Simultánní turné č. 1 - TJ Mittal Ostrava

06.04.2012 16:15 | Šachový festival Ostravský Koník 2012

Po úspěchu loňského simultánního turné se v pátek 30.3. rozběhla stejná propagační akce předcházející letošnímu ročníku mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník 2012 (28.4. – 6.5.2012). Ostravský mezinárodní mis...

Po úspěchu loňského simultánního turné se v pátek 30.3. rozběhla stejná propagační akce předcházející letošnímu ročníku mezinárodního šachového festivalu Ostravský koník 2012 (28.4. – 6.5.2012). Ostravský mezinárodní mistr Lukáš Klíma sehraje ve vybraných městech Moravskoslezského kraje simultánní produkci proti místním šachistům či zájemcům z řad veřejnosti. Při plánovaném počtu 15 šachovnic na jednu exhibici by se měl utkat celkem s cca dvěma sty soupeři.

Úspěšní soupeři Lukáše Klímy v simultánním turné si mohou vybojovat slevu na startovném do FIDE turnajů festivalu Ostravský koník 2012. V případě výhry je pro ně připravena:
- sleva 100% pro hráče s ELO < 2000 do turnaje FIDE Open "B" nebo "C"
- sleva 50% pro hráče s ELO > 1900 do turnaje FIDE Open "A"

Ostravský koník je největší šachový festival v Moravskoslezském kraji, jehož hlavních FIDE turnajů se každoročně účastní cca 250 šachistů. Festival se koná v reprezentativních prostorách ostravského Domu kultury, pro šachisty je připraveno 5 turnajů, online přenosy, živé komentování partií, rozlehlá a klimatizovaná hrací místnost, dostatek prostoru u desky, bohatý cenový fond, nízké startovné atd.

Lukáš Klíma (*1977) patří mezi nejlepší šachisty Moravskoslezského kraje, je několikanásobným mistrem České republiky v soutěžích družstev, několik let vedl ženský reprezentační tým, je autorem několika šachových publikací. Posledních 5 let se věnuje propagačním akcím v průběhu ostravského šachového festivalu (simultánky, hry naslepo, živé komentování partií) a je garantem kvalitní výuky na Ostravské šachové škole.
V loňském turné se Lukáš utkal proti 203 soupeřům s výsledkem 146 výher, 45 remíz a 12 proher.

Simultánka č. 1 - TJ Mittal Ostrava

Simultánní turné po Moravskoslezském kraji odstartovalo symbolicky v Lukášově mateřském oddíle TJ Mittal Ostrava, kde se mu postavilo celkem 19 bývalých, současných či budoucích hráčů tohoto ostravského oddílu a jejich hostů.

Lukáš Klíma: „Jsem velmi rád, že se v mém mateřském klubu sešlo na simultánku tolik hráčů. V několika partiích jsem měl problémy a jednu ostrou sicilskou hru jsem nezvládl a prohrál jsem se svým extraligovým kolegou Honzou Malíkem. Doufám, že další simultánky budou taky tak vydařené a že se sejde ještě více účastníků.“

Program turné

Kalendář se postupně zaplňuje, ještě stále jsou však volné termíny pro další případné zájemce z řad moravskoslezských klubů, náklady simultánní produkce jsou hrazeny pořadateli festivalu Ostravský koník. Aktualizovaný program naleznete na stránkách www.ostravskykonik.cz

Odkazy:

propozice - Ostravský koník 2012
1x 3128x
Fotogalerie
Komentáře (1) Aktualizovat
06.04.2012 16:29 | Autor neznámý

uz se na konika tesim,v b turnaji budu utocit na moje prvni fide elo...