Šachový týden v Teplicích

12.06.2007 08:00 | Turnaje

V sobotu 16. 6. v 15,45 bude za přítomnosti náměstka hejtmana ústeckého kraje ing. Petra Fialy zahájen II. ročník mezinárodního šachového turnaje OPEN TEPLICE 2007. Turnaj pořádá šachový oddíl TJ GLAVERBEL CZECH Teplice, který chce...

V sobotu 16. 6. v 15,45 bude za přítomnosti náměstka hejtmana ústeckého kraje ing. Petra Fialy zahájen II. ročník mezinárodního šachového turnaje OPEN TEPLICE 2007. Turnaj pořádá šachový oddíl TJ GLAVERBEL CZECH Teplice, který chce tímto přilákat do Teplic šachovou elitu a uvést ve známost Teplice ve sportovním světě nejen jako město s prvoligovým fotbalovým klubem, ale také jako dějiště mezinárodního šachového turnaje.
Při slavnostním zahájení vystoupí také smyčcové kvarteto složené ze členů Severočeské filharmonie.

Turnaj se koná v estrádním sále Domu kultury Teplice a hraje se současně jako otevřený přebor Ústeckého kraje v praktickém šachu. O titul krajského přeborníka budou bojovat muži, ženy, junioři a juniorky do 20 let a dorostenci a dorostenky do 18 let. Pořadatelé připravili ceny pro nejmladšího i nejstaršího účastníka. Návštěvníci turnaje mohou mj. sledovat videoprojekci čtyř šachovnic v sále, současně se lze sledovat hru na prvních devíti šachovnicích na internetové stránce šachového oddílu www.chess-glaverbel.cz. Zde také naleznete detailní informace o turnaji, včetně časového plánu, startovní listiny atd. K dnešnímu dni je do turnaje přihlášeno 84 hráčů. Na startovní listině nalezneme pět mezinárodních velmistrů. Z České republiky velmistři Marek Vokáč (obhájce loňského prvenství) a Jiří Lechtýnský, ze Slovenska velmistr Mikuláš Maník, z Polska velmistr Radoslaw Jedynak (nejvýše nasazený hráč) a konečně z Ruska dorazí velmistr Michail Ivanov. Dále na startovní listině najdeme čtrnáct mezinárodních mistrů a mistrů Fide, včetně současné reprezentantky ČR, mezinárodní mistryně Kateřiny Čedíkové. Přijedou také šachisté z Německa a z Nizozemí. Turnaj probíhá denně až do soboty 23. 6., kdy od 15,00 proběhne slavnostní vyhlášení výsledků.

V šachovém světě jsou Teplice známé svým turnajem z r. 1922, který se konal při příležitosti kongresu německých šachistů v Čechách. Tehdy startovali v Teplicích slavní šachisté jako např. Réti, Spielmann, Rubinstein, Grünfeld, Tarrasch, Tartakower, Marozy aj. Turnaj tehdy vyhrál Richard Réti. Věříme, že mezinárodní šachový turnaj OPEN TEPLICE 2007 přiláká v příštích letech do Teplic stále více slavných světových velmistrů.
0x 1234x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat