Středočeský krajský přebor v rapidu - Sedlčany 2007

08.04.2007 08:00 | Turnaje

V sobotu 7.dubna přivítal sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka účastníky již 18.ročníku turnaje v rapidu, který byl letos opět Krajským přeborem Středočeského šachového svazu. Mezi 77 hráči bylo letos nezvykle mnoho vítězů min...

V sobotu 7.dubna přivítal sedlčanský Kulturní dům Josefa Suka účastníky již 18.ročníku turnaje v rapidu, který byl letos opět Krajským přeborem Středočeského šachového svazu. Mezi 77 hráči bylo letos nezvykle mnoho vítězů minulých ročníků – obhájce loňského prvenství Miroslav Kamlach (LOKO Praha), Milan Srba (Sokol Struhařov), Bohuslav Dubanský (Bohemians Praha), Zdeněk Plášek (Černý baron Praha) a již čtyřnásobný vítěz z minulých let a nasazený hráč číslo 1 Tomáš Vojta (Spartak Vlašim).
Širší okruh adeptů na vítězství doplňovalo mnoho dalších hráčů s ratingem vysoko nad 2100 bodů.

Žádný z favoritů se již během prvních kol turnaje nevyhnul bodovým ztrátám, a tak se o vítězi rozhodovalo až v posledním kole. Nejlépe se s překvapivou prohrou z prvního kola vyrovnal Milan Srba. Po sérii osmi výher se zaslouženě stal vítězem turnaje a zároveň krajským přeborníkem v rapidu pro rok 2007. Se ztrátou celého bodu skončili druhý Bohuslav Dubanský a třetí Alois Zedek (Praga). Druhé místo v krajském přeboru vybojoval František Hostička (Spartak Žebrák, 7 b., 5.místo) a třetí byl Tomáš Vojta (6,5 b, 6.místo).

Na obrázku je prvních šest hráčů konečného pořadí. Zleva Adolf Lacina (Písek), dále Vojta, Srba, Dubanský, Zedek a Hostička.

Každoročně se turnaje zúčastňují také hráči nižších výkonností, pro které jsou šachy celoživotním koníčkem. Turnaj je pro ně příležitostí ke sbírání zkušeností, k utkání s mnohem silnějšími soupeři, k setkání s přáteli a k příjemně strávené sobotě. Např. předseda místního šachového klubu Milan Šurnický (na obrázku) si v historii turnaje přišel zahrát již posedmnácté !

Turnaj se konal jako vždy za podpory mnoha sponzorů, dovolím si jmenovat Povltavské mlékárny a pekárnu pana Bejšovce, své prostory nám poskytl Kulturní dům Sedlčany. Také paní Mašková, která po celou dobu turnaje dbá na zdravou výživu a dodržování pitného režimu hráčů, zaslouží poděkování.