Vítězství, které se nečekalo

26.02.2006 08:00 | Turnaje

Varnsdorf – 1.Novoborský ŠK D 3,5:4,5 Po dlouhé australské dovolené pana Dufka nastoupil náš tým téměř kompletní s jedním náhradníkem panem Frommlem ve Varnsdorfu, proti vysoce favorizovaným domácím, se snahou uhrát co nejpřija...

Varnsdorf – 1.Novoborský ŠK D 3,5:4,5
Po dlouhé australské dovolené pana Dufka nastoupil náš tým téměř kompletní s jedním náhradníkem panem Frommlem ve Varnsdorfu, proti vysoce favorizovaným domácím, se snahou uhrát co nejpřijatelnější výsledek.
Zápas začal pro náš tým dobře. Jirka Majstr starší na třetí desce zahrál velmi dobře sicilku a po kombinacích ve střední hře útokem ve středu na slabého krále si vynutil chybu soupeře a ten po ztrátě věže vzdal. N
a první šachovnici v odmítnutém dámském gambitu Honza Oreský přesnou hrou proti Práškovi udržel vyrovnanou hru a po výměnách vzniklá koncovka 6 pěšců a střelec byla již remízová a vedli jsme 1 ½ ku ½.
Na 4 šachovnici velmi dobře rozehranou hru dámským pěšcem ovládl náš hráč pan Rajman střed a postupnými tlaky na slabé body soupeře si vynutil v zápletkách střední hry časovou tíseň soupeře a před časovou kontrolou získal celou věž a tím i partii a vedli jsme o 2 body.
V této fázi hry se odehrávala dramata na 5 až 7 desce. Jirka Majstr mladší zde ve své francouzské získal středního pěšce a za černé měl nejméně remízovou koncovku. Přehlédl však malou kombinaci bílého, ve které ztratil lehkou figuru a musel partii vzdát. Také paní Majstrová rozehrála partii velmi nadějně a přes ztrátu pěšce mohla pomýšlet na remízový konec. Dravého soupeře však nechala vniknout do své pozice věžemi a po ztrátě jezdce v 47 tahu musela rovněž soupeři vzdát.
Bylo tedy vyrovnáno a rozhodovalo se na dalších šachovnicích. Kapitán hostí po f4 soupeře rozehrál partii pro diváky a v zápletkách střední hry sebral šokovanému soupeři dámou 2x krytého jezdce bez kompenzace , ale při hledání rychlého zjednodušení stále ostré pozice v časové tísni, výhodu figury již nestačil zrealizovat a prohrál v 35 tahu na čas.
Rozhodnout se mělo v posledních hraných partiích. Zrekreovaný pan Dufek na druhé desce si s chutí zahrál svoji obávanou kombinačku a po ostrých výměnách ve střední hře otevřel objetí střelce dráhy na černého krále, kterého již soupeř nemohl ubránit a ve 43 tahu vzdal.
Zápas se tedy rozhodoval na poslední šachovnici. Náš 100 % bodující náhradník pan Frommel opět nezklamal, získal ve střední hře jezdce a partie se zdála být rozhodnuta. Když pronikl na sedmou řadu soupeře s oběma věžemi byl konec pro všechny jasný. Soupeř však obětí střelce vykřesal remizu opakováním tahů, kterou však nezrealizoval a po přesné hře našeho hráče dospěla partie do koncovky s figurou navíc a to znamenalo naše nečekané vítězství 41/2 : 31/2 . Končíme v základním turnaji na velmi pěkném třetím místě a čekáme na soupeře do play off.
0x 1321x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat