Prvoligový souhrn – 9. kolo

10.03.2008 08:00 | Turnaje

Pouhé 2 kola zbývají do konce prvoligových soutěží a v obou skupinách je teď situace velmi obdobná – na čele jsou týmy s 2 bodovým náskokem na své nejbližší pronásledovatele. Nejočekávanějším utkáním víkendu byl klíčový...

Pouhé 2 kola zbývají do konce prvoligových soutěží a v obou skupinách je teď situace velmi obdobná – na čele jsou týmy s 2 bodovým náskokem na své nejbližší pronásledovatele. Nejočekávanějším utkáním víkendu byl klíčový zápas pro vývoj východní skupiny, v němž Třinec “B“ jednoznačně porazil Mittal Ostrava a vyšvihl se na samostatné 1. místo.


Skupina západ
Na západě to před tímto kolem vypadalo poměrně jasně – Pankrác vedla o 4 body, jenže na zápas s Plzní přijela oslabena o 3 hráče základní sestavy (včetně GM Jirovského), což se v zápase naplno projevilo. Pražskému týmu zachránil remízu až Doležal, který vyhrál remízovou věžovku s Ivem Příborským. A protože rezerva Nového Boru vyhrála v Chrudimi (průběh zápasu), smrskl se odstup na pouhé 2 body, což při obtížnějším losu Pankráce může přinést ještě velmi zajímavý závěr soutěže. Na svou šanci totiž v závětří čeká ještě ČSOB, která si bez jediné prohry poradila s Karlovými Vary 5:3. Své ambice mohou bankéři potvrdit hned v následujícím kole, kdy se v pražském derby utkají právě s Pankrácí. Na průběžném 4. místě jsou Vršovice, které v utkání týmů ze středu tabulky doslova smetly Hradec Králové 6,5:1,5. Ve zbylých utkáních potvrdila družstva Holdie Praha a Polabin roli favorita, když porazila Zaječice 5:3, resp. Vyšehrad 5,5:2,5. Oba poražení si tak v boji o záchranu nikterak nepomohli a situace na chvostu zůstala nezměněna. Beznadějně poslední Zaječice zřejmě do druhých lig doprovodí 2 z trojice Karlovy Vary, Vyšehrad, Chrudim.

Skupina východ
Zdá se, že Třinec zvolil zajímavou cestu, jak zachránit svou extraligovou příslušnost – vyhrát 1. ligu. Alespoň takto lze zhodnotit počínání jejich prvoligové rezervy, která po jednoznačné výhře 6:2 nad svým přímým konkurentem (Mittal Ostrava) vede o 2 body před Starým Městem “A“. Tento výsledek zřejmě nejvíce zarmoutil právě staroměstské – v případě remízy by se totiž vrátili do hry o postup. Takto i přes svou výhru 4,5:3,5 v Orlové musejí čekat na třinecké zaváhání. Zatímco boj o postup se alespoň částečně vyjasnil, na opačném pólu tabulky je situace daleko zamotanější. Utkání Lokomotiva Brno – Poruba (4,5:3,5) bylo již předehráno a jakoby tato výhra zachraňujícího se družstva předznamenala i další výsledky. Staré Město “B“ totiž v bojovném zápase vyhrálo 4,5:3,5 na půdě Stonavy, čímž se k záchraně přiblížilo již jen na rozdíl jediného bodu. Svou situaci si naopak notně zkomplikovala Jihlava, která umožnila Durasu Brno “B“ získat vůbec první bod v soutěži. Definitivní jistotu záchrany si ze zápasu Duras Brno “A“ – Rychnov n/K mohl odnést jen jeden tým a vzhledem k oslabení rychnovských to bez prohry bylo Brno. Při obrovské vyrovnanosti spodních pater tak nervozitu ve zbývajících kolech budou pociťovat týmy od 6. místa níže!

Výsledkový servis 9. kola nabízí tradičně svazová databáze, moravské skupině se pak blíže věnuje Jihomoravský šachový svaz.
2x 1012x Martin Vaculík
Fotogalerie
Komentáře (2) Aktualizovat
10.03.2008 23:00 | Autor neznámý

Pankrác je silný hráč, dle mého nemají bankéři šanci.

10.03.2008 22:45 | Autor neznámý

To by se vám líbilo, aby bankéři si smlsli na Panráci !