Vítězně i v 5.kole s Bohemkou

19.12.2004 08:00 | Turnaje

19.12.2004 se hrálo 5.kolo 2.šachové ligy a novoborští opět nezklamali se třetím celkem v soutěži. Novoborští nastoupili a opět zvítězili, tentokrát 6:2. Zápas se vyvíjel dramaticky, protože se soupeři ujali vedení v partii M.Bo...

19.12.2004 se hrálo 5.kolo 2.šachové ligy a novoborští opět nezklamali se třetím celkem v soutěži.
Novoborští nastoupili a opět zvítězili, tentokrát 6:2. Zápas se vyvíjel dramaticky, protože se soupeři ujali vedení v partii M.Boreše na šesté šachovnici s Korsou. Soupeř se na Boreše připravil a po malém zaváhání v zahájení se pustil do útoku na krále.
M. Boreš se sice houževnatě bránil, ovšem nepodařilo se mu najít nejpřesnější obranu a útoku podlehl.
Kontroval R.Boreš na sedmém prkně s Drahorádem. Podařilo se mu černými odvrátit hrozby soupeře a po strategické chybě zakončil partii matovýn útokem. Cvek na první šachovnici se Srbou se do soupeře pustil po výborně pozičně sehraném zahájení, obětí dvou figur za věž a iniciativu. Ve složité pozici raději pojistil zápas remízou. Vedení se ujali novoborští v partii Daleckého se Zikmundem na osmé šachovnici. V divoké partii Dalecký obětoval figuru za matový útok. Vaculík na čtvrté šachovnici s Kalousem klidnou poziční hrou soupeře přehrál. Stupňoval výhodu až ke konečnému vítězství.
Völfl na páté šachovnici se Šmídem se dostal po do trochu horší pozice. Po mnohočetných výměnách se mu podařilo výhodu eliminovat a partie skončila dámskou vyrovnanou koncovkou a remízou.
Vítězství v zápase zajistil Mužík na druhé šachovnici s Churou. Ve svém oblíbeném zahájení se orientoval lépe než soupeř a ve složité pozici se mu podařilo chytit dámu soupeře a vyhrát. Poslední a nejdelší partii měl Kučera na třetí šachovnici s Pokorným. Po klidném pozičním boji a výměnách se mu podařilo získat poziční výhodu, posléze i pěšce, kterého po dlouhém boji prosadil do dámy a k celkovému vítězství 6:2. Další kolo se hraje doma s Litvínovem 16.1.2005.
0x 7790x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat