Ve Varnsdorfu přes kopírák- aneb jsme ve finále

27.03.2006 08:00 | Turnaje

Dnešní mlhavé ráno bylo pro naše spáče skutečně velmi kruté. Nejen, že se hraje venku od devíti, ale ještě nám sebral hodinu letní čas. Někteří se tak budili až při partii, ale na vývoj zápasu to nemělo pro naše družstvo ...

Dnešní mlhavé ráno bylo pro naše spáče skutečně velmi kruté. Nejen, že se hraje venku od devíti, ale ještě nám sebral hodinu letní čas. Někteří se tak budili až při partii, ale na vývoj zápasu to nemělo pro naše družstvo nějak mimořádně negativní dopad.
Vývoj zápasu ve, kterém jsme nastoupili komplet, až na Vláďu Marečka ovlivnilo jako již po několikáté rychlé vítězství pana Raymana, který po svém návratu z nemocnice boduje 100 %.
Ve svém oblíbeném d4 ,ale dnes přidal na razanci v útoku a po oběti kvality a odhalení černého krále nakonec vynutil chybu soupeře, který po ztrátě věže vzdal.
Další 1/2 bodu pak přidal po rozvážné hře pan Dufek a hra se začala přiostřovat na dalších šachovnicích. Na 7 a 8 šachovnici po zápletkách střední hry byli naši hráči neúspěšní a jak Jirka Majstr mladší tak Radek Kohout svoji partii po dvou a půl hodině hry prohrávají a skóre zápasu se obracelo pro domácí 21/2 : 11/2.
Na první šachovnici se probral k boji i Honza Oreský, ale partie vypadala při plné šachovnici pěšců a postupně mizejících figurách stále rovně. Jirka Majstr starší zkušeně využívá nedůrazné hry soupeře a ve své oblíbené Francii získává postupně dva pěšce a pozice je jasně na výhru. Urputný boj svádí pátá a šestá šachovnice. Moje otázka z minule nachází odpověď a v časové tísni v ostře vedené Ruské se ocitá můj soupeř. V útoku na krále využívám exponovaného krále a poněkud stísněnou pozici bílého a po druhé oběti dámy zde ve Varnsdorfu , tentokrát v časové pohodě vedu partii k závěru. Zde soupeř ve vrcholné tísni přehlíží mat v 37 tahu a je znovu v zápase vyrovnáno.
Jirka Majstr starší poněkud otupuje svůj útok, ale po zisku věže za dva pěšce nachází rychlou cestu k výhře a znovu vedeme o bod.
Honza Oreský již nemusí riskovat a dohodne se po několika tazích po časové kontrole se soupeřem na remíze. Poslední parti dohrává paní Majstrová, která po celou partii nedala soupeři žádnou možnost na vítězství a po zisku pěšce pak v koncovce J+P proti S souhlasila s remízou.
Vyhráváme 41/2: 31/2, v krátkém období již podruhé a jdeme do finále proti Krásné Lípě B. D družstva tak dosahuje výsledek, který se ani nečekal a je o to cennější. Teprve poslední kolo rozhodne, kde se jeho opožděný rozjezd zastaví.
0x 1077x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat