V Orlové vítězí Michenka

28.05.2007 08:00 | Turnaje

Trochu ve stínu řady zahraničních událostí byl v sobotu ukončen 4. ročník Openu Orlová. V posledním článku jsme tento turnaj opustili po 4. odehraném kole, kdy na čele byla trojice IM Vesselovsky, IM Michenka a Helis. Přestože všichn...

Trochu ve stínu řady zahraničních událostí byl v sobotu ukončen 4. ročník Openu Orlová. V posledním článku jsme tento turnaj opustili po 4. odehraném kole, kdy na čele byla trojice IM Vesselovsky, IM Michenka a Helis. Přestože všichni během následujících kol významně ztráceli, tak se s výjimkou Vesselovského dokázali na stupních vítězů udržet.
Nejúspěšnější byl IM Jozef Michenka (2344), který 2. polovinu turnaje odehrál velmi zkušeně, když z 5 zbývajících kol jednou vyhrál a 4x remizoval (s Vesselovským, Zabystrzanem, Helisem a Sikorou-Lerchem). Výsledných 7 bodů vzhledem k nejlepšímu pomocnému hodnocení k prvenství stačilo. Stejný bodový zisk zajišťoval stupně vítězů – Polák Tadeusz Helis (2312) však může být poněkud zklamán, protože o prvenství v turnaji ho připravila až prohra v 8. kole s nakonec bronzovým Jiřím Bolackým (2281). IM Sergei Vesselovsky (2368) po 4 úvodních výhrách už podobným způsobem nezabral, když poté už jen 5x remizoval, což stačilo jen na 4. místo, nejvýše ze skupiny hráčů s 6,5 body.

Více se o turnaji můžete dozvědět ze stránek pořadatelů, případně ze stránek Chess-results.
0x 1515x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat