Úvodní kolo 1. ligy

30.10.2005 08:00 | Turnaje

1. Novoborský ŠK – TJ Slavia Hradec Králové 6:2 Dnešním zápasem Nový Bor vs. Hradec Králové zahájila 1. liga. Nastoupili jsme kompletní, takže se v Boru představily i největší letní posily velmistři Hráček a Lechtýnský a mezi...

1. Novoborský ŠK – TJ Slavia Hradec Králové 6:2
Dnešním zápasem Nový Bor vs. Hradec Králové zahájila 1. liga. Nastoupili jsme kompletní, takže se v Boru představily i největší letní posily velmistři Hráček a Lechtýnský a mezinárodní mistři Cvek, Šimáček a Klíma.
A byl to právě velmistr Lechtýnský, který otevřel skóre, když velmi rychle porazil na 3. š
achovnici hrajícího Kopala. Lechtýnský ambiciózním postupem b-pěšce postavil Kopala před problém, který nedokázal vyřešit – 1:0. Jako další ukončil partii Martin Mužík. Proti Vltavskému se černými v sicilské dostal do lehce horší pozice proti izolovanému pěšci. Dokázal ale postavit pozici, kterou jeho soupeř již nedokázal zesílit – 1,5:0,5. Na 3. šachovnici domácí Pavel Šimáček zopakoval partii z minulého extraligového kola, čehož ale připravený soupeř dokázal využít a zpočátku zatlačil Šimáčka do defenzívy. Ten ale správně zareagoval a v poměrně nejasné pozici přijal nabídku remízy v podobě třikrát opakované pozice – 2:1. Další remíza se zrodila na 8. šachovnici – Vaculík proti Kořínkovi ve francouzské obraně vcelku rychle vyrovnal a vzhledem k průběhu zápasu nebyl důvod odmítat remízu – 2,5:1,5. Velmistr Hráček, hrající na 1. šachovnici s Nunem, zahájil partii jednou z hlavních variant svešnikovy obrany. Po několika rychlých teoretických tazích získal volného b-pěšce, ale díky příliš optimistickému postupu pěšce po h-sloupci svoji lehkou výhodu ztratil. V pro něj již nebezpečné pozici nabídl remízu, kterou Nun přijal – 3:2.
Tím ale „přísun“ bodů pro hosty skončil. Na 7. šachovnici Petr Kučera totiž nejprve jasně strategicky přehrál Trefného, poté se ale nechal zlákat do taktické přestřelky, ve které nakonec získal 2 pěšce a přešel do vyhrané koncovky – 4:2. Lukáš Klíma bílými ve španělské po poměrně klidném průběhu postupně stupňoval svou výhodu a když soupeř oslabil svou pozici odvážným postupem g-pěšce, nebylo již o vítězi pochyb – 5:2. Jako poslední skončil Robert Cvek. Robert ponechal krále v centru a útočil na soupeřovu velkou rochádu. Z útoku rezultovala dvojice střelců a nebezpečnější pozice, která se s ubývajícím časem stávala stále jasnější - 6:2
Zápas tedy po poklidném průběhu skončil jasným vítězstvím domácích. Další zápas hrajeme za 14 dní v Praze proti Domu armády.
0x 2130x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat