutí, ale naprosto korektní a respektoval jsem ho. Do přeboru v Havlíčkově Brodu jsem Vojtu Pláta pustil z hlavy. V Havlíčkové Brodě jsem hrál jakéhosi diplomata a snažil jsem se, často v průběhu svých partií, usmířit znesvářené strany rodiny Plátovy a zástupců Frýdku-Místku, aby se Vojta Plát mohl zúčastnit IM skupiny na Pobeskydí, což se mi podařilo.

Přímo na turnaji Pobeskydí ve Frýdku-Místku jsem se již konkrétně domlouval s otcem Vojty Pláta na tom, jak budou naše tréninky od dubna probíhat (před svědky). To bylo v neděli a pondělí 23.-24.března 2008. V pátek 27.března pan Plát oznámil předsedovi komise mládeže panu Jaroslavu Říhovi, že o mě Vojta nestojí a nechce, abych byl jeho trenérem. Na tom nevidím nic divného. Já jsem nabídl své služby, Vojta Plát s otcem je neakceptovali. Tím pro mě celá záležitost bez jakýchkoliv emocí skončila.

O něco později se ke mně dostal e-mail pana Pláta, který zaslal 25.března 2008 panu Martinovi Kocurovi z Frýdku-Místku. Uvádím jej zde doslovně (pomoci ctrl+c a ctrl+v) a omlouvám se za sprosté slovo, ale tak to opravdu přišlo: „Berezjuk je …. (vyškrtnuto redakce) A , ten parchant Tala ještě větší. Prosíme Talu, aby Vojtu, aby mě neotravoval. S pozdravem Plát M.“

Nikdy jsem proti Vojtovi Plátovi či jeho otci nepoužil křivého slova ani si nejsem vědom, že bych svým jednáním některého z nich poškodil. Nevím, čím jsem si zasloužil, že mě pan Plát takto tituluje. Je pravdou, že jsem s panem Plátem příliš nekomunikoval. Před zahájení trenérské práce nebylo moc o čem, jenom jsem se dohodli, jak to bude technicky probíhat. Co se týká trenérské práce jsem říkal, že se zaměříme v první fázi hlavně na zahájení a propočet variant (na MS prohrál Vojta dvě partie po taktických chybách). Detailnější plán práce se dá vytvořit až po rozboru partií a stanovení slabých stránek daného hráče. Navíc, když mi někdo sprostě nadává, tak s ním prostě nekomunikuji.

Vladimír Talla, 23.května 2008
37x 23877x
Fotogalerie
Komentáře (37) Aktualizovat
30.05.2008 12:55 | Autor neznámý

Teď si to naši drazí funkcionáři budou mezi sebou přehozovat tak dlouho, až se na to zapomene...

30.05.2008 12:35 | Autor neznámý

Na webu ŠSČR je zápis, a jak vidíme, začíná tradiční ping pong. Sice to tak má být, ale přesto ping pong. Ve věci p. Pláta nic nového pod Sluncem.

30.05.2008 10:15 | Autor neznámý

Já chci registraci ne proto, aby se tu nepsaly blbosti a sprostosti (tomu nikdo nezabrání), ale proto, aby se nikdo jiný nemohl vzjadřovat mým jménem.

30.05.2008 09:45 | Autor neznámý

Tak kde je ten prďola, co tady čepuje to pívo ? Chci říct, kde je ten gauner, co napsal tenhle článek ? Už sedí ?

30.05.2008 07:59 | Autor neznámý

resp. nekdy je nutne smazat cele forum. proste idioty mas vsude a obrana proti tomu je jen nevsimat si jich, je to po case bavit prestane..

30.05.2008 07:58 | Autor neznámý

ti sojka: jiste registrace na idnes je vedena ok ale stejne to nezabrani vylevum, ktere co do vylevu tady jsou jeste drsnejsi....navic registrace idnes umozni klidne 100 nicku jednoho uzivatele ktery klidne bude psat capiny protoze se to sice mozna nekdy smaze, ale s tim je nutne smazat cele forum. ja jsem proti jakymkoli registracim. a takovy hnus tu zase neni....

30.05.2008 07:33 | Autor neznámý

diskuse na serveru idnes je více než profesionální: Lze nahlásit vulgární příspěvek, který obvykle mizí do několika málo minut! lze reagovat na příspěvek a registrace je celkem "těžká", přeci jenom zabere trochu času, ale evidentně se osvědčila. Já navrhuji model idnes.cz.

30.05.2008 07:04 | Autor neznámý

Aby se pak zpravodajský server nestal nudným. Stejně se tu objeví jen lidé, kteří buď se chtějí "vyblít" nebo si z toho dělat srandu... Tomu se nevyhnete... Rýpat se dá i nesprostě... :D - a pokud se podívám, objevují se tu stále stejné nicky... Pojďme - budeme se bawit... :D - K příspěvku dole - ano to nss je proti idnes.cz ještě nenarozeným děťátkem :D

30.05.2008 06:30 | Autor neznámý

registrace je imo zbytecna. kdyz kouknete co se deje na idnes.cz tak nss.cz je uplny balzam...

29.05.2008 00:03 | Autor neznámý

jak tomu zamezit je opravdu otázka. Zkusíme nějaký model, uvidíme jak se osvědčí. Pro registrované připravujeme na úvod nějaké výhody, které se časem jistě rozrostou. Takže určite "ZK" s registrací neváhejte. Nebude to jen o tom, že bude muset člověk "vytrářet" příspěvky.

28.05.2008 23:46 | Autor neznámý

Uznávám, že je třeba zavést omezení. Není možné, aby se někdo v 4:40 přihlásil a pod několika nicky napsal urážlivé komentáře. Je to neuvěřitelné, nevkusné atd. Stejně tak není vhodné, aby různí "ptáci" (lépe řečeno ti, kdo se za ně vydávají) opakovaně provokovali. Ovšem proti přísné registraci mluví nevyzpytatelné chování různých proxy. Taky se zdráhám vymyšlet neustále nová hesla, případně používat svá profláklá hesla. Na Váš server jsem zatím nepsal a nemyslím, že to budu dělat často. Jsem šachový amatér, který má sotva co opakovaně sdělovat. Je vůbec možné, zamezit výše zmíněným nešvarům a přitom zachovat trochu svobody?

28.05.2008 23:21 | Autor neznámý

Včas zahlásíme den a hodinu registrací, takže si střežte svůj nick a pak rychle na věc. Myslím, že kdo tady již často pod svou přezdívkou vystupuje, nikdo mu do toho nepoleze. Uvidíme. Přezdívek je... habaděj.
Plusko, ty si prostě nemůžeš odpustit nějaké to urážlivé slovíčko (beru to obecně, mě je to srdečně putna), tak se nediv, že jsi pravidelně mazán. Jinak při takovém chování ti registrace brzy skončí. A budeš vyvěšen na nástěnku.

28.05.2008 23:06 | Autor neznámý

taktovidimja: Nj, problém je asi v tom, že tvůj nick není žádným vlastnictvím, tudíž se to bude zajišťovat asi trochu špatně. Jinak samozřejmě taky doufám, že svůj nick obhájím no... Zkusím pozdravovat, ale bude to těžký:)

28.05.2008 22:39 | Autor neznámý

to Bolek : To je ale diskriminace, protože se jmenuju Plus, tak mě snad nebudete mazat, vy zm..di. Jinak příspěvek v 14..., jsem nepsal já, já jsem jedinej pravej + a stejně jako sojka doufám, že mi můj nick nikdo při registraci nevyfoukne....

28.05.2008 22:33 | Autor neznámý

Vašku,o tom jsem přece psal,možnost druhá.Jde mi o to,jak zajistit svůj originální nick,aby mi ho někdo "neukradl" - jak to webmaster zajistí? A pozdravuj Lucku :-)

28.05.2008 22:29 | Autor neznámý

taktovidimjá: No, zase je ale fakt, že člověk na web napíše pod přezdívkou věci, který by pod jménem nikdy nenapsal...

28.05.2008 22:19 | Autor neznámý

Bolku,jak bude zajištěna osobitost svého(mého ) nicku? Nějaký magor začal používat můj (stejně jako Sojka nebo bawim se) ,to ten svůj mám nechat před registrací "patentovat" :-) ? Vím,že jste měli několik variant 1)pokud budete registrovat jen skutečná jména-pak opravdu ubude diskutujících,s tím vypitým magorem (který se ochotně zaregistruje) opravdu bude málokdo ochoten diskutovat 2) snad lepší by byla registrace svého originálního nicku,o kterém ,kdo pod tím je ve skutečnosti, by věděl pouze webmaster,pak bych se o množství a úroveň diskuse nebál. Bolku ,můžete něco naznačit?

28.05.2008 21:55 | Autor neznámý

více či méně zavazný termín registrace: od července! nechci to hned ušít horkou jehlou. registrace bude přísná, ale věřím že výhodná. svoje přezdívky ale jistě nezahazujte.

28.05.2008 21:49 | Autor neznámý

Sojka: Jakože by ti rovnou dali přednostní právo na sojku jo? :)

28.05.2008 18:36 | Autor neznámý

A bude ta registrace nějak omezaná? Aby mi jí třebas nějáký vykuk nevyfoukl

28.05.2008 18:30 | Autor neznámý

Smazaná diskuse jasně ukázala, že to prostě bez registrace dál nepůjde, prosím, dejte nějaký termín, ať už více či méně závazný, to, že registrace BUDE nestačí, protože se to říká už půl roku.

28.05.2008 17:46 | Autor neznámý

Pamatuju místní případ žaloby na tzv. "výbavičku", kdy žádala neprovdaná matka po otci, aby jí přispěl na výbavičku (kočárek, vanička atd..) a výživu (na to má nárok). Spor nebyl vyřešen ještě když dítko nastupovalo základní školní docházku....U našeho Svazu se ale nebojím takových průtahů, vím, že se na tom pracuje...

28.05.2008 16:48 | Autor neznámý

Věřím, jak to může být složité (stačí se podívat na české soudy, 10 let se tahají o to, kdo bude platit alimenty a děcku je najednou 18), doufejme, že informace budou co nejdříve...

28.05.2008 15:42 | Autor neznámý

Ad Talla-Maník - Minulé pondělí se to probíralo na VV a nebylo definitivně rozhodnuto, protože legislativa je složitá. Ještě dnes (9 dnů!) není zápis z VV na stránkách Svazu, z čehož lze usuzovat, že legislativa je HODNĚ složitá a rozhodnuto stále není. Zápis z STK mimochodem také chybí (11 dnů).

28.05.2008 14:56 | Autor neznámý

co je nového s Talou a Maníkem? Dostali už dištanc nebo né?

28.05.2008 14:51 | Autor neznámý

protestuji nebyl mi smazán příspěvek, nestihl jsem nic inteligentního napsat. Není to fér.

28.05.2008 13:01 | Autor neznámý

no tak dejte všanc nějaký termín.

28.05.2008 12:23 | Autor neznámý

+ : tvoje příspěvky mají tak 50% úspěšnost na přežití :) Registrace se již připravuje, nejsou to fámy.

28.05.2008 11:49 | Autor neznámý

Proč byl opět smazán můj příspěvek, cenzoři ????????

28.05.2008 11:29 | Autor neznámý

Sice jsem smazání příspěvků uvítal, někdo pernamentně psal pod mou přezdívkou vulgárně, ale problém se tím nevyřešil. Co se děje s tou registrací? Nebyly to jen takové řeči? Doufám, že nebudu smazán! Ještě jednou díky za zrušení zvrhlé diskuse.

28.05.2008 10:33 | Autor neznámý

OBSAH NĚKTERÝCH PŘÍSPĚVKŮ JIŽ PŘEKROČIL ÚNOSNÉ MEZE. Z ČASOVÝCH DŮVODŮ NEMÍNÍME ZKOUMAT TISÍCE SLOV A CENZUROVAT JEN NĚKTERÁ. KOMPLETNÍ VÝMAZ JSME UČINILI POPRVÉ A DOUFÁME, ŽE VAŠE DALŠÍ CHOVÁNÍ PŘISPĚJE K TOMU, ŽE NAPOSLED. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ

28.05.2008 10:25 | Autor neznámý

neviem, či bolo šťastné zmazať (niekomu nepohodlné) príspevky, ak máte na každého rovnaký meter, tak by bolo fair zmazať všetky príspevky z diskusii k Ostraskému koniku

28.05.2008 10:16 | Autor neznámý

Že se, novoborští opolidi, nestydíte mazat příspěvky. Vyřídím si to s váma přes advokáty, víd, kdo to udělal konkrétně. SMAZALI JSTE TOIŽ CENNÉ DŮKAZY V KAUZE TALLA-MANÍK-PLÁT.

28.05.2008 09:55 | Autor neznámý

souhlasím s Vuorinem! To už fakt překročilo všechny meze!

28.05.2008 09:52 | Autor neznámý

Jé, to je pohoda, žádný přiblblý příspěvek od přiblblých přispěvatelů (aspoň na chvíli)

28.05.2008 09:46 | Autor neznámý

Cenzura je třeba, já bych byl i pro banovaní některých IP adres, ať se tady z toho nestane druhý seznam.

28.05.2008 09:38 | Autor neznámý

ale byly, že by počínající cenzura?