Těsné vítězství

26.02.2006 08:00 | Turnaje

1. Novoborský ŠK B – ŠK Louny 4,5:3,5 Novoborští se utkali s Louny doma a zápas to byl dramatický až vyhrocený. Po asi 1 hodině hry totiž soupeři na 3 šachovnici zapípal mobil a rozhodčí Zajac byl nekompromisní, jelikož se jed...

1. Novoborský ŠK B – ŠK Louny 4,5:3,5
Novoborští se utkali s Louny doma a zápas to byl dramatický až vyhrocený. Po asi 1 hodině hry totiž soupeři na 3 šachovnici zapípal mobil a rozhodčí Zajac byl nekompromisní, jelikož se jedná přestupek proti pravidlům kontumoval partii Völfla, který byl sám překvapen při svém zamýšlení nad partií a svým náhlým vítězstvím. <
br>Soupeři ambiciozně ladění toto neunesli a svou stížnost na 2 strany papíru /!?/ předali dál. Řešit stížnost má disciplinární komise, výsledek se dozvíme déle. Toto bylo naše Pyrhovo vítězství na 3 šachovnici Völfla s Mrázkem kde se po brzké výměně dam v zahájení ještě nic vážného neudálo.
Pod dojmem probíhajících partií snad trochu brzo remizoval kapitán R. Boreš se Švarcem na 4 šachovnici v dámské indické. Černými trochu odvážně se pustil do soupeře, který zatím vše vyhrál a jen 1x remizoval. Soupeř spotřeboval mnoho času a v trochu lepší pozici nabídl remis, kterou Boreš akceptoval.
M. Boreš na páté šachovnici s Klákurkou pojistil vedení, kdy ve španělské získal iniciativu a získal pěšce. Po výměnách v koncovce V+J proti V+S svého pěšce zkušeně realizoval ve vítězství, vedli jsme 2.5:0.5.
Poté přišla sprcha na 1 šachovnici, kdy Vrána s Loučkem ve francouzské ve výtečně vedené partii měl útok na krále a vítězství se zdálo na dosah, opět jej však časová tíseň přivedla na slabší tahy až se sám dostal pod matový útok. 2,5:1.5. I Jarda Kučera na osmé s Košťálem si vedl znamenitě a ve skandinávské držel pevnou pozici, v zápletkách se mu podařilo získat pěšce a ve věžové koncovce 5x4 nakonec po silné redukci materiálu se mu již koncovku věží a 2pěšci na 1 nepodařilo vyhrát, 3:2. Jínová na sedmé šachovnici s Majerikem se dostala pod tlak v caro - canu a soupeř jí dlouho trápil, poté v časové tísni přehlédl kvalitu a zdálo se že i vyhraje, nenašla však správný plán a partie skončila remízou a zápas vypadal že prohrajem! 3.5:2.5.
Totiž: Dalecký na šesté s Volkem ve Španělské a rychlé výměně dam se dostal pod tlak, soupeř odmítl remis a tak Dalecký odvážně obětoval figuru za 2 pěšce. Soupeř bohužel hrál přesně a tak v koncovce byl Dacleký již bez figury a koncovku neudržel. 3.5:3.5.
Největším bojovníkem utkání byl Vaculík na 2 s Nudčenkem, dostal se v sicilské pod domácí přípravu a opravdu stál černými špatně. Odevzdal raději kvalitu za mírnou kompenzaci, ale nejprve v 1 časové tísni se vymanil ze sevření a ve 2 tísni soupeře doslova deklasoval s kvalitou méně!
A naše vítěžství do rozhodujícího zápasu s Litoměřicemi 12.3. bude šachovým svátkem kdy půjde o všechno.
1x 1552x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
30.11.-1 00:00 | Autor neznámý

hlavne jestli notebook pri bootovani nahodou nepipnul:-)))))