Nový ročník šachových dovolených a táborů

25.01.2013 06:43 | Šachový tábor

Mladí šachisté, vážení rodiče, vážení šachoví přátelé! Srdečně vás zdravím po Novém roce a dovoluji si vás pozvat svým jménem i jménem svých kolegů z jižní Moravy na další ročník našich letních zájezdů a táborů s...

Mladí šachisté, vážení rodiče, vážení šachoví přátelé! Srdečně vás zdravím po Novém roce a dovoluji si vás pozvat svým jménem i jménem svých kolegů z jižní Moravy na další ročník našich letních zájezdů a táborů s šachovým programem. Opět se snažíme připravit poměrně levné a přitom všestranně zabezpečené pobyty na prověřených místech ve velmi atraktivních lokalitách. Za posledních téměř 30 let je vyzkoušelo již několik stovek spokojených rekreantů.

Osvědčeným cílem šachistů je už 15 let malebné letovisko Caorle v Itálii na pobřeží Jaderského moře, vzdálené necelých 50 km od věhlasných Benátek. Využíváme stanového městečka CK Bohemiantour v těsném sousedství rozlehlé pláže s jemným, bílým pískem a bezpečným, velmi pozvolným vstupem do moře. Ubytování je ve stanech nebo kempových vozech buď na postelích, nebo na pohodlných molitanových matracích v normálním ložním prádle. Naše turnusy jsou hned na samém počátku prázdnin (28.6.-7.7. a 5.7.-14.7.), pořadatel zabezpečuje pohodlnou dopravu z Brna, plnou penzi z táborové kuchyně, celodenní pitný režim i základní pojištění. Šachový program je doplňkový a nepovinný, a proto sem samozřejmě jezdí i nešachisté nebo rodinní příslušníci šachových nadšenců a je sestaven z turnajů hraných v rekreačním tempu, simultánek apod. Pro zájemce je připraven vždy po snídani dobrovolný šachový trénink vedený zábavnou formou. Na druhém turnusu mohou být děti i bez doprovodu – těm za příplatek zajišťujeme dospělého, zkušeného vedoucího. Úplné propozice naleznete v příloze, přihlásilo se již prvních 15 zájemců, kapacita je kolem 90 míst.

Uprostřed prázdnin (27.7.-4.8.) se vracíme s horským pobytem znovu na školu v přírodě v Tatranské Lesné ve Vysokých Tatrách. Z oken školy je přímý výhled na Lomnický s Slavkovský štít. Ubytovna leží přímo u značené turistické cesty do Malé a Velké Studené doliny, u zastávky tatranské električky i linkového autobusu. Představuje ideální východiště jak pro nenáročné vycházky rekreačních turistů, tak i pro túry zdatných a zkušených vysokohorských nadšenců. Pohodlný chodník spojující Starý Smokovec s Tatranskou Lomnicí ideálně využívají třeba i rodiče s kočárky nebo méně zdatní turisté k nenáročným vycházkám. Pro zájemce organizujeme nepovinný šachový program: turnaje rekreačním tempem, simultánky, případně i výcvikové lekce pro mládež. Regenerace a relaxace po túrách může probíhat v termálních bazénech Aquacity v nedalekém Popradu, v Lomnici nebo Vrbovci. Dále při stolním tenisu, kulečníku nebo při fotbálku na novém hřišti u školy. Pobyt je vhodný pro rodiny s dětmi, dospělé i mládež, pro niž zajistíme dozor a program. Letos nabízíme speciální cenu tohoto pobytu pro vícečlenné rodiny, oddíly nebo skupinky od 6 osob. Pokoje se samostatným sociálním zařízením jsou již vyprodány, přihlásilo se 25 osob, v turistických pokojích je dosud 70 míst.

V půli srpna (10.-24. srpna) se mladí jihomoravští šachisté – začátečníci i výkonnostní hráči - opět sjedou na svůj tradiční letní tábor ve Vřesovicích u Kyjova. Mají mnoha léty prověřeno, že čtrnáctidenní výcvik a turnaje s 40 až 50 mladými šachisty znamenají často stejný pokrok jako pravidelný celoroční trénink jen 1 x týdně v šachovém kroužku. V posledních letech to dokazují svými výsledky v soutěžích Mistrovství ČR jednotlivců i školních týmů pravidelní účastníci našeho tábora z brněnské Lokomotivy, Durasu nebo kroužků DDM Kuřim a TJ Bučovice. Je třeba upozornit, že většina účastníků nocuje ve stanech, nejmladší zájemce a případně i méně otužilé táborníky mohou rodiče přihlásit k ubytování v chatkách. Kromě šachového výcviku již vedoucí oddílů opět připravují také sportovní, turistický a rekreační program. K tradičním pořadatelům se opět přidává šachový kroužek při ZŠ a MŠ Ratíškovice, který je v posledních letech při získávání mladých nadějí pro „královskou“ hru na Jižní Moravě nejagilnější. Také letos zbývá po ukončení tábora ještě plný prázdninový týden na dostatečnou přípravu k zahájení nového školního roku.

Bližší informace najdete v přiložených propozicích, na e-mailu pořadatelů a zprávy a fotografie z minulých let můžete shlédnout na webových stránkách Lokomotivy Brno v kapitole „mládež, tábory“ nebo na webu Jihomoravského šachového svazu.

Prezentace fotografií a výsledků z loňské sezóny, možnost dotázat se pořadatelů přímo nebo se přihlásit na všechny tyto akce bude na velkém mládežnickém turnaji v rapid šachu Memoriál Krejčího v Rajhradě v sobotu 6. dubna.

Propozice

Propozice ITÁLIE – Caorle 2013
Propozice SLOVENSKO – Tatry 2013
Propozice Vřesovice 2013
4x 3815x
Fotogalerie
Komentáře (4) Aktualizovat
25.01.2013 22:50 | Autor neznámý

Re johnny01:

"Nejvíc mi vadí věta....uráží"

Klid, johnny,.... píší snad, že porovnávají s kroužkem Tvým nebo kroužkem někoho jiného?

Než se naši stali hvězdami hokejového světa na konci a počátku století, tak v 90. letech vypadli v Praze v semifinále s Finy na nájezdy. Předtím se říkalo o Ujčíkovi, že dá 5 nájezdů z pěti. V zápase nedal. Komentátor okomentoval: "Aha, tak to bylo myšleno, že je dá našemu brankáři ne Finskému".

Na druhou stranu trošku s Tebou nesouhlasím, to by pak byla reklama na každou avíz. akci a také, že každý má "demokratickou" volbu (zde slovo demokratickou je v pravém slova smyslu) se nepřihlásit. 

25.01.2013 13:38 | Autor neznámý

dole jsem doplnil odkazy na propozice

25.01.2013 11:36 | Autor neznámý

kategorie měla být samozřejmě uvedena "ostatní", opravil jsem. 

25.01.2013 11:20 | Autor neznámý

Proč toto není označeno jako reklama? (jo asi protože to jsou soutěže družstev domácí  ) Akorát se vychloubají a o cenách ani zmínka a ještě to musíme dohledávat. Propozice: www.sklokobrno.cz/kalendar.html dole.

Itálie 5560-6760 +500 za ubytování v karavanu místo stanu, Slovensko 2950-4250 +750 za bus, Vřesovice 3400-3800.

Nejvíc mi vadí věta "Mají mnoha léty prověřeno, že čtrnáctidenní výcvik a turnaje s 40 až 50 mladými šachisty znamenají často stejný pokrok jako pravidelný celoroční trénink jen 1 x týdně v šachovém kroužku." Jsem jediný, koho to uráží? Šachové kroužky jsou několikanásobně levnější a na turnaje se jezdí taky. Aspoň že u nás rodiče nic podobného nečtou.