První bod v regionu

04.12.2005 08:00 | Turnaje

1.Novoborský ŠK D – TJ Krásná Lípa C 4 – 4Na první prosincovou neděli přiřkl los soutěží do našeho domácího prostředí dvojzápas našeho „ D“ družstva v regionálním přeboru a druholigového „B“ družstva. Oba záp...

1.Novoborský ŠK D – TJ Krásná Lípa C 4 – 4
Na první prosincovou neděli přiřkl los soutěží do našeho domácího prostředí dvojzápas našeho „ D“ družstva v regionálním přeboru a druholigového „B“ družstva. Oba zápasy byly dlouho vyrovnané a skončily až před 16 hod. Zápas B družstva popisuje jeho kapitán v jiné zprávě a my se věnujme druhému zápasu.
r>Rozehráno bylo široké portfolio zahájení, na kterých bylo brzy poznat že vlastní tvorba hráčů vítězí vysoko na body nad teorií.
O co méně byly partie přínosem pro obohacení teorie o to byly bojovnější . První bod pro hosty obstaral benjamínek hostů , kterému se povedl hezký útok na krále Tomáše Langra a zakončil ho po přehlédnutí našeho hráče matem. Brzké vyrovnání zařídil Jiří Majstr mladší, který soupeře na šachovnici vedle napodobil a rovněž matem zvítězil. Na dvou posledních šachovnicích tedy bylo 1:1a bojovalo se dál. Na první šachovnici hráli šachově nejvyhranější borci a přes zkušenost o dvě generace staršího hostujícího hráče udržel Honza Oreský v sicilské hře remizu. Rovněž remisou skočil v nejasné hře za černé hrající Vláďa Mareček s mírnou převahou, ale nejasnou hrou do které se ani jednomu ze soupeřů nechtělo.
Nešťastnou partii sehrála paní Majstrová, kdy soupeři v zápletkách nechala dva pěšce a ten již partii mohl dovést vítězně do konce. Zabojovat musel tedy kapitán družstva Ing. Koudelka, který ve španělce zavedl soupeře do zdánlivě lepší hry, ve které dobil osamoceného „ a“ pěšce a zvyšováním tlaku po „ a „sloupci a po oběti kvality ze strany soupeře tuto zrealizoval pochodem pěšce do dámy ,na kterou soupeř nenalezl protihru a ve 32. tahu vzdal. Bylo tedy 3:3 a začínalo se znovu. Jirka Majstr starší rozehrál v sicilce svoji nápaditou hru a zatlačil soupeře po oběti pěšce do pasivity, ze které se nevymanil ani nabízenou obětí kvality. Forsírovaným postupem krajního pěšce do dámy vynutil náš hráč výhru a dal družstvu naději na zisk prvních bodů.
Nejdéle hraná partie na druhé šachovnici byla plna taktických obratů a v lepší koncovce neustál náš hráč pan Dufek závěrečný ping-pong o rozhodující tempo králem a nešťastně prohrál proti do konce bojujícímu Kulhánkovi. Dokonáno 4:4 a obě dosud nebodující družstva se rozdělila po bodu. V dalších utkáních bychom měli proti relativně slabším soupeřům obstát a připravit si dobrou výchozí pozici do baráže.
Další kolo je až po Novém roce a proto přeji všem hráčům pěkné užití Vánoc a Silvestra a s novými silami vykročme lépe do bojů na šachovnicích v roce 2006.
0x 1617x
Fotogalerie
Komentáře (0) Aktualizovat
  • Michail Cejtin

    16.06.1947

    Běloruský velmistr, který se za časů SSSR stal dvakrát šampiónem Moskvy. Vyhrál mezinárodní turnaje Pernik 1977 nebo Praha 1983 a 1985.