V Mostě vítězí Vágner

09.07.2006 08:00 | Turnaje

7. kolo V 7. kole vyhrál Hrbolka nad Vrchotkou a s 6 body zatím vévodí startovnímu poli. V pronásledování pokračuje Vágner - porazil Švarce a ztrácí jen půl bodu. Naopak Herskovič zaváhal, pouze remízoval s Reitingerem a případné ...

7. kolo
V 7. kole vyhrál Hrbolka nad Vrchotkou a s 6 body zatím vévodí startovnímu poli. V pronásledování pokračuje Vágner - porazil Švarce a ztrácí jen půl bodu. Naopak Herskovič zaváhal, pouze remízoval s Reitingerem a případné vítězství v turnaji se mu značně vzdálilo.

8. kolo
Hrbolka vítězí i v 8. kole. Z
astavit už ho může jen Vágner, který také vyhrál. Naopak se velmi zdramatizoval boj o 3. místo, protože Herskovič prohrál s Horákem a dělí se tak spolu s ním, Kšánou a Pošmůrným o 3. - 6. místo.

Poslední kolo
9. kolo rozhodlo. Hrbolka pouze remizoval černými proti 3. nasazenému Horákovi a pak mu nezbylo, než čekat na výsledek partie Vágner - Pošmůrný. V té Vágner nakonec zvítězil a čekání pokračovalo. Tentokrát se totiž počítaly body buchholzové. O 1,5 bodu více jich nasbíral Vágner, stal se tak vítězem a zároveň majitelem 1. ceny v hodnotě 6.000 Kč. Druhý skončil se stejným bodovým ziskem 7,5 bodu Hrbolka, 3. místo nakonec se 6 body vybojoval Kšána. V závěrečných kolech naopak úplně odpadl Herskovič, který se celý turnaj držel na špici, ale v posledních 2 kolech nezaznamenal ani bod, což ve švýcaru tvrdě pocítil.