Spartak Ústí - 1.Novoborský ŠK A 1:7

18.10.2004 08:00 | Turnaje

17.10.2004 se hrálo 1.kolo 2 šachové ligy. Novoborský celek sestaven z posil v podobě jednoho velmistra a 2x FM a legionářů z České Lípy, kde se oddíl dostal do hluboké finanční krize, se pokouší o postup do 1. ligy. Je samozřejmě ...

17.10.2004 se hrálo 1.kolo 2 šachové ligy. Novoborský celek sestaven z posil v podobě jednoho velmistra a 2x FM a legionářů z České Lípy, kde se oddíl dostal do hluboké finanční krize, se pokouší o postup do 1. ligy. Je samozřejmě předčasné o postupu uvažovat, ale sestava se jeví jako nejsilnější v 2. lize. Snad jen ČSOB by postup mohl překazit.

Zápas se zpočátku odehrál v opatrném duchu, jen Mužík na druhé šachovnici a Dalecký si počínali odvážně. Mužík obětoval za iniciativu dokonce dva pěšce a Dalecký zvolil nejostřejší variantu Španělské.
Jako první ukončil svou partii Kučera na třetí šachovnici. Sice záhy soupeři vyměnili dámy, ale ve strategickém souboji si Kučera vytvořil dva volné pěšce, které záhy rozhodly partii.
Dále zvýšil Völfl na páté šachovnici, ve střední hře soupeř přehlédl pěšce a v boji o zisk zpět ztratil i kvalitu a Völfl soupeři nedal již šanci. Skóre navýšil i Mužík v divoké partii po obětích dvou pěšců, soupeř sice jednoho vrátil, ale přesto jeho figury byly bez protihry, cožMužík zkušeně proměnil ve vítězství.
Cvek na první šachovnici prokázal své kvality, soupeř si sice připravil variantu a získal iniciativu, ve střední hře však Cvek získal protihru na dámském křídle a po nepřesnostech soupeře útok na krále gradoval a vedli jsme 4:0.
Dá se říci, že Dalecký na osmé šachovnici rozhodl zápas, protože jeho bojovná remíza rozhodla. Soupeř obětoval pěšce v Marshalově útoku. Zdálo se, že Dalecký útok odrazil, ale soupeř našel remízu věčným šachem. Vaculík na čtvrté šachovnici byl zpočátku zaskočen zahájením soupeře a ve střední hře se spíše bránil, ale soupeř však spotřeboval mnoho času a prohrál na čas. Miroslav Boreš na šesté šachovnici v bojovné partii soupeře zatlačil do obrany a v dlouhé koncovce střelců soupeře doslova udusil a vyhrál. Poslední partie kapitána Romana Boreše na sedmé šachovnici, kdy soupeři již potřetí hráli stejnou variantu, Boreš získal pěšce. Ovšem nepřesnou hrou v časové tísni jen výhodu udržoval a po časové kontrole přehlédl oběť kvality a soupeř lehce zremizoval partii.
Zápas však skončil jednoznačným vítězstvím Novoborských 7:1.
Další zápas se hraje 7.11.2004 doma s Neratovicemi.
0x 8127x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat