Účastníci ode dneška zažijí atmosféru Olympijských her

19.06.2007 08:00 | Turnaje

Olympijské hry pod pěti kruhy, událost, o kterou bojují miliony sportovců na celém světě, životní zážitek pro všechny, kteří se stali přímými účastníky. Že se to poštěstí málokomu, tak vězte, že dnes zahajují v Ústí n....

Olympijské hry pod pěti kruhy, událost, o kterou bojují miliony sportovců na celém světě, životní zážitek pro všechny, kteří se stali přímými účastníky. Že se to poštěstí málokomu, tak vězte, že dnes zahajují v Ústí n.L Hry 3. letní olympiády dětí a mládeže ČR 2007. , kde bude probíhat vše podle olympijského scénáře, aby 4000 dětem a doprovodu připomnělo olympijské myšlenky a atmosféru skutečných světových olympijských her.
Považte sami: Již při příjezdu obdrží každý akreditační olympijskou kartu se kterou je hostem pořádajícího města (zdarma MHD, vstupy do sportovních , kulturních a památkových objektů, využití všeho olympijského servisu od stravování přes olympijské autobusy, atd.). Večer je na programu slavnostní zahájení dle oficiálního protokolu olympijských her za účasti slavných olympioniků. Nástup krajských výprav ve sportovních oblecích daného kraje, sportovní šou, zapalování olympijského ohně a prohlášení zahájení Her 3. olympiády z úst předsedy ČOV ing. Jiráska.

Od středy do soboty probíhají jednotlivé sporty po celém městě, kde každý reprezentuje jak sebe, tak svůj kraj a vždy večer se konají na náměstí medailové ceremoniály. Slavnostní zakončení se uskuteční v sobotu večer na letním stadióně.

Šachisté, stejně jako v Brně na 2. hrách, jsou mezi dvacítkou „vyvolených“ sportů (o složení sportů rozhoduje pouze příslušný krajský úřad pořádajícího kraje a záleží jakou mají šachisté v daném kraji pozici). Hrát se bude v samém centru dění, Olympijském domě (Dům kultury V.Hradební), společně s dalšími 4 sporty, a pod častým „dohledem“ kamer, médií a V.I.P osobností. Pořádající klub zajistil v předsálí on-line přenos 4 šachovnic na velké plátno, ovšem osm jich uvidí i všichni ostatní, kteří do Ústí nezavítají, on-line poběží 1. a 2 šachovnice na internetu. Již teď jsou nastaveny stránky s nalosováním 1.kola a diagramy ke spuštění prvního kola 8 přenosových šachovnic též. I další partie budou nejpozději další den ráno k dispozici v databazové podobě.

Hraje se tempem 45 minut a 30 vt na partii, 7 kol švýcarským systémem. Pro omezení rychlých taktických remíz, které by rozhodně v přímém přenosu neprospěly popularizaci šachu na olympiádě, bylo v souladu s umožněním pravidel FIDE stanoveno 3 body za výhru a 1 bod za remízu. Olympijské medaile získají první tři v každé kategorii a členové prvních tří krajských družstev v pátek večer při ceremoniálu od 19. hodin na Lidickém náměstí.

On-line partie

Oficiální stránky olympiády : www.odm2007.cz
1x 1069x Pavel Ch
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
12.08.2008 17:32 | Autor neznámý

nigeozbv pnuk hjlfnram lyfgpw dyhlpqmon zdstonc zobahlvnq