V Dubňanech vítězí Smištík, v Hradci Karlík

09.05.2007 08:00 | Turnaje

Oba 7kolové turnaje jsou již minulostí a v následujících odstavcích se tedy můžeme podívat na krátké shrnutí zdejšího dění. V Dubňanech se o vítězi rozhodovalo v 6. kole, kdy se do té doby bezchybný Milan Smištík (2297) utka...

Oba 7kolové turnaje jsou již minulostí a v následujících odstavcích se tedy můžeme podívat na krátké shrnutí zdejšího dění.

V Dubňanech se o vítězi rozhodovalo v 6. kole, kdy se do té doby bezchybný Milan Smištík (2297) utkal s Vojtou Plátem (2259).
Smištík měl bílé figury, avšak byl to Vojta Plát, kdo vyšel ze zahájení s výhodou. Její uplatnění se ale nepodařilo a partie skončila remízou. Smištíkovi tak zůstal půlbodový náskok, navíc umocněný nejlepším pomocným hodnocením ze všech účastníků – logickým vyústěním tedy byla krátká remíza v posledním kole a jisté první místo. Nic na tom nezměnila ani Plátova výhra nad oddílovým kolegou Shánělem (2166), kterou se na Smištíka bodově dotáhl. I o bronzu rozhodovalo pomocné hodnocení, tentokrát dokonce až to druhé. Body i střední buchholz totiž Kapusta s nejvýše nasazeným Mudrákem měli naprosto shodné, rozhodnout tedy musel klasický buchholz. Ten rozhodl ve prospěch mladšího Petra Kapusty (2137) a na Mudráka (2336) tak zbylo nepopulární 4. místo.

Konkrétní výsledky můžete získat ze stránek Chess-results, výsledky okresních přeborů (včetně fotek vítězů v jednotlivých kategoriích) jsou buď na výše zmíněných stránkách dubňanského oddílu nebo na stránkách Jihomoravského šachového svazu.

Krajský přebor Královehradeckého kraje jsme opustili po 3 odehraných kolech (viz. předchozí článek), po kterých o půl bodu vedl Vladimír Karlík (2295). Toho turnaj zastihl ve velmi dobré formě, protože i v dalším průběhu si vedl nadmíru zdatně, když ztratil jediný bod za remízy s Tomášem Vojtou (2332) a Jiřím Valentou (2229). Se 6 body měl před skupinkou pronásledovatelů luxusní náskok celého bodu. 5 bodů nakonec stačilo na dělení 2. – 7. místa, pokud někdo chtěl pomýšlet výše, musel k tomu připojit i dobrý buchholz. Obě podmínky se podařilo splnit nejvýše nasazeným – Tomáš Vojta a Jan Jüptner (2331) měli buchholz vůbec nejlepší ze všech a právě v tomto pořadí tak doprovodili Karlíka na stupně vítězů. Jan Jüptner se zároveň stal krajským přeborníkem, čímž se kvalifikoval do polofinále MČR mužů v Havlíčkově Brodě.
0x 1075x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat