Soutěže dospělých u konce

17.04.2007 08:00 | Turnaje

Definitivní tečku za letošními soutěžemi družstev napíše tuto neděli Extraliga dorostu, soutěže dospělých už jsou po nedělním kole v cíli. V tomto článku Vám nabídneme krátký souhrn dění ve 2. ligách. Po 10 kolech, kdy jsme ...

Definitivní tečku za letošními soutěžemi družstev napíše tuto neděli Extraliga dorostu, soutěže dospělých už jsou po nedělním kole v cíli. V tomto článku Vám nabídneme krátký souhrn dění ve 2. ligách. Po 10 kolech, kdy jsme uvedli náš poslední článek, bylo jasno již o polovině postupujích (Zaječice, Plzeň "C" a Duras Brno "B"), nyní se tedy rozhodlo o zbylých 3 účastnících 2.
nejvyšší soutěže a právě na jejich skupiny se v tomto článku zaměříme.

Ve skupině B byly postupové karty rozdány zcela jasně – Karlovy Vary měly při výhře v Neratovicích vše ve vlastních rukou, naopak Ústí nad Labem muselo bodovat a zároveň čekat na jejich zaváhání. Ústí skutečně neponechalo nic náhodě, když nastoupilo prakticky v nejsilnější možné sestavě, čili i s IM Neumanem. Vzhledem k velmi dobré hře Ústí v průběhu celé letošní sezony se tak nelze divit ani jejich jednoznačné výhře nad odvěkým konkurentem z Teplic v poměru 6:2 (bez jediné prohry). Za vyzdvihnutí jistě stojí fantastický výkon Michala Bujaka (2218), který všech svých 11 partií vyhrál. Ani to však Ústí nepomohlo, Karlovy Vary totiž v Neratovicích vyhrály – v této sezoně již pošesté 4,5:3,5! Z toho vyplývá i výrazný rozdíl v pomocném hodnocení – zatímco Vary mají "pouhých" 34 výher, tak Ústí se pyšní hned 48. Největší letošní oporou Karlových Varů byl na 2. šachovnici hrající Oleg Spirin (2349) s 9/11. K již dříve jistým sestupujícím z Děčína a Loun se prohrou 2,5:5,5 s Bohemians "B" přiřadil Slavoj Litoměřice. Při jeho případné výhře by sestup neminul Neratovice.

Tři velmi silná družstva se setkala ve skupině C. Hradci Králové "B" hned s šesticí hráčů pravidelně nastupujících v A-týmu v 1. lize a o 4 velmi silné hosty (GM Vološin, GM Lechtýnský, IM Priehoda, IM Špaček) posílené Lysé nad Labem však postup vyfoukl Rychnov nad Kněžnou, který v průběhu celé soutěže ztratil zápasové body jen za remízu s Lysou n/L v 9. kole. Klub známý spíše z mládežnických kategorií se tak dostává do 1. ligy i s týmem dospělých. Za postup může Rychnov děkovat zejména Petru Kačírkovi (9/11), Oldovi Vedralovi (8/11) a Zbyňku Ringelovi (9,5/11). V této skupině se představilo i Desko Liberec, které si až v posledním kole připsalo první zápasové body, když porazilo Pankrác "B" v poměru 4,5:3,5.

Poslední nerozhodnutou byla skupina F. Tuto skupinu v podstatě rozhodlo 7. kolo a zápas dvou sestupujících z loňské sezony moravské 1. ligy Jakl Karviná – SK Slavia Orlová, který skončil nejtěsnější výhrou hostů. A právě onen jediný půlbod nakonec rozhodl o postupujícím – přestože Jakl Karviná všechny své zbylé zápasy vyhrál, tak mu to na postup nestačilo. Orlová totiž v soutěži zaváhala pouze jednou a to když remizovala 4:4 s týmem Elspol Ostrava. Sezona však rozhodně nebyla tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá – hned pět zápasů totiž skončilo pouze poměrem 4,5:3,5.

Řadu doplňujících informací můžete získat ze svazové databáze, ale také ze stránek šachových oddílů Spartak Ústí nad Labem, Panda Rychnov nad Kněžnou nebo SK Slavia Orlová.
0x 1993x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat